Vhodné opasky pro skryté nošení?

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 589

Příspěvek#166 » ned 3. dub 2022, 00:34

Eagg píše::silent: :thumbdown: :blicismajlik: Héfaistos a morepower neviem jak sa tu dava fucker tak len takto

To ze Vam sa nieco paci a ste s tym spokojny neni dovod preco by sa to pacilo a bol spokojny s tym kazdy. Chapete vyznamu subjektivny pocit ? Kre*eni?

Fakt si nemyslím, že když mě KORE opasek vyhovuje, že musím být kretén, jak mě oslovuješ, či mi musíš dávat fucker. Naopak o tobě mám jasno (a nejen díky tvým reakcím a chování) už dlouho. To, že bez skurpulí nazýváš oponenty v diskusi kretény naznačuje jen to, že sám nejsi nejpevnější v kramflecích, co se týče mentální ukotvenosti a hormonální stability. Tím bych asi problematiku opasků a Eagga uzavřel jednou provždy.

CzechJoker - Já jsám jsem postavy spíše Obelixoidní, ale kupodivu se mi spona na KORE opasku samovolně nepovoluje. Tam se fakt musí zmáčknout ze spodu ten malej "čudlík" aby se opasek začal "povolovat". A k tomu, i přes moje abnormálně bohaté špekoidní obruče, zatím nedochází. ;)

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#167 » ned 3. dub 2022, 07:32

Dost OT a osobních sporů!
Eagg píše:CzechJoker reagujem tak jak si to zasluzia. A to nebola z ich strany kritika ale utok. Takze som nasadil protiutok. :twisted: Ked by mal niekto dostat bana tak su to ty dvaja lebo na mna otvaraju hubu bezdovodne. Ale to Admin nevidi)...

Máš pravdu nikde v tom útok nevidím, natož aby jsi byl sprostý. Pokud se tu nehodláš bavit slušně velmi brzy se tu nebudeš bavit vůbec!

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#168 » ned 3. dub 2022, 07:41

Za opasek jsem se zkoušel pověsit a trochu zapružit, nepovolil.
Také nemám faldy a o nepohodlnosti nemůže být řeč.



morepower
Příspěvky: 143

Příspěvek#169 » ned 3. dub 2022, 07:51

Tak úplně jsem nechtěl reagovat, ale když to tady kolega z božské kovárny rozdmýchal...
Na mě začal Eagg hlásit, protože si mě s velkou pravděpodobností spletl s kolegou Dizzou. Já totiž psal, že s opaskem spokojený nejsem... Naopak jsem zcela věcně chtěl znát jeho důvody.
Eagg má totiž evidentně problém rozumět psanému textu a dostat z něj příslušné informace v souvislostech. Může to být porucha kognitivní funkce a nebo zkrátka jen snížený intelekt, ale ať je to tak nebo tak, nic s tím neuděláme. Tomu pak odpovídají jeho reakce. Nestojím o to se hádat s nějakým internetovým kecalem. Howgh.

Abych se ale držel tématu, tak já se svými 100+ kily (vzperač (to už tedy bývalý) a zápasník (to ještě pořád) v supertěžký váze) fakt nerozumím problémům šedesátikilovejch nudlí. Navíc mustangy nosím taky a problém s kore páskem v nich nemám. Ale jak říkám, čekal jsem větší tuhost než mají moje kožené a čekal jsem alespoň elementární odolnost povrchu tý spony.

Edit: á tak já než to dopsal, tak McFly zareagoval. Omlouvám se tedy za OT



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#170 » ned 3. dub 2022, 09:00

Héfaistos ty uz fakt nevies co si napisal? Ja som to nepisal kvoli tomu ze si napisal ze si s kore opaskom spokojny. alle proto ze ZASE... mate potrebu utocne komentovat to co som ja napisal. Pri tom kazdy ma pravo na svoj nazor a ja vase nazory nijak nenapadam anijak neodsudzujem... ale VY moje mate vzdy potrebu hatenut.
Cize mozno by sa trebalo zamysliet nad tym jak reagujes ty (vy) na mna a potom sa trocha nad tym zamysliet.

P.s. Prave to ze si zapasnik by ti malo davat pokoru a nevyskakovat na inych. Jak sa hovori silny by nemal utocit na slabych.

P.s.2. Mozno som to prehnal ale to preto lebo som po dlhsom case tu prisiel napisal svoj subjektivny nazor a UZ "hura podme do eagg-a"... je to nornalne, podla teba?



vidocqcz
Příspěvky: 203

Příspěvek#171 » ned 3. dub 2022, 10:18

Nylonový Kore opasek jsem teď nosil téměř tři měsíce každý den (Glock 48 + náhradní zásobník, oboje aiwb = spona X7). Tak se podělím o zkušenost.

Co se mi líbí:
1. Zbraň je tam, kde ji nechám a je krásně přístupná. Určitě z pohledu tasení zbraně dobré.
2. Opasek poskytuje dobrou oporu pro zbraň a nezatěžuje tak moc bedra, jako měkký.
3. Vychytaný způsob zapínání a povolování. Absolutně "diskrétní".

Co by se mohlo zlepšit:
1. Chybí tomu ergonomické tvarování. Takové to, když se vytahá měkký opasek podle těla, tak je vepředu a vzadu víc prohnutý.
2. Na špičce opasku je vyvýšený šev, který se blbě protahuje skrz sponu (na druhou stranu nemá opasek po rozepnutí tendenci se ... rozepnout).

Teď na léto se vrátím k "měkké" verzi opasku (First Tactical Range 1,5).
Důvodem je podle mého názoru to "ergonomické" netvarování. S kore opaskem nejsem schopen docílit tak dobrého ukrytí zbraně jako s měkkým opaskem. Tedy jde to, ale za cenu neúměrně silnému dotažení, kdy se ani v té chvíli opasek nepoddá a tlačí pouzdro prostě svým způsobem, místo aby spolupracoval s tělem. Což je další důvod. Když mám jen triko, tak se kore chová jako obruč. Při chůzi je pak vidět, že je pod oblečením něco cizího. To se s měkkým nestává.
Kore mi tak zůstává na chladnější měsíce, nebo na střelnici. Tam je úplně jako doma.
No a taková blbost závěrem. Nedají se pořádně složit kalhoty :-)



R4mb0
Příspěvky: 46

Příspěvek#172 » ned 3. dub 2022, 13:28

Eagg píše:KORE je ale dobry v*jebanec pretoze neni mozne si skusit opasok bez toho aby sa dal vratit kedze se striha na prislusny obvod plus surovo zapichuju jehly ze spony.
Takze to maju dobre vymyslene. Dobre pre predajcov. Jinak si sem jisty ze hodne lidi by jim ho vratilo....


Vsiml jsem si, ze to neni poprve, co jsi odhalil zle a zakerne vyrobce nebo obchodniky. Mas na to dobre oko a nejsi blby. Budu doufat, ze na zdejsi forum nezanevres pres osobni utoky nekterych a pokud odhalis dalsi podobny podvod nebo past na zakazniky, ze se podelis. Diky.

Kore mam, s ne moc zkusenostma na EDC. Ono dost zalezi co se na nej navesi a jak moc ma nerealne pozadavky. S IWB to nebylo uplne ono (obruc) a s OWB parada.
Jsem spoko, se sponou problem nemam, pro sve ucely bych priste nevolil kuzi z duvodu horsi vizualne mechanicke odolnosti.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#173 » ned 3. dub 2022, 14:08

No vy budete kousci? Co chcete zkoušet na KORE pásku? Ustřihnout požadovanou délku zvládne i průměrně chytrá opice a nic jiného se zkoušet dost dobře nedá. Drtivá většina lidí co ten pásek má na něj nedá dopustit. Ano, kdo požaduje nestandardní a nesmyslné, asi bude remcat. A to je dost možná i důvod toho sice uštěpačného, nicméně velice trefného "PROTOŽE ZASE EAGG".

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#174 » ned 3. dub 2022, 15:09

Okej.. Last chance!



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#175 » sob 9. dub 2022, 12:58

KORE na prodej v inzeratech.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#176 » pát 15. dub 2022, 17:04

Ma nekdo skusenost s tymto opaskom prosim?
https://www.custom-gear.cz/public/cz/na ... -riggers-/
Klidne i v te spevnene variante dvouvrstve?

Co nechci od opaska je tuhost ako mnel KORE.
Co chci od opaska je pohodlnost no pri tom pevnost a cobra sponu ktora je uzastna.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 856

Příspěvek#177 » pát 15. dub 2022, 17:50

Héfaistos píše:CzechJoker - Já jsám jsem postavy spíše Obelixoidní...

Tož já su taky takové moravské Obelix. Kožený se mi občas samovolně povolí, případně se mi kalhoty posunou pod čáru ponoru a pak je zle. Je potřeba ho povolit, všechno urovnat a zase dotáhnout.
Nylonový 45 mm mám pořád nepoužitý, asi už bych ho měl říznout.



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#178 » pát 15. dub 2022, 18:12

Po nekolika dnech noseni Kore garrisonu muzu s klidem rict, ze za me to velice pravdepodobne bude EDC. Pouzdra se na nem nehnou, nevrzou, v pripade s pouzitim protectoru je skoro problem je na ten opasek nasroubovat.
Nejvetsi nevyhoda je ale teda ohybani se dopredu. Napriklad sedim na lavici a potrebuju obout a zavazat boty. Jak je garrison o dost vyssi tak to celkem reze do bricha (ne nemam velky bricho, proste takova normalni prumerna postava si myslim). Nicmene to je celkem detail a nekdy treti, ctvrty den uz se mne to nezdalo tak hrozny.
Na prvni dojem se mne i zdalo, ze ta spona jakoby nedrzi v momentech kdy teprve zapinam. Ale to je pravdepodobne zpusobeno tim, jak opasek drzi tvar a kalthoty/telo kladou v rozepnute fazi odpor tak se to nejak vykloni. Pri uz i mensim dotazeni tohle vubec neni problem.

Jak uz jsem nicmene psal driv zde v treadu, garrison bych doporucil jedine v pripade, ze jsem chtel uplne tuhej opasek co se vubec nehne (protoze on ani v tech kalhotovych poutkach ani nema skoro kam :D ).

Dalsi na poradu dne bude testovani westernu v horizontu nadchazejich tydnu, zkusim je nejak prostridavat a uvidim.



STOUPA 666
Příspěvky: 103

Příspěvek#179 » sob 16. dub 2022, 03:59

Eagg- nastavíš jednu velikost a fertig,na sezení v autě,na chůzi, já bych ho nechtěl,mám tebou zavrženej Kore a ocenuju tuhost a rychlost nastavení,v autě povolím a neřeže do pupku,když vylezu snadno utáhnu a drží. No zkoušet musíš sám. Ted jsem koupil tašku přes rameno od Helikonu a tím vyřešil návštěvy u doktorů a třeba koupaliště nebo rybník.Ale já mám sfx ,ty máš mnohem menší W.Nemůžeš chtít aby byl opasek tuhej i poddajnej,je třeba kompromis.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#180 » sob 16. dub 2022, 08:45

STOUPA 666 kazdemu vyhovuje neco jine. Ja od kedy mam sidecar 2.0 od T-rex arms z USA opasek nenosim vubec utazeny. Naopak je temer uplne volnej a kedze sem KORE prodal tak nosim stale muj oblibeny tento https://www.armed.eu/cs/double-duty-tdu ... KREALw_wcB
(Ja jsem tento nosil i kdyz sem KORE mnel) :lol: proste sme si nesedli...
Aj napriek tomu ze je to obyc popruh bez zadne vystuze muzu ho nosit volne pri tom zbran v sidecare drzi na svem miste a nikde se neodklani a je vyvazene. S puzdrom muzu sedet v aute hodiny, sehnout se uplne dolu aby sem obul topanky nejmensimu synovi, muzu delat drepy a absolutne necitim ze mam u sebe zbran (uzastne puzdro, lepsi sem nikdy nemel ani neskousel a skousel sem ich uz vic).
Jedine co chci od opasku je cobra spona (protoze tento provlekaci co sem dal linku hore, musim nosit sponu na boku a to pri ulozeni vic puzdier na strelnici vadi. Tento opasek od custom gear ji ma a pride mi cenove hodne fajn, navyse krasny na pohled a nevypada jak obyc popruh za 300 kc. Takze do neho pudu a pak napisu sve dojmi kdyz mi to tady nikdo neumi napsat lebo ho asi nikdo nemel.
Naposledy upravil(a) Eagg dne sob 16. dub 2022, 08:56, celkem upraveno 1 x.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů