LED svítilna



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#1 » sob 27. dub 2013, 13:13

Ahoj přátelé, tak jsem si vytipoval tuhle http://www.svitilny-fenix.cz/lithiove-c ... te-edition svítilnu. Máte někdo zkušenosti? Konkrétně s touhle, nebo jen značkou, nebo jiná doporučení?

Uživatelský avatar
xmilanz
Příspěvky: 24

Příspěvek#2 » sob 27. dub 2013, 13:30

Podle toho co jsem cetl ve Strelecke revue, patri svitilny Fenix k tomu lepsimu co na trhu je k dostai. Pokud do toho clovek chce ty penize dat, rozhodne neprohloupi. Co se tyka vice rezimu - ja nevim. Mam jeste v zive pameti, kdyz jsem jsme na ICS strileli potme s nasvicenim terce a ja misto vypnuti dlouhym stlacenim zapnul stroboskop :D



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#3 » sob 27. dub 2013, 13:43

Dík za info. Tahle má na přepínání režimů boční tlačítko. Což vidím jako celkem solidní řešení. Zadním se pak zapíná na posledním aktivním režimu. Samozřejmostí je namáčknutí pro krátký osvit.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » sob 27. dub 2013, 23:13

Mám přesně tuhle cca od vánoc. Není to žádný "světelný meč", kužel je spíš široký, což na střelbu nebo svícení na kole ideálně vyhovuje. Subjektivně svítí jako jeden běžný reflektor na autě. Ovládání mi vyhovuje, nějakou tu ranu na beton už má taky bez problémů za sebou. V zimě jsem ji i nosil, teď v létě nosím tuhle miniaturu: http://www.ledshop.cz/led-svitilna-tank ... z6280.html - na tu velikost taky solidní výkon.



grey.man
Příspěvky: 169

Příspěvek#5 » úte 4. led 2022, 11:49

Oživím trošku starší téma :) Koukám po EDC svítilně kolem 1500 Kč a mám ve výběru dvě dost podobné, splňující moje požadavky (jednoduchý zadní spínač (případně programovatelný), zdroj 18650 + alternativně CR123 a malá velikost. Fenix vyjde dráž (bez baterie), papírově silnější a je o fous menší. Streamlight má možnost programovat, papírově slabší, tak nějak mi zní tahle značka důvěrněji, ale proto se ptám případně zkušenějších...co byste volili? Díky

https://glockshop.cz/svitilny-samostatn ... a-led.html

vs

https://glockshop.cz/svitilny-samostatn ... -ld30.html



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#6 » úte 4. led 2022, 12:44

Použitelné jsou i svítilny od ESP obrana.cz. Cenově je to ověřená Čína se zárukou.
Nejradši mám ale stejně nextorch ta 10. Ta je už letitá a univerzální pokud jde o baterie.
Zvažoval bych možná i TA 30.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#7 » úte 4. led 2022, 15:24

LD 30 mám a neměnil bych. Krom i jiných Fenixů. Tím neříkám, že ten Streamlight je špatnej. Ale je slabší. Programovatelnost mě nezajímá. Leta používám Fenixy i na zbraních a všechno OK.



JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#8 » úte 4. led 2022, 21:52

Za mě taky bod pro LD30. Mám a neměnil bych.



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#9 » stř 5. led 2022, 02:09

Mě na Fenixech straaaašně vadí to přepínání režimů, Nicméně asi jsou celkem kvalitní - PD22 mám už moře let a není problém. Daleko víc se mi ale líbí starší Nitecore, kde je "utaženo" - vysoký a "trošku povoleno " měnitelný, co se přepíná namáčknutím
Mám celkem dost dílů ze SF a klonů a spolu s Malkoff dropinama je to ultimátní kombinace, co drží i na zbraních. Z různých 6P dropinů mě zaujaly dropiny, kde se překlikává krátkým stiskem a nemají paměť, takže člověk si koupí např Hi-Med-Low. Mě na EDC zaujala právě možnost Lo-Med-High, protože ten nízký stačí v 90% případů a díky jen običejnému rychlému kliku na další režim je přepínání fakt snadné. Měl jsem to možnost otestovat na jedné číně co byla Hi-Med-Lo-Strob1-Strob2 a zvyknout si na cyklování fakt nebyl problém (aspoň pro mě). S pěti režimama naprd, ale se třema to musí být super
EDIT: Zapomněl jsem napsat závěr, proč vlastně melu u přepínání režimů - mě osobně to u EDC svítilny příjde poměrně zásadní a nepohodlné přepínání jednou rukou (pokud je tlačítko od palcem, je to OK, ale běda když ne) i limitující. Proto doporučuji se před koupí zamyslet, jak svítilnu budu používat, a jestli mi ovládání bude sedět. PD22 používám jako hlavní EDC světlo, ale kvůli těm režimům ji zvažuju čím dál víc nahradit.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#10 » stř 5. led 2022, 11:00

Jen obecný postřeh: Mám Fenix LD22 (nějakou hodně starou verzi, cca tak 15 let), dnes už "nedostačuje" výkonem, ale pořád svítí. Výhodou byla náplň na dvě AA baterie, a že funguje i s akumulátory. Co mně na ní vždycky vadilo bylo "přepínání" rozšroubováním těla.

Postupem času (před 7 lety) jsem ale přešel na Nitecore P12 se žlutým (teplejším) světlem, což se výrazně projevuje ve schopnosti lépe rozlišovat barvy (což jsem potřeboval). Ukázalo se také, že původní obava z potřeby provozu na akumulátor (18650B) byla lichá a výdrž a výkon je mnohem lepší, než u 2 tužkových baterek.

Na nějaké domácí posvícení je v pohodě Fenix na jednu tužkovou (je to lehké, malé), pro práci jako čelovka, pro občasné posvícení pod postel klidně jako EDC. Na svícení celou noc v lese 2 tužkové nestačí a ani výkon není už bůhvíco, šel bych znovu do toho Nitecoru nebo ekvivalentu. Taky bych se pro větší zátěž vyhnul nabíjecím baterkám, pořád je rychlejší vyměnit akumulátor, než ho dobíjet.



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#11 » stř 5. led 2022, 15:33

Každej ty barvy má jinak, třeba pro mě je 4000K už hezky teplý žlutý zatímco obecně je to udáváno jako neutrál. S přechodem k žluté se zlepšuje rozlišování barev. Naopak s přechod OD žluté se zlepšuje vnímání kontrastu. 4000K je naprosto super na procházku podzimní krajinou, ale na EDC nebo zbraně bude asi lepší kolem 5500K Ale toto je fakt už hodně subjektivní

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů