Svítilny taktické a jiné...

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#61 » pát 8. črc 2016, 20:37

Jo jo, s tím už se dá žít, jinak by to mohlo být až obtížné. Tím pádem padá můj záměr na předělávání elektroniky....

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1866

Příspěvek#62 » pát 8. črc 2016, 20:46

paza. ještě nějak pořešit posun a budu spokojenej. aby mě držela u lučíku. vzhledově se mě to nelíbí, když se posune dopředu (do te zacvaklé polohy, jak má být). možná, kdybych koupil delší, aby mezi baterkou a lučíkem nebyla ta mezera.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#63 » pát 8. črc 2016, 20:51

Frézovat do zbraně drážku je nesmysl, řešením by bylo upravit zamykací díl té svítilny aby byl delší a po zacvaknutí držel svítilnu v požadované pozici. Nebo opravdu koupit jinou, delší, na AliExpress je poměrně velký výběr.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1866

Příspěvek#64 » pát 8. črc 2016, 21:02

paza: jo, kdyby tam byla jedna drážka blíž, bylo by to ideální. ale jak píšeš do toho se pouštět nebudu. upravit ten zamykací díl na té baterce nijak nejde. spíš to beru tak, že tuhle budu mít než narazím na něco lepšího. :)



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#65 » pát 8. črc 2016, 23:13

K stroboskopu, považuji jej za +. Zkoušel jsem to s kolegy, všichni jsme měli při strobokopu problémy s ostřením (jako oslněný útočník).

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#66 » sob 9. črc 2016, 12:17

Tak je pravda, že stroboskop může mít dvě výhody, jednak osvětluje scénu a šetří přitom baterii a pak vyvede útočníka z míry, protože je to něco, co dosti rozptýlí jeho pozornost a díky "blikání" mu může zhoršit schopnost vnímat reálný a okamžitý stav okolí.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#67 » sob 9. črc 2016, 12:21

A vyvede z míry i obránce:)



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#68 » sob 9. črc 2016, 12:25

Ten s tim muze ale trenovat a zvyknout si.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#69 » sob 9. črc 2016, 13:59

Můj osobní pocit je, že je to sice náročnější na pozornost, ale mozek mi v tom stroboskopu lépe zpracovává rozdíly obrazu (tj. dobře vidím pohyb).

Stroboskop tedy pro akci považuji za docela dobrý. (Lampičku mám NexTorch TA-10, tj. klasická ruční obranná lampička, cca 220lm s normálním napájením (1.2 NiMH, 1.5V alklaika, nebo 3.6V Litiový nenabíjecí článek), cca 650lm je maximum co to dá s LiION nabíjecím akumulátorem).

Vzhledme k tomu, že zbroják mám ještě teplý od laminovačky, jsem na střelnici zatím nezkoušel (ale mám to v plánu).

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#70 » stř 20. črc 2016, 11:26

V nabídce taktických svítilen se objevila inovovaná verze NexTORCH WL10 Executor, ta nová má označení NexTORCH WL10X Executor a vypadá opravdu dobře. Má vylepšené ovládání blokování funkce, má zcela jiné upnutí na zbraň, takže vyhoví i pro zbraně u kterých byl s původní verzí problém (třeba PPQ) - upnutí je provedeno buď jen sevřením paken na rail zbraně, nebo po vložení dílu s ozubem i zamknutím do zářezu railu zbraně.
Docela se mi líbí a uvidím až mi dojde objednaná "Čína", potom se rozhodnu a možná koupím.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=gUkuFfpxOdo
nabídka třeba zde: http://www.zbraneamysliveckepotreby.cz/ ... X-Executor

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#71 » čtv 28. črc 2016, 19:19

Tak mi přišla zakoupená Čína, viz
http://www.aliexpress.com/item/Hot-Sale ... 47728bb12b

první dojem velmi pozitivní, provedení kvalitní, svítí jako kravka, manipulace s ní dobrá, maličký stranový vakl na railu, ale zamykání perfektní.
Zítra objednávám ještě NexTorch WL10X Executor, až příjde, tak sem dám nějaké porovnání...



Kreon
Příspěvky: 39

Příspěvek#72 » čtv 4. srp 2016, 07:40

Paza: byla by nějaká fotečka s tou čínou na tvým PPQ? Až ti přijde nová WL10x tak tu samozřejmě taky :-)

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#73 » čtv 4. srp 2016, 08:14

Jo jo, trochu se mi to díky nemoci protáhlo, ale teď budu objednávat tu WL10X a s fotkami i porovnáním počítám.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#74 » sob 13. srp 2016, 18:26

Tak jsem se konečně, po dodání svítilny NexTorch WL10X Executor, dostal ke slíbenému porovnání s čínskou svítilnou TrustFire G01 CREE LED, koupenou na AliExpressu.

9.JPG
10.JPG
11.JPG


Porovnání provedení:
NexTorch WL10X Executor - velmi kvalitní mechanické provedení, díky přestavitelné destičce s ozubem lze velmi dobře vymezit polohu svítilny na zbrani tak, aby svítilna seděla těsně u lučíku a dala se dobře prstem ovládat, ovládání velmi intuitivní a velmi příjemné. Utěsnění - gumový "O" kroužek. Funkce: dočasné a trvalé svícení, možnost blokování funkce. Napájení: baterie CR123A (běžně dostupná, cena cca od 55,- Kč) nebo odpovídající akumulátor.

TrustFire G01 CREE LED - mechanické provedení rovněž velice dobré (srovnatelné s NexTorch), možnost vymezení polohy na railu hrubší, svítilnu nelze přesně umístit vůči lučíku dle potřeby, prostě nějak zacvakne do railu, ovládání tlačítkem je komplikovanější, je ho třeba prstem trochu hledat, tlačítko chodí dosti ztuha, je potřeba trochu použít sílu na mačkání. Utěsnění - gumový "O" kroužek. Funkce: trvalé svícení a stroboskop, po zapnutí trvalé svícení, pokud ovšem zapnutí proběhne v době kratší než 2 sekundy od posledního vypnutí, zapne se stroboskop. Mezi trvalým svícením a stroboskopem lze při zapnuté svítilně snadno cyklicky přepínat a to jemným stisknutím tlačítka. Napájení: baterie CR2 (běžně dostupná, cena cca od 35,- Kč) nebo příslušný akumulátor.

Porovnání používání:
Z hlediska nasazování a sundavaní svítilny je rychlejší a snazší manipulace s TrustFire než s NexTorch, upnutí na railu u obou spolehlivé, u NexTorch velmi pevné (stažením paken), u TrustFire je v railu po zamknutí nepatrný vakl. Možnost vymezení polohy svítilny na zbrani u NexTorch nesrovnatelně lepší. TrustFire je kratší (délka cca 63 mm), což může být velmi příjemné, NexTorch (délka cca 80 mm, s ovládacími páčkami cca 87 mm) dost prodlužuje zbraň.

Jak svítí: obě svítilny svítí dosti a asi určitě dostatečně silně, NexTorch o poznání více. Parabola reflektoru TrustFire je hladká, parabola NexTorch má nějak velmi jemně upravený "hrubší" povrch (na snímku je to vidět), možná proto svítí více plošně, TrustFire svítí více bodově.

Cenové srovnání: NexTorch WL10X Executor příjde cca na 1.750,- Kč, TrustFire CREE LED na AliExpressu cca 470,- Kč.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#75 » sob 13. srp 2016, 18:33

Ještě jsem slíbil foto taktických svítilen NexTorch WL10X Executor a TrustFire G01 CREE LED na zbrani, v tomto případě na Walther PPQ M2:

1.JPG
3.JPG
6.JPG
4.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů