Pouzdro na vnitřní nošení

Uživatelský avatar
KajaKliment
Příspěvky: 238

Příspěvek#31 » stř 4. črc 2012, 18:42

Pokukuju po něčem podobném, abych neměl zbraň nalepenou na těle. Ač nerez, tak rezne.

Uživatelský avatar
JBM
Příspěvky: 24

Příspěvek#32 » pon 9. črc 2012, 10:26

sided píše:Ted mám v poště tohle:
parker holster.JPG

parker holster cc.JPG


je to stoprocentně nejpohodlnější systém IWB pouzder. Už mám od http://www.crossbreedholsters.com/ jak vnitřní tak vnější pro 1911, na G36 vyzkouším Parkera 8-) U Crossbreds je zajímavá doživotní záruka. Když jsem si rozšláp kydexovou vložku tak jsem ho strčil do obálky a za tři týdny bylo doma nový. Bez debat.
Vnitřní Dastu ted používám jako nouzovku, ale je to trápení.


Jako vypadá to hodně zajímavě, samotný kydex na klips jsem zkoušel a dost mi vadilo jak mě tlačil, komfort pro nošení veškerý žádný. Tohle je určitě lepší, ale určitě bych volil J - Hooks klipsy a naprd je to, že bych pod tim musel nosit tílko jelikož bych se pod tou kůží 100% spotil a oprudil. :|

Uživatelský avatar
AEndy
Příspěvky: 132

Příspěvek#33 » úte 10. črc 2012, 08:29

Já osobně mám FALCO typ. 433/4 a spokojenost. Samozřejmě, je to silonová fusekle, ale vcelku slušně ušitá, polstrovaná a netrpim pod tím žádnejma opruzeninama. Oproti Dastě je supr. Tasení neni problém, vracení zpět se taky dá, ale je to kompromis. Mám ho JEN na skrytý nošení, takže nějaký vracení pistole rychle a jednou rukou do pouzdra mě moc netrápí, netasím na ulici pětkrát denně.

Uživatelský avatar
JBM
Příspěvky: 24

Příspěvek#34 » pát 13. črc 2012, 12:59

AEndy píše:Já osobně mám FALCO typ. 433/4 a spokojenost. Samozřejmě, je to silonová fusekle, ale vcelku slušně ušitá, polstrovaná a netrpim pod tím žádnejma opruzeninama. Oproti Dastě je supr. Tasení neni problém, vracení zpět se taky dá, ale je to kompromis. Mám ho JEN na skrytý nošení, takže nějaký vracení pistole rychle a jednou rukou do pouzdra mě moc netrápí, netasím na ulici pětkrát denně.


Díky za informaci, už mám taktéž toto pouzdro objednané a s ním i opasek od falca a dvojité pouzdro na zásobníky. :)

Uživatelský avatar
Gobey
Příspěvky: 54

Příspěvek#35 » pát 13. črc 2012, 20:01

Nosim 1911 v tomto pouzdre na miru delanem od KM Saddlery a pohoda


ImageUploadedByTapatalk1342205988.557890.jpg


ImageUploadedByTapatalk1342206054.253523.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#36 » čtv 26. črc 2012, 10:54




speedee82
Příspěvky: 94

Příspěvek#37 » čtv 26. črc 2012, 11:41

Podle toho z čeho vybíráš,jdi do Dasty. Je to uplně to samé,ale příjemnější materiál a za třetinu ceny.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#38 » čtv 26. črc 2012, 12:58

a která dasta konkrétně? Mám tři různé a všechny jsou tak nouzovka. :?:



speedee82
Příspěvky: 94

Příspěvek#39 » čtv 26. črc 2012, 22:20

U těch vnitřních pouzder si není moc z čeho vybírat,žádné není zrovna pohodlné,hlavně při sezení. Podle těch fotek,mám asi model č. 200. Nosím v něm CZ 75 P-O2. Vzal jsem se zašitým dnem k vuli potu a ruzným nečistotám z hader atd. Ona si sice včelka vždycky cestu udělá,ale pro dobrý pocit... :) Ta pojistka na suchý zip je k ničemu,pouzdro je samosvorné. Proto nenosit bez opasku ! Při nějaké krkolomnosti by se ti taky mohlo totiž stát,že pistole s pouzdra možná nevypadne,ale vypadne ti to pouzdro s pistolí. :) Je to slušná kvalita za rozumnou cenu. Ale pokud by jsi řešil vnější,tak plasťáky od DASTY neber,jdi do FOBUSu. Mají hrozné opracování,ostré hrany. Mám od nich rotační k vuli sedačkám v autě a musel jsemi si celé ojet pilníkem,pač mi řezalo a trhalo uplně vše s čím došlo do styku. Prostě děs.



speedee82
Příspěvky: 94

Příspěvek#40 » čtv 26. črc 2012, 22:24

Jinak ten PARKER vypadá hodně dobře. Dá se tu někde vyzkoušet ?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#41 » úte 31. črc 2012, 23:20

Takže jsem futrál konečně vybalil (ležel chudák dva týdny na poště) zpracování dobrý, kovový klipy, podšitý nějakým filcem. Nosí se úplně luxusně, Glock 36 není pod trikem vůbec znát. Za 60babek i s poštovným velmi dobrá koupě. Clo jsem neplatil. V obálce byla přibalená i celkem pěkná samolepka :mrgreen:
DSC_0001.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
JBM
Příspěvky: 24

Příspěvek#42 » čtv 2. srp 2012, 21:24

Ta samolepka je stylová...xD

Necitujeme těsně předcházejí příspěvky P.

Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 131

Příspěvek#43 » stř 26. pro 2012, 17:57

Já jsem si nejprve na nošení pořídil měkké vnitřní pouzdro od dasty. Pistole v pouzdře, zásobník v kapse, nebo v ideální kapsičce v levných džínách od vietnamců. Pouzdro bylo dost nepohodlné pro celodenní nošení a pro práci nevhodné, tlačil mně kohout a horní část závěru. V létě nutnost nošení pod tričkem přímo na kůži. Pistole se mi pokrývala solí a rezla (pracuji jako skladník a dost se hýbu a potím :) ). koupil jsem tedy nové pouzdro od firmy KM Saddlery. Tlustá kůže, vnitřní opaskové pouzdro. Horní část závěru a kohout od těla izolovány asi 4mm pruhem kůže. Pocitově asi tak na tři hodinky lepší, pak už ale člověka zase začne štvát při ohýbání to, že zbraň cítí. Reznutí hodně podobné předešlému.
Koupil jsem asi před půl rokem vnější pouzdro od dasty.
http://www.lovecke-zbrane.eu/pouzdra-na-zbrane/zbrojni-etuje/pouzdro-286-1/
Velká a prostorná hlavní kapsa, makaron se mi tam krásně vleze a nekvedlá. Dvě venkovní kapsičky na zásobníky. Pouzdro vypadá jako neškodná ledvinka, lze ho nosit v létě v zimě v každém počasí. V práci zapomenu klidně i na dvanáctihodinové šichtě že mám u sebe nějakou zbraň. Už jsem se s ním kolikrát natáhnul a zbraň mi nikdy nevypadla.
Jen do víru velkoměsta, zejména do hromádky si přeci jen beru raději to vnitřní, nechci nikoho dráždit a zejména nechci dráždit kapsáře ;) Tohle je momentálně moje ideální kombinace, ale jak už psali moudře výše, každý hledá kombinaci, která splňuje jeho požadavky.

Uživatelský avatar
eM
Příspěvky: 62

Příspěvek#44 » sob 29. pro 2012, 10:32

Jaký má vlastně výhody (a nevýhody) otevřený spodek pouzdra? Přijde mi, že si tak akorát budu mlátit zbraní o všechno kolem, při rozhozeném oblečení bude vidět a ještě mi může padat do laufu bordel :/ (sednutí někde venku apod.). Jako ideál mi přijde uzavřené pouzdro včetně alespoň částečného překrytí té spodní části.

Obdobnej dotaz bych měl i na - jak to popsat - takové to vybrání na mušku (dasta to myslím má v rámci "vodiče hlavně", maj to plastové fobusy a některé dasty). Třeba kožený pouzdra ale nic takového nemají. Je to zbytečnost, nebo s tím máte dobré zkušenosti?

Mimochodem, Dasta je prej docela ochotná a dá se s nimi domluvit i na mírné úpravě továrních kousků. Zkoušel jste to někdo domluvit?



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#45 » sob 29. pro 2012, 10:58

Já si továtní kousky upravuji sám. Stačej na to v podstatě jen dírkovací kleště a čalounické nýtky či štoubky. Sem tazm přidat třšeba sucháč a tak. ;-) Obdobně jsem si upravil podpažáky pro CZ 82/83 tak, aby sedly přesně na CZ 50 a druhý na W-PPK. Jinak co se mušek týče, záleží na tvarech. Některý se mohou zachytnout, jiné nikoli. Jinak osobně nosím NP22 (sig 226) v UM s pádlem, ale hlavně u kohoutkových pistolí preferuji pásek přes kohout, protože při některých pohybech tělem by mohlo dojít k nechtěnému natažení kohoutu a to fakt nechci.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů