Pouzdro na vnitřní nošení

Uživatelský avatar
Nethall
Příspěvky: 58

Příspěvek#61 » stř 23. led 2013, 11:23

Doufám, že jsem zde dobře.

Onehdá jsem zde četl rozpoutanou debatu na téma DRŽENÍ a NOŠENÍ.
Mám dotaz. Vlastním kalhoty, kde je vlastně kapsa na krátkou zbraň se zipem. Pokud ji tam bez zásobníku zanu, jedná se o držení ? ( Je to vlastně taky uzavřený obal a nikde specifikace na typ uzavřeného balu není.) Dotaz je čistě teoretický, tak nikdo nepište, že se to nedělá, a já bych to nezkoušel atd... V té kapse stejně nosím jen průkaz a odznak. :lol:



Alcatraz
Příspěvky: 405

Příspěvek#62 » stř 23. led 2013, 11:55

pak to je divný dotaz, protože jestlis debatu četl, tak ti musí být jasné, že tímhle můžeš vyvolat akorát další flame neústupných, leč ničím podložených "názorů", protože už z principu se nedá dobrat k jiné "pravdě", než že to bude záležet na tom, kdo to bude posuzovat :)

Ale protože ses stejně zeptal, stejně odpovím. IMO (a to je tady důležité) formálně to je půl napůl, kapsu nepovažuji za "obal určený k přenosu", ale prakticky může uspět i uzamčené auto stejně jako kapsa. Kdyby bylo na mém výkladu, tak se řídím tím, jestli zbraň je určená opravdu jen k přenosu nebo je určená k použítí. Na slovíčkaření zákona se vykašlu a ctím jeho smysl. Pokud pojíždíš poměstě a seš schopnej kapsu rozepnout a nabít připraveným napáskovaným zásobníkem bylo by to nošení. Pokud je to způsob jak sis nesl zbraň na střelnici, s prázdným zásobníkem ve zbrani a s krabičkou nábojů v druhé kapse, považoval bych to za držení *)

*) názor autora se nemusí shodovat s názorem PČR ani soudce



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#63 » stř 23. led 2013, 23:05

To: Paf, nejde o to jestli nevěříš svému, nebo mému pásku, jde o to co je pro každého z nás to nejlepší. Já mám osobně asi 15 pouzder a pořád si myslím, že bych potřeboval další, dle potřeby, situace, ročního období , oblečení a pod. Promiň, ale asi by nás všechny zajímalo, jak řešíš skryté nošení ty a jaké máš ty zkušenosti, o to tady možná jde. Toto forum rozhodně nepovažuji jako humorné, ale občas jsem rád, když se na něco zeptám a někdo mně odpoví.
Patriku : Teď opravdu už jen k těm pouzdrům, rozhodně to je zajímavé vlákno a myslím si, že je opravdu o čem psát, a proto, sem s tím !!!



kuba
Příspěvky: 434

Příspěvek#64 » stř 23. led 2013, 23:13

tak je pravda ze pri full carry, kdy je na pasku pistole se svetlem, nahradni zasobniky, teleskop a nuz uz je vaha opasku docela znacna tak proc jim neulehcit ksirama :)

Uživatelský avatar
DanielX
Příspěvky: 331

Příspěvek#65 » čtv 24. led 2013, 18:58

Osobně se mi na všechny zbraně nejvíce osvědčilo BlackHawk Serpa CQC. Nosím na opasku, přes to košili nebo mikynu. Pojistka lučíku, při tasení prstem přirozeně odemknu. Samozřejmě pouzdro na danou zbraň.



xstanleyd
Příspěvky: 40

Příspěvek#66 » úte 26. úno 2013, 19:51

No,zrovna moc "rad" tady nepadlo....U "nás" prodává ve zbraních človíček co strávil leta v armádě u profíků,a ten mi tvrdil že z praxe nedá dopustit na plastové pouzdro...Také řeším dilema jestli látku či plast...Když koukám na Dastu,i na Českou zbrojovku,oboje nabízejí zajímavé varianty,ale ani jedna ceník!!!Nevíte někdo prosím kde zjistit ceny?? Děkuji
P.S Mám Duty,zajímá mě alesp.cena plastu právě na ní....



kuba
Příspěvky: 434

Příspěvek#67 » stř 27. úno 2013, 00:06

zrovna ty plastovy pouzdra co dela nevim jestli dela ale prodava zbrojovka jsou asi nejhorsi pouzdra co si muzes na pistoli koupit. to zlata serpa..



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#68 » stř 27. úno 2013, 12:28

Zkus kydexový pouzdro od http://www.huckfinn.cz/huckfinn/pouzdra.php

Mám IWB pouzdro pro vnitřní nošení, podobné jako tohle: http://www.huckfinn.cz/huckfinnholsters/G19/ , ale se sklonem 10°, dole pootevřený (je o cca 2cm kratší než to na fotce), se sweatguardem (ochrana proti potu) - dostaneš k němu očka pro vnější nošení (na 2. fotce) a C háky pro vnitřní nošení (na 3. fotce), záleží na tobě který si tam našroubuješ. Zbraň sedí jak ulitá, to pouzdro je skvělý.

Podobný pouzdro můžeš objednat i od http://www.lhsholsters.com/

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#69 » stř 27. úno 2013, 12:45




Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#70 » stř 27. úno 2013, 23:33

OT promazáno
Xstanleyd: pro příště se zeptej třeba na cenu něčeho konkrétního, celé ceníky je zřejmě zbytečné tady vypisovat.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#71 » stř 27. úno 2013, 23:44

Xstanleyd: Abys neřek, tak jsem slova "ceník Dasta" do google napsal za tebe a tady máš odkaz: http://www.armed.cz/dasta/m-1914/



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#72 » čtv 28. úno 2013, 01:21




Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#73 » čtv 28. úno 2013, 01:39

Ano, odkaz je přesný a jasně vypovídající.



xstanleyd
Příspěvky: 40

Příspěvek#74 » sob 2. bře 2013, 18:46

No,to jsme si trochu nerozuměli,šlo mi spíše o zkušenosti uživatelů.Ceník jsem marně hledal u naší zbrojovky.Tvůj předposlední odkaz je perfektní,opravdu jsem ho sám nenašel!Děkuji ;)Pro vysvětlení,jsem opravdu velice zaneprázdněn,sednout si na net a hodinu vyhledávat je přílišný luxus.Proto jsem zkusil získat info zde...
Steiner-díky za nápad,raději bych asi zkusil pouzdro které "více kryje",již jsem to zde uváděl,celkem mi vadí je je zbraň po nějaké době "zaneřáděna" prachem a chloupky z oblečení.Dost těžko se to pak čistí...Ale díky za možnost porovnání..

Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 131

Příspěvek#75 » ned 3. bře 2013, 19:59

Doporučuji vnější opaskové pouzdro, znečištění kůží, poškození povrchovky potem a jakékoliv jiné znečištění je vyloučené, navíc je to podle mého názoru nejpohodlnější typ pouzdra ;)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů