Poloha zásobníků

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#16 » pát 15. bře 2019, 16:08

Tuto věc (zásobník střelou dopředu či dozadu) jsme kdysi řešili před x lety. Jeden instruktor střelby tvrdil, že jedině střelou dopředu, druhý pak zas tvrdil, že jedině střelou dozadu. Pak přišel podle většiny ten normální instruktor a řekl památnou větu:

"pánové a dámy, je úplně jedno, jestli tak či naopak, ale naučte se to jedním způsobem a ten si zachovejte"

Dodnes si to pamatuju (včetně jeho jména, což už je bezmála 20 let) a je to pravda. Je to úplně jedno jestli tak či jinak, protože každému vyhovuje jiný způsob a každý si ten svůj způsob obhajuje po svém.

Ono toho na vymyšlení až tolik není, protože v podstatě jsou nejběžnější 3 způsoby nošení zásobníku. Já na závodech používám ten třetí - zásobník otočený podélným hřbetem (zápalkami) k tělu a střelami od těla (tedy mezipoloha první a druhé varianty). Ale jinak mimo závody běžně nosím jen pouze jednu variantu, na kterou jsem si za ty roky zvykl a neměním ji ;) :D

P.S. tento můj příspěvek se týkal nošení pouze pistolových zásobníků.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#17 » pát 15. bře 2019, 16:20

pesi píše:Ze stejného důvodu nosím střelou dopředu :). Využívám ukazováku pro jeho navedení do šachty a ten potřebuju mít na přední straně zásobníku.



Taky tak...

Vytáhnu zásobník s loktem nahoru, ukazovák na zásobník, loket dolů a střely jsou směrem vlevo, pistole před tělo taky míří vlevo = připraveno přebít..

Uživatelský avatar
snackmc
Příspěvky: 181

Příspěvek#18 » pát 15. bře 2019, 16:29

Je to otázka zvyku, jestli zásobník bereš "dlaní z venku, nebo "dlaní zevnitř"

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#19 » pát 15. bře 2019, 17:28

Ruka dlaní k tělu (přirozená poloha ruky) je přiložena na zásobník v pouzdře palcem na zápalky a ukazovákem na střely - tedy musím mít střely vzadu :-)

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#20 » pát 15. bře 2019, 17:46

to záleží... někteří z nás mají při přirozené poloze ruky ukazovák vpředu, nikoliv vzadu.... (a někteří mají "přirozenou" polohu paží dlaní dozadu, nikoliv k tělu :D )

snackmc: dlaní zevnitř bude asi nějaké nepochopení (možná moje), mně připadá, že při střelách dopředu je dlaň zpředu, nebo lépe zvrchu
spíš bych to přirovnal k tomu, jak zásobník držíš: pokud jako kladivo, pak střely dozadu, pokud jako tužku, pak střely dopředu... ale je to zbytečné matení, ať si každý pustí video s oběma variantami a pochopí, že je to jen otázka volby a zvyku

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#21 » pát 15. bře 2019, 18:04

Máš recht, znám a není jich jen pár co maj obě ruce levý... :D



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#22 » pát 15. bře 2019, 18:14

Nosím střelama dopředu, protože mi to přijde přirozený a mam to tak najetý. Kámoš nosí střelama dozadu, protože mu to přijde přirozený a má to tak najetý. Při přebití jsme oba stejně rychlí...tak teď babo raď :lol: :lol: :lol: je to úplně jedno, učili mě střely dopředu, tak jsem se to tak naučil. Ale samozřejmě nosit tak, jak to komu vyhovuje a funguje, na tohle pravidlo asi není.
Intimity - pořád ještě jsou lidi, co i na závodech nosí zásobníky po kapsách kalhot, bundy...sedí ti tvůj způsob? Funguje to, jak má? Jestli jo, neuč se nic jinýho.
A na IPSC jsem viděl milion variant nošení zásobníků 8-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů