mířidla světlovodná nebo tritiová?



Vaclaf
Příspěvky: 102

Příspěvek#1 » pát 16. led 2015, 14:09

Zdravím všecky, mám pistoli CZ P-07 a chtěl bych vyměnit mířidla. Váhám mezi světlovodným vláknem a tritiem. Pistoli nosím jak v pouzdře, tak občas v kufříku, podle toho, kolik sebou tahám pistolí (třeba na střelnici). Občas se účastním srandamačů v IPSC. Nevím, jestli by světlovody netrpěly právě vytahováním z pouzdra a tak. Jaký máte názor? Díky.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#2 » pát 16. led 2015, 22:56

.. nebo světlovod s tritiem? ;-)



BB
Příspěvky: 85
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » sob 13. úno 2016, 08:26

Ahoj, oživím toto téma, neb to právě řeším. Na glock na nošení.. Na klasická mířidla vidím úplně dobře leda za plného světla, ale už na střelnici v boudě je to na prd.... Je mi jasné, že na obranou střelbu moc mířidla nepotřebuji, ale normálně s tím trénuji..

Takže dotaz: jsou světlovody řešením? Nebudou při nošení moc trpět?? A co kombinace hledí světlovod a moucha tritium? Komplet tritium by bylo super, ale... Samo asi na G kovové..

Samo cena do toho má také co mluvit..

Díky za zkušenosti.



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#4 » sob 13. úno 2016, 11:04

Pro sport jsou idealní světlovody. Závody probíhaji v idealních světelných podmínkách, takže tritium je zbytečné. U obranné zbraně bych asi volil tritium. Důležitá je i správná kombinace miřidel. Cca 90 % střelců co znám vyhovuje kombinace světlovodného hledí a běžného černěného hledí, protože pak jenom rovnají svítící bod proti tmavému pozadí, což se zdá být rychlejší než např. rovnání tří světelných bodů. Jedná se ale o vysoce individualní věc. Pokud jde o pevnost světlovodu. Asi dost zaleží na výrobci. Světlovodná muška od ČZ použitá např. na Shadow, je dost křehká a poměrně často musím měnit vlákno. Výrobky např. Truglo jsou masivnější . Posledním problémem je volba spravné tloušťky vlákna. ČZ vyrabí vlákno široke 1, 1.5. a 2 mm. Dle mých zkušeností ze závodů je na kratší vzdálenosti rychlejší vlakno 1.5 mm a na větší dálky 1 mm. 2 mm jsou už moc tlusté a je problematické střílet s nimi např. malé gongy na větší dálku. Ale zase je to individalní věc...



ednet
Příspěvky: 4

Příspěvek#5 » sob 17. zář 2016, 11:55

Zdravím všechny,
vlastním světlovodná mířidla Truglo model TG131XTY na pistoli HS produkt XDM.
Při posledních cvičných střelbách mi na venkovní střelnici vypadlo světlovodné vlákno z mušky, už jsem ho nenašel. Lze na můj model mířidel použít náhradní výměnná světlovodná vlákna a zda-li se dají u nás zakoupit.
Předem děkuji za všechny odpovědi.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#6 » sob 17. zář 2016, 13:26

zkus: http://www.4shooters.cz/Kontakt-a1_1.htm před časem jsem u něj vlákno kupoval.



ednet
Příspěvky: 4

Příspěvek#7 » sob 17. zář 2016, 13:41

Děkuji za info, nabízí dva průměry, nemám posuvné měřítko, abych změřil průměr otvoru mušky na vlákno. Snad poradí po telefonu.
20160917_1023190.jpg

20160917_1023310.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#8 » ned 13. lis 2016, 16:15

Jak jsou dostupná tritiová mířidla na CZ P-09 ? Da se to koupit i pres e-shop nebo je to kvuli radioaktivní náplni citlivé zboží? Nikde jsem to skladem nenašel a spíš teda jsem to nenašel vůbec jako nabídku s cenou...



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#9 » úte 13. úno 2018, 08:17

Zdravim, mate nekdo zkusenosti s ocelovymi miridly(tritium) od firmy Glock? Chcu na sveho Glocka 17 gen 3 koupit tritia, pripadne tritia a svetlovod, ale na Trugla jsem neslysel dobre recenze. Hlavne co se mouchy tyce.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#10 » úte 13. úno 2018, 22:49

Co chceš číst? Jsou méně výrazné než origo plastové mířidla. Sám mám origo tritium mušku a už bych do toho znovu nešel. Do tritia obecně. Je to totiž zbytečnost.
Za dne je to horší jak originál plast a v šeru vidím plast dostatečně a pokud nevidím na plastové, tak nevidím ani terč, takže je to jedno.



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#11 » čtv 15. úno 2018, 03:38

No, ja si v praci v seru, kdy jsem zretelne videl objekty na sucho jak vidim v seru. Objekty(terce) jsem videl vyborne, ale miridla vubec.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#12 » čtv 15. úno 2018, 10:56

Ja mam Truglo TFX na G43 a som spokojny. Ak sa aj pri noseni trocha olesti cielnik, bez problemu to vyriesi studene cernenie alebo v nudzi popisovac CD. U origo Glock tritiach su mieridla mosadzne a rychlo sa z nich olesti cernenie na hranach. A znova to naciernit je problem. Cernenie nedrzi. A ake zle recenzie su na Truglo?
Ohladne musky, tak Truglo TFX v noci tritium ziari idealne, cez den za jasna je svetlovod viditelny, ak je zamracene, je vlakno lemovane bielym, takze momentalne to najlepsie co je na trhu. TFX Pro maju lemovanie vlakna oranzove.



waritko
Příspěvky: 66

Příspěvek#13 » čtv 15. úno 2018, 12:03

Truglo pokud vím tak mají problém s tím, že se po nějaké době (cca 10 000 výstřelů) uvolní vlákno v mouše a dost špatně se vyměňuje, nehledě na nestabilní nástřel s uvolněným vláknem.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#14 » čtv 15. úno 2018, 12:36

K tomu 2 veci.
Komu vlakno na akejkolvek muske vydrzi 10k moze byt spokojny. Z dovodu posobenia teploty, spalin, narazov... sa menia aj vlastnosti vlakna. Treba menit castejsie. V Truglach je myslim len zastrcene. Ak sa uvolnuje, treba ho pred zasunutim podla potreby trocha nahriat, aby sa rozsiril koniec. Vlakno stoji par korun.
Vlakno nastrel nemeni, jeho funkcia je aby strelec rychlejsie nasiel muchu. Ale mieri podla obrisu muchy, nie podla vlakna.



des
Příspěvky: 7

Příspěvek#15 » pon 12. bře 2018, 19:18

tritia od glocka som mal, imho je to škoda peňazí. truglo tfo je lepšie rozdielom triedy za všetkých svetelných podmienok.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů