Podvěsná svítilna pro H&K P30

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#1 » čtv 27. pro 2012, 12:46

oddelěno z Heckler & Koch P30 / P30S / P30L / P30 LS :arrow:

Jakou by jste doporučili svitilnu na p30? Docela dobře v poměru výkon x cena mi vychází Streamlight TLR -1. Mám klasickou p30 a docela tahle svitilna prodlužuje délku pistole. Tak přemýšlím, jesli není něco kratší, ikdyz nejspíš zase na úkor svitivosti.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#2 » pát 28. pro 2012, 23:55

Vzhledem k tomu, ze pouzivam Ledlenser celovku 3xAAA co ma 180 lumenu a miniaturni LEDkovou cinu 1xAA, ktera sviti jeste o neco vic, nez ten Ledlenser a na ceste z Ciny mam baterku 3k lumenu, tak pro me pripada v uvahu jedine Surefire X300, ale ta nova verze Ultra co ma 500 lumenu svitivost.
Vsechny ostatni takticke baterky mi s tou svoji svitivosti prijdou jak od Vietnamcu z trznice :-).

Surefire X300 je v CR pekelne predrazeny, sehnal bych ho za cenu odpovidajici USA, ale Ultra verzi porad nemam dostupnou :-(. No ale asi zustanu u celovky ci baterky v ruce za zlomek ceny Surefire.

Zrovna tu mam po ruce jednu fotku P30 s TLR-1s pokud by mel nekdo zajem kouknout:
(a se zavitem a vysokyma Heinie miridlama na pouziti tlumice)

Obrázek

Co se tyce prodlouzeni zasobniku na 17 ran co zminoval Kalic, napisu zitra trochu info, to tu jeste chybi.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#3 » pát 28. pro 2012, 23:57


Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » sob 29. pro 2012, 14:58

Taky se mi líbí, když baterka svítí hodně, ale nebude už 500 lumenů v místnosti oslňovat odraženým světlem?
Pro univerzální ruční taktickou svítilnu se doporučuje 60-80 lumenů. I když na zbraň mi to zase připadá skoro málo...

http://pistol-training.com/articles/han ... essentials

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#5 » sob 29. pro 2012, 16:05

V městské aglomeraci, v uzavřených prostorech a podobně bohatě stačí kolem 150 lumenu . Není špatné mít i více v zásobě, ale když prohledáváš místnost, tak 200 lumenu už je moc. Presvetli to místnost a je to nepříjemné. Nad těch 150 lum je to spíš už do přírody, otevřených prostor možná na ulici osvětlit větší vzdálenost. Osobně používám v práci Olight m20s, která má 380 lum max. výkon, 3 stavitelne režimy, strobo . Z 90% používám režim okolo 150 lum. Ten maximální výkon jsem použil třeba na pátracích akcích, prohlížení střech, ulic. Na zbrani je podle mě nadmíru dostačující těch 160 co má TLR 1 . Surefire je luxus, kvalita, ale z velké části platis značku. Takže pro mě osobně bych bral TLR. 1 a i tak 4000,- je dost. Zbraň podle statistik FBI a policejních sboru v USA ( to mám z knížky Jak přežít v betonové džungli...doporučuji) je použita z 90% na vzdálenost do 7m. Nebo tak nějak, už jsem to dlouho nečetl. A to jak ze strany police, tak i zločinců. Podloženo několika lety sbírání údajů z konkrétních trestných činů a podobných deliktů. Takže 500 lumenu je fajn, ale pokud nechci pistoli použít pro odstřelování, mimochodem už by ani nejspíš nešlo o nutnou obranu, je to asi zbytečně :)

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » sob 29. pro 2012, 16:26

No musíš to brát tak, že i to samotné světlo je svého druhu zbraň. To že je pro tebe odraz nepříjemný znamená také to, že pro osobu na druhé straně je to ještě mnohem horší. Chce to ale samozřejmě kompromis - když budete dezorientovaní oba, tak se to míjí účinkem.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#7 » sob 29. pro 2012, 16:41

Ta TLR1 stoji 4000??? Za par kacek navic ti mozna splasim starou verzi Surefire X300, fungl novou se zarukou. A vykonove by ti nejspis stacila. Ptal jsem se na tu novou Ultra verzi uz pred Vanoci a zatim nic.

Na P30 to vypada takhle:
Obrázek
Obrázek

A taky v SR psali tusim na zacatku letosniho nebo lonskeho rocniku, ze krome te vzdalenosti do tech cca 7 metru meli panove policajti v NY taky tusim cca 8 % uspesnost zasahu :-(.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů