Velkokapacitní zásobníky

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#1 » pon 20. čer 2022, 18:36

Občas vidím v nabídce obchodů velkokapacitní zásobníky (od 2021 je to "nadlimitní" na výjimku A-I), třeba konkrétně na G19 který mám se nabízí zásobník na 33 ran což je kapacita oproti původnímu víc než dvojnásobná... a vždycky mě napadá - jaké to má praktické využití?

Ptám se hlavně ze zvědavosti :-)
Napáskovat takový zásobník už asi musí být o prsty, pokud nemáte Uplulu nebo její obdoby... navíc doplna to musí být těžké jako kráva takže na střelnici spíš pro otrlé, nosit se to taky nedá.
Říkám si, jak to podává, je to spolehlivé?
Prostě, je pro to jiné využití než jen že mám "něco jinýho"?

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#2 » pon 20. čer 2022, 18:52

:) Treba v IPSC se to hodi. Ale proste na blbnuti je fajn vsechno :) Na noseni to moc neni no.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#3 » pon 20. čer 2022, 19:22

Zásobník Glock 33ran se používá spíše do pušky AR 9 apod.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#4 » pon 20. čer 2022, 19:44

Spz:
tacticoolna ve videu radila (ohledně zásobníku tuším ar-15 60 nábojů), nepraktické, nepohodlné, překáží, standardní zásobník 30 ran a prebiti stačí . Při nějaké ostré akci např sebeobrana doma lze snad s úspěchem využít jako první předem naplněný zásobník na začátku akce (střelby) . Po vystrileni zahodit a pokračovat střelbou se standardními. Konec citace.



Haluziak
Příspěvky: 278

Příspěvek#5 » pon 20. čer 2022, 19:49

SPZ z tiskárny jednoduchá mechanická plnička, jinak běžně nosím 19ku s 15ranným a k ní magpul 21 ran, pokud už to přebiju tak radši víc než míň a zavazet to nezavazí

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#6 » pon 20. čer 2022, 19:56

Blacky píše::) Treba v IPSC se to hodi
Díky, na tento level jsem ještě nedosáhla, což je samzřejmě můj problém :-)
Albert píše:Zásobník Glock 33ran se používá spíše do pušky AR 9 apod.
jo tak jsem už vůbec nedosáhla, díky za nastínění toho, co je vůbec možné :lol:
audis píše: tacticoolna ve videu radila ... standardní zásobník 30 ran a prebiti stačí ...
díky, další dúkaz toho jaké mám ještě mezery :shock:
Haluziak píše:SPZ z tiskárny jednoduchá mechanická plnička, jinak běžně nosím 19ku s 15ranným a k ní magpul 21 ran, pokud už to přebiju tak radši víc než míň a zavazet to nezavazí
bohužel tiskárnu nemám, ale z mého čistě subjektivího hlediska by mi zásobník navíc na 21 asi zavazel (tím samozřejmě nerozporuju že pokud to nepřekáží tak víc je líp než míň, jen holt beru v úvahu svoje subjektivní hledisko)

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#7 » pon 20. čer 2022, 19:58

Ale pořád nevím jestli si to kupujete z praktického hlediska?

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#8 » pon 20. čer 2022, 20:06

Nekupuju. Na srandu nepotřebuji. Na ostrou akci půl krát za život neekonomicke. Na nošení to není (malá nebo menší pistole s extra dlouhým zásobníkem přestává být malou nebo menší) . Na závody los (jedna pistole mpi nebo druhá pi 19 nábojů standard co mám ) nemá využití.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#9 » úte 21. čer 2022, 01:13

ano, kupujeme, k těm AR9 a spol., jak už bylo uvedeno

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#10 » ned 5. bře 2023, 09:20

Nevíte někdo kde sehnat pružinu do zásobníku Glock 33 ran ? Za rady a porady předem děkuji.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#11 » ned 5. bře 2023, 11:22

Např. CSV-9 používá zásobníky Glock. Klasicky k ní dávají sedmnáctkový ale ty třiatřicetiranné tady svoje opodstatnění mají. Podávají naprosto v pohodě.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#12 » čtv 16. bře 2023, 12:05

Na US fóru bylo že v některých oblastech používají do Glocka 30 rané zásobníky policisté, ne ve zbrani, ale mají u sebe pro případ potřeby.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů