barvení mířidel luminiscenčními barvami

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#91 » pon 6. bře 2017, 19:35

Něco podobnýho mě taky napadlo. Mám doma kus nalepovací fólie. Ale jsem levej, nejde mi ustřihout a nalepit pěknej úhlednej kousek



honzazd
Příspěvky: 156

Příspěvek#92 » pon 6. bře 2017, 20:02

Já jsem jen vzal vrták do ruky vyvrtal a pigment smíchal s bezbarvým lakem na nehty a kapku na špejli a bylo.Antony pokud chceš pěkně kulatej kus, tak si sežeň starou anténu z radia a uřízni si nejtenčí konec a tou trubičkou to vysekneš.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#93 » pon 6. bře 2017, 20:18

Dobrej typ :) ale ja uz mam nabarveno a pokud ty barvy nevyschnou, par let muzu prebarvovat :D



Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#94 » pon 6. bře 2017, 20:44

To nanaseni barvy by mohlo jit i dobre trubickovym perem. Pouziva se to prave na ruzne huste barvy a maji ruzne prumery. Obvykle "kyblicek" nebo nasadka s trubickou a tenkym dratkem. Mivaji to v papirnictvi, malirskych a umeleckych potrebach, apod.

Nekde maji "technicke trubickove pero", kde pak staci tu barvu nakapat do nasadky a je to tam na vecnost. V podstate by to clovek mohl nosit i v kapse a nekde na place si barvu opravit dle potreby.

Uživatelský avatar
Din
Příspěvky: 128

Příspěvek#95 » pon 6. bře 2017, 22:53

Může prosím dát někdo aktuální konkrétní ověřený tip na fluorescenční barvy sehnatelné v současné době nejlépe v Praze? Na podzim jsem obvolávat prodejny modelářských potřeb a všude tvrdili, že nic takového nemají... Do Prahy občas jezdím, ale jsem o berlích méně pohyblivý, rád bych šel najisto, nebo alespoň s nadějí zdárného výsledku... Díky...
Din

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#96 » úte 4. dub 2017, 18:30

Přidám zkušenost po čase. Přes barvy je vidět hezky, ale v pouzdře jdou do pryč. Přetřeno bezbarvým lakem na nehty a drží jak čertvě natřený. Zaměřuje se přes ně daleko líp jak přes černý hledí a mušku, hlavně při tasení a rychlým míření



kosatka444
Příspěvky: 161

Příspěvek#97 » sob 19. kvě 2018, 16:35

Vyzkoušeno a drží i funguje na 100% další je už na Vaší šikovnosti a umu to tam dát.

http://www.stardustcolors.cz/cs/svitici ... elena.html

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#98 » úte 21. srp 2018, 22:13

Trošku opráším téma.
Nemáte někdo zkušenost s tímto:
https://www.aliexpress.com/item/1pc-1-5 ... 4c4dB9a7aY
Číňan mi to určitě pošle, ale aby místo pošťáka nepřijela zásahovka :lol:



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#99 » stř 22. srp 2018, 05:55

scorpions.cz: Objednával jsem tři malé, 1.5x6mm zelené. Došly normálně.
Ještě čekám na průhlednou pryskyřici na zalití. Budu je měnit v nočních mířidlech u Galila.



Skippy
Příspěvky: 17

Příspěvek#100 » stř 22. srp 2018, 07:49

Taky jsem to dával do mířidel u CZ P-09, muška byla v pohodě, ale hledí se muselo navrtat trochu šikmo. Je potřeba navrtat o malinko větší průměr (cca 2mm) a taky hlubší. Do otvoru kápnout trochu pryskyřice a zasunout kapsli, popřípadě ještě zakápnout z vrchu. Já použil dvousložkový lak na bázi epoxidové pryskyřice, není to tak hustý a všude zateče. Zatím drží perfektně, hledí zelené a muška červená. Původně jsem chtěl dát všechny bílí, ale vyhrála barevná varianta.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#101 » ned 18. srp 2019, 01:16

vgj píše:scorpions.cz: Objednával jsem tři malé, 1.5x6mm zelené. Došly normálně.
Ještě čekám na průhlednou pryskyřici na zalití. Budu je měnit v nočních mířidlech u Galila.

Máš fotku, jak to vypadá za světla? Díky.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#102 » ned 18. srp 2019, 04:45

genu: Fotku čeho? Samotných kapslí, nebo jak je to osazeno?
Nakonec jsem použil 4ks, málo jsem odvrtal staré lepidlo s kapslí a jednu jsem si v při zasouvání zničil.
Svítí to dobře, prakticky stejně jako u tritia na Cz sp01 tactical.

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#103 » ned 18. srp 2019, 12:02

Jj, jak je to osazeno.

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#104 » ned 18. srp 2019, 14:45

Protože mě napadlo odvrtat klasické světlovody a dát tam ty tritiové tyčinky ....

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů