Tlumiče na zbraně

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#1 » sob 9. bře 2013, 14:08

Může se nějak zasadit LEX o změnu zákona? Jedná se o tlumiče hluku na zbraně a kritizování střelnic obecně pro hlučnost. Pěkný článek o tom jsem našel tady http://www.ballistica.cz/ballistica/esh ... ENI-ZLOCIN

Uživatelský avatar
g-relax
Příspěvky: 557
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » sob 9. bře 2013, 22:23

Článek je skvělý včetně sloganu "TICHO NENÍ ZLOČIN". Většina venkovních střelnic v ČR nemá a nebude mít prostředky na realizaci dostatečných protihlukových opatření. Tlumiče se jeví jako optimální řešení.

Uvítali by to také střelci/majitelé zbraní, kdyby používání tlumičů bylo nařízeno jako povinnost?

Zabránilo by to vydávání protihlukových vyhlášek zakazujících či omezujících střelbu na velkovních střelnicích?

Byly by udělovány výjimky pro nepoužívání tlumičů na střelnicích s kvalitními protihlukovými stěnami?

Jaká by byla dostupnost takových střelnic pro běžné smrtelníky?

Asi by bylo vhodné toto prodiskutovat mezi střeleckou komunitou (střelci, majiteli/provozovateli střelnic), než se vypustí džin z lahve.

Uživatelský avatar
frantisek
Příspěvky: 114
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » ned 10. bře 2013, 07:23

Viděno "přes moje miřidla" (co pravidelně střílím):
- krátká, trenink obrany
- krátká, jen tak pro radost na 25m nebo "plechovky", popery ....
- dlouhá vojenská na 100 nebo 200, jen pro radost, ne závody

V žádném z těch případů se tlumič jaksi nehodí.

Vezmu-li lidi, které znám a na střelnicích pravidelně potkávám, ani u nich si nedokážu představit, kdy by tlumič mohli použít. Pokud vysloveně nevadí, tak alespoň obtěžuje a znesnadňuje střelbu - tím myslím u plinkigu (plechovek).

Jako zábavnou představou se mi jeví např. LOS stílený s tlumiči.

Ano, je to džin v láhvi. Nechejme ho tam.

Uživatelský avatar
fejfarz
Příspěvky: 540
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » ned 10. bře 2013, 10:34

Dle mého názoru: takový efekt to zase nemá ten tlumič maximálně že se jedná o bezhlučnou střelbu, ale pro střelce jako já to je právě ono když to pěkně bouchne. Navíc proč zbytečně nosit na pistoli ještě navíc trubku , která akorát jenom překáží :D
Další věc spousta zbraní na ten tlumič ani není připravená tak zase kupovat jinou nebo nechat předělat to ani náhodou !!!!!
Za další věc: mít svůj tlumič určitě nějak certifikovaný , protože kdyby se to zlegalizovalo tak by musel mít zase určitou značku a jsou to další peníze za tlumič .... nebo si ho půjčovat za další prachy na střelnici ???? Nesmysl
Celé to střílení by se nám akorát prodražilo a ještě by pak nakonec by se smělo střílet jen na střelnicích které by měli tlumiče k dispozici a ostatní by se zavřeli protože jsou hlučné.
Nechme džina raději spát. :!:

Uživatelský avatar
Nethall
Příspěvky: 58

Příspěvek#5 » ned 10. bře 2013, 10:47

Když zakázat hluk, tak všude. Asi budou muset i asiatští trhovci prodávat bezhlučné rachejtle !!! :lol: :lol:

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#6 » ned 10. bře 2013, 10:54

Souhlasím zcela s "fejfarz". Zákaz tlumičů je stejná blbost, jako by bylo jejich nařízení !

(jen na doplnění - co pak s předovkami a vším, na co nejde bez zásahu tlumič nasadit ?)

Nechme džina raději spát.

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#7 » pon 11. bře 2013, 08:47

Ono vše má své pro a proti ale pokud v ČR mohu střílet dle zákona jen na střelnicích a střelnice k vůli problémům s hlukem zavírají jednu za druhou tak za pár let nebudeme mít ani kde si vystřelit, pak mi ty zbraně budou ležet v trezoru úplně zbytečně.Nejedná se o nařízení používání tlumičů ale jejich běžný prodej jako příslušenství ke zbrani. Než bychom si nechali zavřít střelnici, raději budu tlumič na dlouhé používat

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#8 » pon 11. bře 2013, 09:11

Další problém je, že tlumič na dlouhou má životnost v lepším případě pár stovek ran. To se pak střílení maličko prodraží.



Fenring
Příspěvky: 17

Příspěvek#9 » pon 11. bře 2013, 12:22

Některé firmy nabízejí ke svým tlumičům doživotní záruku, takže tvůj názor je zcestný :!:

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#10 » pon 11. bře 2013, 12:40

:) no jak myslíš

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 537
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#11 » pon 11. bře 2013, 17:16

Fenring píše:Některé firmy nabízejí ke svým tlumičům doživotní záruku, takže tvůj názor je zcestný :!:


Za kolik takové "některé firmy" své tlumiče prodávají? Pro jak široké portfolio zbraní? ;)



Fenring
Příspěvky: 17

Příspěvek#12 » pon 11. bře 2013, 20:23

Třeba Silencerco, ceny lidové nejsou, nicméně je na každém co a za kolik si koupí.



kedlub
Příspěvky: 57

Příspěvek#13 » pon 22. dub 2013, 17:31

peggy píše:...co pak s předovkami a vším, na co nejde bez zásahu tlumič nasadit?

A to si představ, že na předovku řidičák nepotřebujes a na tlumič k ní bys ho potřeboval :D.
Jinak samozřejmě zákaz i příkaz jsou blbě. Jenže kdyby nás neprudili, tak by si nemohli udělat čárku za zvýšení teploty žábě :(.

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#14 » pát 5. črc 2013, 23:32

Fenring píše:Některé firmy nabízejí ke svým tlumičům doživotní záruku, takže tvůj názor je zcestný :!:

Nejspis to je mysleno jako dozivotni zaruka po dobu zivotnosti tlumice. :-)



xor
Příspěvky: 127

Příspěvek#15 » čtv 11. črc 2013, 22:42

Menší hlasitosti výstřelu mi zvyšuje požitek ze střílení. U sebe i u ostatních vedle střílejících. Brokovnici neutlumím a tak to je, nechám si sluchátka. Malorážka je tak tichá, že jí není nutné výrazně tlumit, ale proč nesundat sluchátka a nechat jenom špunty, když by to šlo? Na pistoli (klasických 9mm LUGER) by mě menší hluk potěšil. No a když přijde kolega s Tokarevem, tak jdu pryč, protože to není pohoda a nadzvuková laborace by nešla ani utlumit. Pár těch štěků se mi taky líbí, ale po minutě to poslouchat nechci.

Jaká rizika snižuje zákaz tlumičů? Nečekám, že se zákonem vyšla analýza rizik, ale z nějakého zájmu společnosti to vzešlo.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů