Vybavení lékarničky na střelnici

Uživatelský avatar
KajaKliment
Příspěvky: 238

Příspěvek#1 » stř 2. pro 2015, 21:31

Snažím se na střelnici nahradit procházející materiál v lékárničce a narazil jsem na "Obvaz hotový sterilní 5 x 7,5 cm". Co to je? V lékárnách to neznají, na internetu je vidět, že to všude chtějí, vykuchal jsem autolékárničku, ale tam ta potvora taky není. Nebo lépe řešeno není tam nic s tímto popisem. Rada odborníků lékárníků zní - nahraď to něčím podobným. Jenže už neřeknou čím, protože netuší, co chci.

Co máte v lékárničce na střelnici vy?

Uživatelský avatar
jamira
Příspěvky: 301

Příspěvek#2 » stř 2. pro 2015, 23:07


Uživatelský avatar
KajaKliment
Příspěvky: 238

Příspěvek#3 » čtv 3. pro 2015, 06:56

Díky, našel jsem podobné http://www.happyend.cz/sterilni-kryti-s-naplasti/ nebo http://www.happyend.cz/sterilni-kryti-2/ Nic sice neodpovídá požadovanému rozměru, ale blíží se.



garf
Příspěvky: 170

Příspěvek#4 » čtv 3. pro 2015, 07:54

má rada, není-li dostupný hotový obvaz, lekárník netuší , pak nezbývá ,než rozpitvat to zadání ...
čtvercem to začíná, a pak je tam to "motání" ...
takže zakoupením sterilních čtverců asi 5x5 /jak velké chcete ?, středně pí magistro :-) / ,a k tomu dvou obvazů je věc vyřešena ,při případné kontrole objasnit znalost postupu - sterilní čtverec na ránu, a omotat obvazem a je to ...



Piggy
Příspěvky: 1885

Příspěvek#5 » čtv 3. pro 2015, 11:52

Nejspíš je to překlep a nepatří to mezi "hotové sterilní obvazy" spíš má jít o krycí "čtverce".
Každopádně se zdá, že za ty roky to nikomu nechybělo a nesplnitelný požadavek je nevymahatelný. ;)



garf
Příspěvky: 170

Příspěvek#6 » pát 4. pro 2015, 09:33

třeba to Spofa před 30ti lety dělala :-)
důležitý je mít polopropustný či nepropustný obvaz na průstřel plic ,po tom jdou nejvíc ....
jo když přišli měl jsem mimo "lékařský kufřík" rozložené ve sterilní folii etylenoxidem sterilizované "nářadí"... chirurgické kleště na šití,3-4 kochry=cévní svorky ,2- 3 peany, nůžky, pinzety ,a tak.. byl klid :-) joo, na venkovní neoplocené jde sundat žlutou vestu a utéct, jen trenky na žerdi zůstanou ...
mi to tu hned operujem a když to nestihnem ,tak pitváme

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů