Tlumiče na zbraně



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#331 » úte 22. pro 2020, 11:23

Pocitej se 140dB a vys.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#332 » úte 22. pro 2020, 12:51

audis píše:já chci slyšet na vlastní uši u někoho, jestli z pistole 9x19 a běžným střelivem SB to s tlumičem udělá "pšouk", nebo 120 dbA (150 - 30) hluk.


Jedinná zbraň, kterou lze efektivně utlumit na to tvoje "pšouk", je dlouhá malorážka. ;)



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#333 » úte 22. pro 2020, 13:00

audis píše:já chci slyšet na vlastní uši u někoho, jestli z pistole 9x19 a běžným střelivem SB to s tlumičem udělá "pšouk", nebo 120 dbA (150 - 30) hluk.

Byl jsem na verejne vnitrni strelnici ve Vidni (no na predmesti Vidne, detaily) a tam jsem strilel z tusim Glocka s tlumicem (ale ne se subsonic strelivem) a psouk to rozhodne nebyl. Venku bez sluchatek? Jo to asi ok bez vetsich problemu (i kdyz osobne bych je stejne radsi mel). Bylo to o hodne jiny nez si nejspis spousta lidi predstavuje (tim nerikam, ze prave u tebe je ta predstava spatna :), jenom proste pro info, ze ta realita je dost jina od spousty predstav). A to na tom jeste meli tlumic co byl pomalu vetsi nez pistole (jak na delku, tak na vysku).
Pokud nekdo ocekava tukani zaveru/kladiva co je slyset ve filmech a hrach tak ho ceka celkem drsny probuzeni :).

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 651

Příspěvek#334 » úte 22. pro 2020, 13:52

na druhou stranu, slyšel jsem utlumenou AR15 v .300 AAC Blackout na venkovní střelnici a nechtělo se mi věřit vlastním uším... ale také je dobré říci, že s rostoucí vzdáleností je ten efekt markantnější (na 250m už dělaly větší rámus padající poppery, než střelba)

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 887

Příspěvek#335 » úte 22. pro 2020, 14:44

Ty .300 AAC jsou na tlumení vhodné, akorát mě osobně pořád chybí nějaká relativně cenově dostupná zbraň a větší výběr (obecně). Pro svoji příští dlouhou bych tuto ráži jednoznačně preferoval, akorát se k nám nevozí to, co bych chtěl.
U 9×19 je opravdu nutné počítat s akustickou hladinou kolem 137 dB a to je pořád hodně (i když lepší, než 160 dB bez tlumení). S tlumičem jsme pořád na konci řady. Jen připomenu, že práh bolesti je kolem 130 dB (u ženy s PMS klidně i o sto méně...)

Obrázek



Piggy
Příspěvky: 1919

Příspěvek#336 » úte 22. pro 2020, 15:16

Také je dobrí mít na paměti, že veškeré údaje o hlučnosti jsou závislé na vzdálenosti od zdroje.
Dvojnásobná vzdálenost znamená čtyřikrát slabší hluk (pokles o cca 6 dB).

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 651

Příspěvek#337 » úte 22. pro 2020, 15:29

no ono to nebude ani moc levné střílet, tak mi pak cena za flintu nepřipadá rozhodující... ale třeba se tu roztrhne pytel s tlumičema a Perun nasytí trh .223 a začne dělat levné .300 ;-)



Věčný začátečník
Příspěvky: 69

Příspěvek#338 » úte 22. pro 2020, 15:51

Uvažujete někdo reálně nad nákupem tlumiče na krátkou? Neřeším teď, jestli mám závit nebo ne. V současné situaci, kdy na skoro každé venkovní střelnici bývá problém s hlukem, chápu logický zájem u .223, PDW, atd. Ale na krátké mě to smysl úplně nedává...

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 651

Příspěvek#339 » úte 22. pro 2020, 17:13

počkám si na reálné zkušenosti a pak zvážím zda si ho pořídit na domácí .45
(kdybych musel střílet v rámci NO v baráku, asi nebude čas na sluchátka, tím méně pro všechny)



omega
Příspěvky: 46

Příspěvek#340 » úte 22. pro 2020, 17:54

Spousta lidí si to neuvědomuje, ale pokud ta krátká nemá pevnou hlaveň, tak zbraň v té původní konstelaci ztrácí samonabíjecí funkci. A když zjistí, že musí přetahovat po každé ráně, rychle je nadšení nad novou a drahou hračkou rychle opustí.

Uživatelský avatar
Václaf
Příspěvky: 67

Příspěvek#341 » úte 22. pro 2020, 18:00

Jedinná zbraň, kterou lze efektivně utlumit na to tvoje "pšouk", je dlouhá malorážka. ;)[/quote]

... a se správným střelivem ...



odouda
Příspěvky: 69

Příspěvek#342 » úte 22. pro 2020, 18:33




LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#343 » úte 22. pro 2020, 18:48

omega píše:Spousta lidí si to neuvědomuje, ale pokud ta krátká nemá pevnou hlaveň, tak zbraň v té původní konstelaci ztrácí samonabíjecí funkci. A když zjistí, že musí přetahovat po každé ráně, rychle je nadšení nad novou a drahou hračkou rychle opustí.


Cožeco? Tlumič na krátkou výhledově plánuju. Viděl jsem mnoho desítek videorecenzí tlumičů a kombinací všeho možného na všem možném, ale tohle jsem neviděl. Problémy můžou být na dlouhých, bývá potřeba poladit píst/plyn. Pak jsou problémy s vrácením plynů a bordelu zpět na střelce v závislosti na závěrovém systému a konkrétní zbrani. Můžou být problémy s opakováním s nějakým konkrétním střelivem na okraji výkonu pro tu konkrétní ráži. Může být spousta drobných problémů při konkrétní kombinaci zbraně, střeliva a tlumiče.

Ale že by automaticky skoro žádná krátká neopakovala s tlumičem, to je jak z nějaké publikace z antikvariátu. Na americkém trhu jsou tlumiče na pistolích naprostá masovka.

https://youtu.be/oB7l3ykPf8k?t=87



MojeTikka
Příspěvky: 1643

Příspěvek#344 » úte 22. pro 2020, 18:49

CZ75 s prodlouzenou hlavni, tlumicem (vata+prustrelna prepazka) ma s beznym strelivem dva aspekty:

- rana jako prase
- pokud je tlumic tezsi, zbran neprebije.

Se subsonikem je to jako vystrel z malorajdy. Videl jsem na vlastni oci, pred 30 lety.



MojeTikka
Příspěvky: 1643

Příspěvek#345 » úte 22. pro 2020, 18:51

LordSalix píše:Ale že by automaticky skoro žádná krátká neopakovala s tlumičem, to je jak z nějaké publikace z antikvariátu. Na americkém trhu jsou tlumiče na pistolích naprostá masovka.


Je to hodne o odemykani hlavne ze zaveru, kolik se ztrati energie a kterym smerem. Ten tlemic ti posune teziste. Cili zalezi na tom, jakou mas zbran a jaky tlemic.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti