Pouzdro na vnitřní nošení



Evais
Příspěvky: 12

Příspěvek#571 » úte 17. říj 2017, 17:15

Ahoj, chci se zeptat zda tu někdo nemá zkušenosti s pouzdrem na grandpower P1 (P1s). Našla jsem, že falco dělá kožené, ale mě by spíš zajímal kydex nebo hybrid.Ale nedaří se mi najít obchod, který by dělal na tento typ zbraně...
Díky

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#572 » úte 17. říj 2017, 19:15

Falco robi aj kydex.



Karelbures
Příspěvky: 6

Příspěvek#573 » pon 4. pro 2017, 13:22

Jako vím že shadow 2 není určená k nošení ale rád bych se zeptal jaké pouzdro pro skryté nošení ? Spíše vnitřní a nebo podpažní pouzdro ale aby nebylo malé na tak velkou zbraň



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#574 » pon 4. pro 2017, 13:44

Co se týče velké obludy (mám 1911, tj oproti shadow 2 je placatější, ale jinak je taky veliká), tak jsem udělal množství pokusů a jediné, co mi jakž takž funguje je appendix pouzdro. S tím se dá fungovat hezky, schovat se to dá taktéž dobře a dá se s tím fungovat pohodlně i přesto, že má 5'' hlaveň a člověk ji má ve slabinách. Chce to ale dobrý pásek a tužší lem kalhot, ta váha je znát a musí sedět na něčem pevném. Vřele doporučuju dostatečně velký a tuhý sweatguard, kladivo zaryté v břiše při sezení v MHD nebylo nic moc :) A dá se hodit na bok na 3:00 a funguje taky, akorát už to není úplně komfortní (nedrží tam optimálně na jednom místě)

Podpažní pouzdro je prostě těžké schovat, aniž by se rýsovalo pod oblečením nebo případně aniž by vyčuhovalo.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#575 » pon 4. pro 2017, 14:18

Každý to má jinak: umístění v appendixu je sice nejlépe skryté a navíc dobře pod kontrolou, ale nejméně pohodlné, zvlášť na full-size. Osobně bych volil pouzdro na boku, se sklonem okolo 15st a fixované ve dvou bodech (konkrétně hybrid kůže/kydex, ale možností je víc). Dokonce jsem si takové vyrobil i na 5,5" revolver 44mag, i když to byl spíš pokus, že to jde...

Uživatelský avatar
RomanB74
Příspěvky: 390

Příspěvek#576 » pon 4. pro 2017, 14:29

> Karelb: jak píše ladaj, je to individuální. Já ve vnitřním pouzdře nesnesu ani zbraň typu Beretta 70/71 (měl jsem obě, velikost "něco jako" subcompact). Takže návrat k tradičním opaskovým pouzdrům, buď boční nebo zádové. Na elastické triko to samozřejmě není, ale žádná katastrofa. Nosím kombinace G19/PPQ/B71. 172cm.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#577 » pon 4. pro 2017, 14:55

Samozřejmě máte pravdu pánové - že je appendix na velkou pistoli nepohodlný jsem slyšel mockrát a přitom mě sedne nejlíp. Každý to má jinak a neexistuje univerzální rada.

Když nad tím přemýšlím, tak nejlevnější postup asi je koupit látkovou dastu nebo bellyband a vyzkoušet, které pozice je s tím nejpohodlnější. Pak koupit odpovídající kvalitní pouzdro a zkusit doladit pozici. A pak případně zkoušet dál, pokud to nebude ono. Už dávno jsem se smířil s tím, že budu mít doma těch pouzder víc a prostě je budu střídat dle situace a potřeby a pár jich tu budu mít tak nějak navíc...

Ještě mě napadá, že v bellybandu se nosí i 1911 překvapivě dobře, dá se upravit i výška usazení na těle např, pro sezení u stolu. Pokud člověku nevadí, že má přes břicho kus neoprénu, není to špatná volba pro chladnější období, přitom se to dá pořídit do 500 (podle výrobce). V létě se pod tím člověk ale strašně paří.



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#578 » čtv 7. pro 2017, 09:57

Osobne jsem naprosto spokojen s hybridnimu iwb pouzdry od pana Jarolima(sakalshop.cz). Nosim je na 3 hodine a bez problemu. Mam ho na fullsize Alfu Iron Combat a Glocka 17.

Uživatelský avatar
Miata
Příspěvky: 201

Příspěvek#579 » čtv 7. pro 2017, 12:11

jhora píše:Samozřejmě máte pravdu pánové - že je appendix na velkou pistoli nepohodlný jsem slyšel mockrát a přitom mě sedne nejlíp. Každý to má jinak a neexistuje univerzální rada....


Mám to stejně - mám přes boky 100cm, ale dost ploché břicho, takže appendix mi taky vyhovuje nejlépe (na ČZ-75 D comp.). Na první vyzkoušení jsem taky použil vnitřní Dastu.



salamcz
Příspěvky: 48

Příspěvek#580 » pát 8. pro 2017, 09:01

Nosim g19 v kozenem blackhawk pouzdru na appendixu a taky zadny problem. Po dlouhe dobe jsem nasel pouzdro, ktere mi vyhovuje. Trvalo asi mesic celodenniho noseni nez si trochu sedlo a ted jsem opravdu spokojeny.

Uživatelský avatar
Kondrik
Příspěvky: 47

Příspěvek#581 » pát 5. led 2018, 12:08

Nevite nekdo, kde, nebo jestli, by se dalo pohodlne sehnat prodysne hybridni pouzdro? Moc se mi nechce do kuze, kvuli poceni v lete, ale treba Stealthgear USA vyrabi zadni cast z takovy ty sitoviny. Na ebayi ale tyhle veci nejsou.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#582 » pát 5. led 2018, 12:13

Aliengear měl podobný materiál na Cloak Tuck 3.0 (už ho nevyrábí a na tom novém nevím). Ale jestli máš nějakou mainstream zbraň, tak se občas objeví na prodej (já nedávno prodal na XDM a tady v inzerátech je myslím na G19).

Jestli mají stejný materiál na tom novém, tak jde objednat přímo od nich, do Čech zasílají.



OskaRus
Příspěvky: 123

Příspěvek#583 » úte 6. úno 2018, 14:45

Zdravim vespolek. Hledam pouzdro na vnitrni noseni kde je mozne mit kosili v kalhotech. Jako jedinny rozumny jsem objevil aliengear cloak tuck 3.0. Existuje nejaka alternativa ktera je k dostani v cesku. Za dodani do cr chteji 84usd.



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#584 » úte 6. úno 2018, 14:49

Na jakou zbran? Sakalshop.cz nabizi na CZ a Glocky, pricemz po osobni domluve mi udelal i na Alfu Iron Combat. Uz jsem nosil pod kosili na promocich.



PB65
Příspěvky: 11

Příspěvek#585 » úte 6. úno 2018, 14:52


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů