Hradla



Moldar
Příspěvky: 10

Příspěvek#31 » čtv 13. črc 2017, 19:01

Ahoj, mám dotaz ohledně těch hradel. Je mi jasné že pro lepší vychytání vhodné kombinace jsou nezbytností. Jsem z Prahy a co jsem tak zkusil nějakou střelnici, tak je nemají na půjčení. Nevíte o nějaké? Navíc jsem se díval, že je nutné přes ně střílet z určité vzdálenosti, což nevím jestli je vůbec u běžných krytých, polokrytých střelnic možné při dodržení bezpečnosti. Jakože položím hradla na stůl odkuď normálně střílím a pak poodstoupím 2m dozadu třeba? To mě trochu děsí :D
Navíc jsem nenarazil zatím nikde na postup jak s těma hradlama zacházet co do výledných hodnot a jejich aplikaci na následnou úpravu laborace atd...
Díky předem za rady

Přesunuto sem, v přebíjení 9mm Luger to nebylo šťastné. McFly



honzazd
Příspěvky: 156

Příspěvek#32 » pon 8. led 2018, 16:11

Ahoj, mám dotaz ohledně hradel. Když je zataženo je potřeba přísvit, koupil jsem tyto svítilny, je to blbost a budu muset koupit originální nebo to stačí?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#33 » pon 8. led 2018, 18:07

Hele mě to s ledkovyma lampičkama funguje.

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#34 » pon 8. led 2018, 18:24

Fungovalo mi to s led páskem ale je lepší (rozuměj byla lepší zkušenost) to nalepit shora aby to nesvítilo přímo na čidla ale světlo se rozptýlilo. Ta plastová stínítka jsou tam právě z tohoto důvodu...pokud se měří na slunci, musí se nasadit. Jinak nejsou třeba.



honzazd
Příspěvky: 156

Příspěvek#35 » pon 8. led 2018, 19:36

Takže mám to světlo dát shora? aby jen nasvítil ten plast a jestli dobře chápu tak světlo použít až bude sluníčko? zítra to jdu zkusit tak doufám že je nesestřelím kalachem :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 15

Příspěvek#36 » pon 8. led 2018, 20:06

Ne použít světlo, až bude sluníčko. Ta stínítka použít, až bude sluníčko :-)

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#37 » pon 8. led 2018, 20:28

Obecně nebudou hradla fungovat s blikajícími zdroji, ať už půjde o zářivku nebo LED s pulsně řízeným zdrojem. Ty "úplně blbé" lampičky by mohly fungovat. LED pásek, co píše HV, je obvykle série LED se srážecím odporem na 12V, takže při napájení z baterie blikat nebudou.

Pokud měříš venku přes den a je zataženo, pak použiješ holá hradla (případně si jen zapíchneš tyčky, abys trefil snímaný prostor). Pokud svítí slunce, použiješ stínítka. Pokud je tma nebo velmi slabé světlo (vnitřní střelnice), pak teprve řešíš přísvit. Pokud jsou na vnitřní střelnici zářivky (výbojky apod), pak je třeba je zhasnout nebo vhodným krytem (kartonem) eliminovat jejich vliv.

Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 15

Příspěvek#38 » pon 5. úno 2018, 18:27

Já jsem na osvětlení Caldwell také sbastlil osvětlení z LED pásků 20W. Ty jsem přilepil na hliníkový profil 25 x 2 mm a opatřil nožičkama, které se lehce zasunou do těch štěrbin na koncích stínítek a jednoduše se pak sundají. Takže svítí asi 5 cm nad stínítky. Napájení buď z jakéhokoli externího zdroje 12V (nějaká baterka) nebo ze sítě přes kvalitní trafo. Svítí to fakt dost, možná by stačily i méně výkonné pásky, ale má to výhodu, že díky silnějšímu výkonu to „přesvítí“ jakékoli další eventuální blikající světla na střelnici a není potřeba hradla ničím stínit, překrývat, chránit apod. Chodí bezvadně. Pořizovací náklady - LED pásek 20W/m 12V CRI 80 IP20 – cena za 1 m: 299 Kč, hliníkový profil – cena: 54 Kč, voděodolný napájecí zdroj LPV 18W 12V, cena: 189 Kč. Plus nějaké zbytky hliníkových plíšků, ze kterých jsem vyrobil ty nožičky, a kousek dvojlinky 2x0,75 mm za pár korun.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů