Pouzdro na vnitřní nošení

Dragunov

Příspěvek#601 » pon 26. lis 2018, 12:20

Stewie: S tím se setkávám poprvé, že by někdo tvrdil, že kůže je EE protože je nebezpečná. Tuhé na konkrétní zbraň tvarované kožené pouzdro bych se nebál nosit. Kor u revolveru kdy si můžu při zasouvání držet kohout.

Sám mám pravda IWB celokydex od Omegy. Bral jsem ho protože 1) bazarovej kus za dobré peníze. 2) kydex je asi nejtenčí a nejpraktičtější pouzdro 3) u plasťáku navíc s nerez závěrem mi je oleštění buřt. Až na design klipu ok.
Podle mě je to s nošením jak s novýma botama. Chce to chvilku počkat, až si vše sedne. Teď už mi ani nepříjde, že ho přímo na těle mám.

Stewie

Příspěvek#602 » pon 26. lis 2018, 12:31

Stačí chvíli nošená kůže a dopadne to takto. A tohle se opravdu stalo a borec si prostřelil autosedačku. Na denní nošení něco, co nedrží svůj tvar je EE.
Obrázek
Obrázek

Indian

Příspěvek#603 » pon 26. lis 2018, 12:36

Takhle pokud to bouchlo, tak si kromě autosedačky musel prostřelit i auto (v rybníku se potom může po nehodě rychleji potápět :-) ). Na IWB snad jedině kydex, co drží tvar. Páč jinak bych se bál zaholstrovat nadrcnutou pistoli, abych si neustřelil kus pozadí případně jiný orgán...

Dragunov

Příspěvek#604 » pon 26. lis 2018, 12:42

Ovšem, ale tohle moc jako "na zbraň tvarovný kožený pouzdro" nevypadá. Tloušťka kůže tak poloviční neobšitá hrana a původně tak na 1911. Navíc tenhle tvar/ typ bezedného pouzdra. V US jsou holt schopní vymyslet všechno možný.

Stewie

Příspěvek#605 » pon 26. lis 2018, 12:47

Každá denně nošená kůže ti změkne a začne dělat problémy. Opravdu bych volil čistě kydex, nebo kydex s kůží.

maciz

Příspěvek#606 » pon 26. lis 2018, 13:08

Sody: Nedávno jsem narazil na zajímavou možnost nošení revolveru - Clipdraw. Může to být dobrá náhrada za vnitřní pouzdro. Myslel jsem, že se dělají jenom na pistole, ale jsou i na revolver.

jhora

Příspěvek#607 » pon 10. pro 2018, 21:21

Kůže se dá ošetřit, aby tohle nedělala tak snadno. Ale pak je ta cena vyšší a musí se udržovat (protože jinak začne stejně nakonec měknout, jak se do ní dostane pot a mastnota z těla). Hybrid je v tomhle pohodlnější - zůstává komfort kůže na těle, ale člověk nemusí řešit stav vnější části pouzdra.

CAMPari

Příspěvek#608 » sob 3. srp 2019, 09:25

zdravím,chtěl bych se zeptat jestli někdo nemá tip na vnitřní pouzdro pro xd-9 mod.2 hledal jsem ale moc se nedařilo :?

https://www.all4shooters.com/en/shootin ... ic-pistol/

audis

Příspěvek#609 » sob 3. srp 2019, 11:07

V Praze na míru tvé zbrani vyrobí pouzdro kydex ve firmě Ongear.cz . mám od nich, doporučuji. Popř se zeptej, zda náhodou nemají skladem (asi mít nebudou)

audis

Příspěvek#610 » stř 11. zář 2019, 10:53

Nosí někdo dlouhodobě iwb kydex s posunutou sponou vzad princip jako zde? https://www.badgerstateholsters.com/Kyd ... ckable.htm

A mohl by popsat porovnání nošení s iwb kydex s ne posunutou sponou? Např. Pistole padá dopředu, drží sklon, překáží,, bouli dělá i tak, poloviční boule, celé nanic apod děkuji

Zpět na