Vysílačka



xstanleyd
Příspěvky: 40

Příspěvek#1 » stř 23. říj 2013, 07:30

Podělte se prosím o zkušenosti s dobrou vysílačkou!Kterou by jste doporučovali,poměr cena-výkon+ výdrž baterie.Děkuji



ZdenekK
Příspěvky: 264

Příspěvek#2 » stř 23. říj 2013, 07:52

Walkie-talkie z vietnamské tržnice. Nulová cena, nulová hodnota, nulový výkon.
Řekl bych, že fundovanější odpověď najdeš jinde - https://www.google.cz/?#q=vysilacky+forum - podle účelu k jakému ji chceš.



Rapidos
Příspěvky: 29

Příspěvek#3 » stř 23. říj 2013, 09:01

Na zakladni blbnuti klidne nejakou Cobru v PMR - http://www.alza.cz/cobra-mt200-value-pack-d181782.htm

Pokud jde o odposlech treba dopravniho podniku, mestaku atd .. tak uz to chce neco lepsiho treba UV-3R - http://www.409shop.com//409shop_product.php?id=105799



xstanleyd
Příspěvky: 40

Příspěvek#4 » stř 23. říj 2013, 11:05

Potř.něco rozumného a kvalitního.Samozřejmě na vysílačky typu "alá tržnice" nemyslím...Něco do terénu,pro taktické využití.Určitě občas i do zástavby,popř. auto. Je k prdu,když koupím za litr vysílačku na tržnici,zalezu za kopec nebo do baráku a je po spojení :(

Uživatelský avatar
Fugo
Příspěvky: 43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » stř 23. říj 2013, 11:18

koukni spíš na rozpad.cz tam asi nejvíc používají čínskej Baofeng....

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » stř 23. říj 2013, 12:12

Těm linkovaným kobrám (a dalším za podobné ceny) nic zásadního nechybí (teoreticky CTCSS, ale nikdy jsme to reálně nevyužili) a při šetrném zacházení udělají stejnou službu, jako dražší. Vzhledem k podmínkám licence (limitovaný výkon a pevná anténa) dražší stanice sice může mít díky precizní elektronice či delšímu prutu lepší dosah, ale žádné zásadní rozdíly. Pokud má vydržet semtam ranu, zaměř se na robustnost. Pro rozpad je to okrajové téma, spíš bych hledal na cbradio.cz a podobných... Do baráku a za kopec to bude při větších vzdálenostech na této frekvenci problém.

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 544
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » stř 23. říj 2013, 12:46

Cobry jsou dobré a na cenu kvalitní vysílačky. Já sám mám a používám tyhle:
http://www.mall.cz/vysilacky/cobra-mt-600

CTCSS nebo DCS kódování žere akorát výkon, prakticky je ti k ničemu. Pokud totiž na stejný hlavní kanál (1-8) totiž vleze někdo, kdo má lowend vysílačku bez kódování, ty ho sice uslyšíš ale on tebe ne.

Pokud chceš dosáhnout ještě o něco lepších výsledků, zkus pohledat a namotat anténu duhovku :) Na aktivní pohyb terénem je to ale trochu nepraktický.

Uživatelský avatar
jamira
Příspěvky: 301

Příspěvek#8 » stř 23. říj 2013, 14:39

Rapidos: Nechci brát nikomu iluze, ale MP, ZZS, DP a ostatní typu výjezdovek ČEZ, PRE, plynaři a další už dávno jedou v digitálním kódovanném trunku typu Mototrbo (Motorola)-nižší stupeň zabezpečení a státní složky (armáda,PČR, BIS a další) jedou ve standartech NATO (Tetra,Matra)- vysoký stupeň zabezpečení proti odposlechu a dekódování. Všichni mají speciálně vyhrazené frekvence VHF/UHF a i kdyby se ti podařilo proladit tou širokopásmovou ručkou na část spektra, kde jedou, uslyšíš jen takové nepravidelné zvláštní vrnění, brum či cvrlikání a to je právě ten datový kodovaný přenos hlasu...
Možná v menších městech ještě jede MP, popř. dobrovolní hasiči na otevřené frekvenci, ale to jen proto, že na pořízení nové technologie ještě nedostali prachy. A většinou jsou na VHF, protože 2m vlna lépe proniká v zástavbě než 70cm UHF.



Rapidos
Příspěvky: 29

Příspěvek#9 » stř 23. říj 2013, 17:39

Jamira: Az pojedes nekdy pres Vysocinu, tak mi dej vedet a ukazu ti co vsechno jede v prumernem 30tis meste :) Konkretne mestaky das i v Ceskych Budejovich, Brne, pred kratsim casem i v Hradci ... a hromade dalsich mest. Taham sebou pri cestach vic takovych hracek, tak to mam zmapovane. V Praze budou zcela jiste lepe vybaveni. Samozrejme vubec nebyla rec o statnich a armade. To je zcela jina liga.
Kazdopadne za tech par $ je i s tou zakladni ruckou zabava velika. Zasahy MP jsou nekdy lepsi nez program v telce :twisted:



xstanleyd
Příspěvky: 40

Příspěvek#10 » stř 23. říj 2013, 18:48

No,tak teď mám ze všech informací dobrý guláš :-D Ale děkuji za názory!!! Každopádně to tedy vypadá,že na běžný "neprofesionalní" používání,stačí "obyčejné" vysílačky které jsou na trhu...Možná je to i pozitivní,bál jsem se extra velkých investic....



xstanleyd
Příspěvky: 40

Příspěvek#11 » stř 23. říj 2013, 18:52

Ještě jeden dotaz...Dostal jsem dost odkazů,které poukazují na tyhle přístroje: http://vysilacky.heureka.cz/brondi-fx-d ... e/#section
Co Vy na to? máte zkušenost?Jsou opravdu tak v poho jak o nich říkají?Příslušenství se mi také zdá dobré.....díky

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 544
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#12 » stř 23. říj 2013, 18:58




Carloss
Příspěvky: 2938

Příspěvek#13 » stř 23. říj 2013, 19:42

Jen podotýkám, že i používání RDST podléhá jistým pravidlům a předpisům. I z dalších důvodů plyne, že nejvhodnější pro obsluhu jsou rádia, která se jednou naprogramují a víc se v tom může zase vrtat nějaký ten "správce". Tedy buďt pořídit poctovou PMR s co nejméně ovl. prvky, protože pro obsluhu fakt není potřeba nic víc, než přepnout kanál a nastavit hlasitost. Třeba takové gaofeng BF-777, nebo BF-888 tomuto naprosto vyhovují. Koupit za pár kaček kablík s ovladačem, stáhnout soft na netu... jedno rádio vyjde na cca 400,- z číny a e-bayi. Sám jsem několik modelů z tama kupoval, s různými funkcemi i naprosto jednoduché (dle použití a jsem koncesovaným radioamatérem) a i ty nejjednodušší modely nám v práci opravdu perfektně vyhovují. Mají 16CH, kde 8 jsou standardní PMR a druhých 8 s CTCSS. Naprogramovat se to dá všelijak a mám jistotu, že nějakým mačkáním čudlítek to nikdo nepřeštěluje tak, že je pak zcela mimo siť. Další věc, kterou považuju za důležitou je funkce batery saver. Baterky nám vydržej tak na den a půl, ale to mám ten saver vypnutej, protože potřebujem sdělovat i krátké rychlé info, což ty savery neumožňují (podrobněji na dotaz klidně vysvětlím). Naopak se dá v PC saver aktivovat, pak počítám, že se dá prodloužit doba "provozu" tak na dvojnásobek, možná i víc...



xstanleyd
Příspěvky: 40

Příspěvek#14 » stř 23. říj 2013, 20:58

Tak nějak bych to viděl...kvalitní ,jednoduché....Nejsem žádný "zkušený uživatel".Chci zakoupit,zapnout a dovolat se... ;)



Carloss
Příspěvky: 2938

Příspěvek#15 » stř 23. říj 2013, 21:14

U číňanů je cena odpovídající kvalitě... A to doslova. Třeba jedno z rádií, který se ofiko prodává jako PMR i v našich obchodech (wouxun) je od číňana za podobný peníze. Ale taky asi za to stojí, když je schopná vyhovět našim normám. Proč se sem vysílačky za čtvrtinovou cenu asi nevozej? Kdo ví... ;-) Ale na první pohled fungujou stejně, s podobnými funkcemi... dokonce i ten kablík s ovladačem je stejnej (od čínňana asi za 150 kaček)... jen soft se LEGÁLNĚ a ZDARMA dá stáhnout n a stránkách výrobců.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů