Lícnice na pažbu. (úpravy, možnosti, typy...)

Blacky

Příspěvek#1 » pon 17. srp 2015, 08:35

Ahojky,

nikde sem to tady nenašel, tak založím nové vlákno.

Jde mi o možnosti "univerzálních", nebo "samodomo", doplnění lícnice na pažbu pušky. Já konkrétně sem levák a tak mám CZ 455 EVO s puškohledem Hawke. Pistolka mi sedí dobře, ale když si pohodlně opřu hubu na pažbu, tak koukám do montáže a ne okuláru. Potřeboval bych tak o 3-4 cm podložit. Než začnu omotávat pažbu (je vykrojená) tlakovým obvazem, což bude vypadat děsně "cool" až ho upotim a ušpinim, tak by mě zajímalo, jestli někoho nenapadá nějaké lepší řešení.

Něco ideálně s objímkou (abych nemusel vrtat do pažby), nebo čepy, s výškovou korekcí. Koukal sem po netu, ale zatím nic moc. Jak to řešite vy, pokud nemáte speciály už s pažbou co nastavitelnou lícnici má?

Serz

Příspěvek#2 » pon 17. srp 2015, 08:56

Samodomo by slo vyrezat a vytvarovat z polystyrenu vlozku potrebne vysky a cele to omotat takovou plastogumovou paskou co davaji cyklisti na riditka. Videl jsem neco takoveho snad na AKSU...

Patrik
moderátor

Příspěvek#3 » pon 17. srp 2015, 12:29

Blacky

Příspěvek#4 » pon 17. srp 2015, 12:50

JJ na to sem koukal. To je pekný, jenže já mám tohle http://www.czub.cz/cz/catalog/80-malora ... UTION.aspx A z toho u licnici nevyriznu.

Zatím sem našel http://www.coyotem1a.com/product_info.p ... ducts_id=8

Ale že by to někdo dovážel sem nevím.

Serz

Příspěvek#5 » pon 17. srp 2015, 13:15

Blacky

Příspěvek#6 » pon 17. srp 2015, 13:37

Jéé to je ono. Paráda děkuju. Momentálně to nemaj, ale písnu jim.

Serz

Příspěvek#7 » pon 17. srp 2015, 13:50

Zkus dat do guglu "cheek rest site:.cz" a proklikej si obchody, je toho vic, ale pres mobil ti vic nemam jak pomoct

kolombo

Příspěvek#8 » stř 28. lis 2018, 10:02

No, dobře, tak to budu řešit tady ..

Jak řešíte lícnici, pokud nemáte pažbu se stavitelnou ?
Zjistil jsem, že by to chtělo přidat mezi pažbu a tvář nějaký materiál ale zatím nemám otestováno přesně kam a kolik. Pažbu mám klasickou.

Koukal jsem na tu truhlářskou úpravu pažby, to bych asi nedělal, na to je ta malorážková trochu moc drobná. A hlavně, je to nevratné ..

Jde mi o dočasnou úpravu, protože stále zkouším co a jak bude nejlepší. Našel jsem násuvnou taktickou lícnici na suché zipy a pak několik různých nalepovacích na zbraneliberec.cz

Aktuálně jsem si vytvořil testovací lícnici poskládáním novin a aretací náplastí, abych otestoval, jestli to je to, co potřebuji. A našel správnou tloušťku a přibližně i tvar.

Blacky

Příspěvek#9 » stř 28. lis 2018, 12:54

Ja nakonec koupil od fieldtarget.cz Má nekolik vložek, tak se da “ladit”. http://eshop.fieldtarget.cz/pazby-a-pri ... cnice.html

FE4B795D-495D-40AE-B727-B2E3025B9F5E.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Blacky

Příspěvek#10 » stř 28. lis 2018, 12:55

Btw: v jinym vlakne k pazbam se resila vyroba na 3D tiskarne. Pokud si najdes optimalni tvar, mozna by to slo vytisknout.

kolombo

Příspěvek#11 » stř 28. lis 2018, 13:28

Já jsem právě ve stádiu ladění a testování, takže 3D tiskárna ořechové poleno a rašple možná přijde na řadu později. Aktuálně jsem si pomohl "tiskem" z podkládaných novin a náplastí, vzhled budu řešit až ověřím smysluplnost na střelnici.

Tomi_901

Příspěvek#12 » čtv 29. lis 2018, 10:11

Jestli je to dřevěná pažba, tak tady je mechanismus k lícnici: http://eshop.fieldtarget.cz/pazby-a-pri ... ismus.html
A asi bych to nechal truhláři, načrtnout tvar k vyřezání, mechanismus se zadlabe do vyfrézované dutiny.
Edit: Dělají to na vzduchovkách, tak si myslím, že malorážka by to snesla. Vzduchovkáři střílejí skoro zadara, tak neví co s penězi a tuní, některé věci se dají použít i na ostré, jako třeba tohle, palmresty a pod.

Zpět na