Hradla

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#16 » pon 14. lis 2016, 12:05

Mohla by mi nějaká dobrá duše změřit mezeru mezi těmi bližšími hranami okýnek pro fotodiodu u hradel Chrony? Potřeboval bych to pro kontrolu srovnání hradel po opravě (byla střelená).
Pro info přikládám zjednodušený obrázek o jaký rozměr mi jde - je to pohled na PLNĚ otevřená hradla shora.
Předem díky!
chrony.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#17 » sob 17. pro 2016, 13:41

Jak daleko od hradel při měření stojíte? V návodu se píše tři metry, ale na takovou vzdálenost nejsem absolutně schopnej mířit tak, abych se trefil přesně nad dva minisenzory za sebou. Výsledek je 2/3 nábojů nezměřených a zastřelený hradla (klidně se mi smějte).... Mám pocit, že jsem se návodem řídil na hodně dlouho naposledy.

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 461

Příspěvek#18 » sob 17. pro 2016, 14:53

Já si nejdřív pušku postavím tak, abych jí měl u pozici střelby, pak lítám kolem dokola, jestli to je tak, jak má být. Nebo použiju kamaráda, který běhá okolo místo mě, zatímco ležím za flintou.



ineyaa
Příspěvky: 111

Příspěvek#19 » pon 20. úno 2017, 12:36

S pistolou tak 0.5-1m, meranie mi zlyha tak 1:40.



iloveguns
Příspěvky: 1424

Příspěvek#20 » pon 20. úno 2017, 12:58

sided píše:Na stejným principu jako většina ostatních, tedy dvě fotobunky v definované vzdálenosti a snímají průlet střely. Ty rámečky jenom nemá namontované, není to nutnost jen vymezují prostor kterým musí střela proletět aby jí čidla vzala.


S těmi rámečky to není tak, že by jen vymezovaly prostor, kterým střela proletí. Nahoře ty rámečky mají difuzéry, které vytvářejí měkké rozptylené světlo a fotobuňky pak snadno snímají zatmění způsobené průletem střely. Pokud tam ty rámečky (a hlavně ty plastové bílé difuzéry) nebudou, musíš střílet hodně nízko nad fotobuňkami a pak snadno dojde k zastřelení přístroje. Pokud mám namontované "rámečky", mohu střílet v celém tom prostoru a snímače to vždy zaznamenají. Ty difuzéry jsou pro správnou funkci hradel důležité.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#21 » pon 20. úno 2017, 13:07

Z mé zkušenosti hodně záleží na světle. Někdy hradla fungujou líp bez dyfuzorů.

Walr: to chceš říct že netrefíš ze 3 metrů trojúhelník o hraně 30cm? Střílím z krátké tak 3-5 metrů a z dlouhé spíš trochu dál ale úplně přesně nevím. Prostě od oka tak aby to neházelo chybu.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#22 » pon 20. úno 2017, 13:28

Měl jsem Chrony a u těch kolikrát žádné čarování s difusery nepomohlo. A zastřelil jsem si je právě při snaze jít co nejníž nad čidla. Caldwely jsou v ohledu citlivosti na světlo blbuvzdorné, střílím odhadem ze 3m a tuším, že zatím vždy bez bez rozptylovátek (ráno nebo večer). Přes vyšší cenu (oproti základním chrony) se vyplatí.



iloveguns
Příspěvky: 1424

Příspěvek#23 » pon 20. úno 2017, 14:44

Nevím, co mám za značku, to neřeším, ale ještě se mi nestalo, že by přístroj nezměřil rychlost, pokud střela proletí prostorem mezi dráty pod difuzory. Jinak bych to asi reklamoval u výrobce. Ještě také dost záleží na okolním osvětlení. Problémy dělá blikající světlo a zářivky. Venkovní osvětlení funguje O.K.



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#24 » ned 5. bře 2017, 18:09

Podařilo se mi teď o víkendu postřelit hradla. Naštěstí jen tu tyčku k difuzoru (obě), což i počochnilo jeden difuzor. Jak se lehce při střelbě posouval svěrák, tak doskákal trochu do strany a s velkým zvětšením nebyla v puškohledu vidět. Chybama se člověk učí...

Mohl by mi někdo změřit rozměry difuzoru (ten u verze s přísvitem, nevím, jestli se totiž neliší rozměry) pro hradla chrony alpha (beta a další verze budou mít asi stejné)? Mléčné bílé plexi na výrobu náhradního difuzoru mám, ale zapomněl jsem si ten rozbitý vzít sebou. Jsou to klubová hradla, tak je nemám doma, abych si to změřil.



Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#25 » ned 5. bře 2017, 20:44

Ja znam jen ty s indukcnimi snimaci, ty nepotrebuji ramecky a nemaji problem se svetlem. Ale bohuzel nevim cenu.



ineyaa
Příspěvky: 111

Příspěvek#26 » pon 3. dub 2017, 21:02

Ake mate skusenosti s alternativnym osvetlenim? Na prvy pokus mi dobre fungovalo [1], ale rozmyslam aj o nejakej mobilnej alternative (bez nutnosti zasuvky). Skusal som zatial Led PUK [2], ale vysledky boli zle.

[1] http://svitidlo-levne.cz/led-pasky/2047 ... 02950.html
[2] https://www.sportisimo.cz/profilite/puk ... cob/138101

EDIT: doplnim, ze uvedene som testoval na "Prochrono Digital" - u nas nie velmi rozsireny, dovezeny kolegom z USA.



pajapety
Příspěvky: 294

Příspěvek#27 » čtv 27. dub 2017, 19:42

Poradí někdo, kde v Praze / popř. v okolí Benešova / Příbrami / Tábora lze na střelnici zapůjčit hradla na přeměření rychlosti?

Popřípadě našel by se nějaký dobrodinec, který by byl ochoten svá hradla zapůjčit, nebo se mnou ten čas na střelnici rovnou strávit?

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 461

Příspěvek#28 » čtv 27. dub 2017, 20:03

Myslím, že Placy by je měly mít, ale jsou snad ještě zavřené.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#29 » čtv 27. dub 2017, 20:12

Kdyby jsi měl cestu přez Mladou Boleslav mohl bych ti je půjčit. Vrátil by jsi je třeba na nějakém závodě až se potkáme.



pajapety
Příspěvky: 294

Příspěvek#30 » pát 28. dub 2017, 11:58

Maro, diky moc. Nakonec se nasla dobra duse, co mi je zapujci a je primo z Prahy. Casem si urcite sva hradla poridim, ale ted potrebuju vrazit penize uplne do jinych potreb...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů