Svítilny taktické a jiné...

Uživatelský avatar
Werewolf
Příspěvky: 171

Příspěvek#31 » pát 1. črc 2016, 15:52

Zkuste Fenixe PD35 TAC. Luxusní baterka, sice dražší a spíš než na pistol je na pušku, ale v taktické módě pustí vždy nejprv plný výkon, pak strobo a nakonec jen lehce. Takže stačí rychle nakliknout strobo a myslím, že nepřítel je v noci v konci! :-) Jinak na netu najdete instruktážní videa, jak uchopit a jak použít pistoli s baterkou v druhé ruce.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#32 » pát 1. črc 2016, 15:54

hele šílenci, než začnete vymýšlet tisícilůmenový "kanóny" zkuste si v praxi jak dlouho po probuzení a otevření očí za naprostý tmy je sakra nepříjemná i 60w žárovka
aby pak náhodou výsledkem vývoje nebyla v podstatě autodestrukční sestava použitelná jen za letního podvečera a se slunečními brýlemi
odlesk cca 100lm baterky nakrátko není nic moc i od neleštěnýho nábytku natož něčeho prosklenýho

P.S. dacan, co Vás v noci překvapí v negližé asi nebude čekat, než překlikáte do správnýho modu

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#33 » pát 1. črc 2016, 15:59

Za cenu fenixe koupíš pět těch mixarů.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#34 » pát 1. črc 2016, 17:23

Werewolf píše:Zkuste Fenixe PD35 TAC. Luxusní baterka, sice dražší a spíš než na pistol je na pušku, ale v taktické módě pustí vždy nejprv plný výkon, pak strobo a nakonec jen lehce. Takže stačí rychle nakliknout strobo a myslím, že nepřítel je v noci v konci! :-) Jinak na netu najdete instruktážní videa, jak uchopit a jak použít pistoli s baterkou v druhé ruce.


To už se mi zdá šikovnější toto:
http://www.optickysvet.cz/svitilny/svit ... /#65882412

použitelné na pistoli a po zakoupení nebo vyrobení si potřebné montáže by to šlo i na broknu. Uvažoval jsem o tom a uvažuji o tom, jen se nějak nemohu rozhoupat. Má někdo tuto svítilnu? Jaká je zkušenost?



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#35 » pát 1. črc 2016, 22:56

4mike píše:hele šílenci, než začnete vymýšlet tisícilůmenový "kanóny" zkuste si v praxi jak dlouho po probuzení a otevření očí za naprostý tmy je sakra nepříjemná i 60w žárovka
...

Neboj, tyhle hračky z Číny maj sotva zlomek deklarovaný svítivosti, přehazujou tisíce lumenů vidlema a ve skutečnosti to má sotva pár stovek. Jednu takovou jsem koupil na DX, psali 910lm, tady na tom odkazu na Aliexpress ji maj taky a píšou u ní 3500lm :roll:
Ve skutečnosti svítí asi tak jako Nitecore v módu 210lm, s maximálními (asi +/- poctivými) 960lm Nitecore se to nedá srovnat, kromě toho se ve výkonnějším módu hrozivě zahřívá, takže jde použít tak možná minutu. Pro holku na tábor za ty prachy dobrý, jinak je to šunt.



LM
Příspěvky: 5

Příspěvek#36 » pát 1. črc 2016, 23:10

Musím se vám do toho zde vložit. Jsem totiž tak trochu noční tvor, dost často a rád chodím na vycházky po tmě zkontrolovat svoje políčko (po tom co mi ukradli cibuli, česnek a dřevo :( ) a pak ještě okruh cca 1,5km. Nosím se svítilnou, co mám home made za 62 Kč :) - jen dioda 10 mm, baterka a spínač na rukojeti. Nic extra, ale na malé posvícení do 30m stačí. Nedávno jsem si mohl gratulovat že to mám - není nic lepšího než když na vás ze křoví vyběhne nasraná bachyně. Naštěstí dost šustila předem, takže jsem stihl tasit a i s tim celkem malym světlem docela dobře zamířit. Vypálil jsem 8 ran co jsem měl, pak mě nabrala a pak lehnula. Trefil jsem 6x, což považuju za extra výkon vzhledem k tomu jak jsem se klepal, ale bez toho světla bych netrefil absolutně nic. Za mě už bych za tmy bez svítilny nikdy nešel. Jinak si ale myslím že na obranu domu jsou to přehnaný fantazie, ale jak se říká kdo je připraven, není překvapen.
PS: prasátko předáno kámošovi myslivci na dohodu "střelil jsem ho přece já :D". Guláš dobrej ;)

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#37 » sob 2. črc 2016, 12:24

Pupak píše:Neboj, tyhle hračky z Číny maj sotva zlomek deklarovaný svítivosti, přehazujou tisíce lumenů vidlema a ve skutečnosti to má sotva pár stovek. Jednu takovou jsem koupil na DX, psali 910lm, tady na tom odkazu na Aliexpress ji maj taky a píšou u ní 3500lm :roll:
Ve skutečnosti svítí asi tak jako Nitecore v módu 210lm, s maximálními (asi +/- poctivými) 960lm Nitecore se to nedá srovnat, kromě toho se ve výkonnějším módu hrozivě zahřívá, takže jde použít tak možná minutu. Pro holku na tábor za ty prachy dobrý, jinak je to šunt.


Tak já nevím, nezkoušel jsem (ani jsem neměl možnost) drahé výrobky (například Nitecore), ale to co mám, viz obrázky, svítí jako kráva, nijak se to citelně nehřeje, provedením je to velmi slušné a stojí to pár kaček. Udávané svítivosti neberu moc vážně (kdo to může změřit?!), pochopitelně se napíše co nejvíce, aby to zákazníka ohromilo, to je mi jasné. Ale jak jsem psal výše, tak dosvit tak do 100m to má, funguje to, cena dobrá, provedení velmi slušné. Nevím, já se domnívám, že to stejně všechno vyrábí jeden nebo pár výrobců a dodávají to všem, možná, že to laciné z Číny za pár kaček jsou mimotoleranční kusy, ostatní jde za více kaček do značkových obchodů.
DSC_0524 - kopie.JPG
DSC_0525 - kopie.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) paza dne sob 2. črc 2016, 12:29, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#38 » sob 2. črc 2016, 12:29

Dodatek: když srovnám toto:
http://www.prodej-zbrani.cz/prislusenst ... 2394p.html

a toto:
http://www.aliexpress.com/item/zk50-CRE ... uMGelc&s=p

tak se mi to tak zásadní rozdí, až na cenu, nezdá....

Ale, jak jsem psal výše, láká mě toto:
http://www.optickysvet.cz/svitilny/svit ... /#65882412

Chtělo by jen nějaké reference, jinak provedením, velikostí, obsluhou se mi to jeví jako špica, aplikace například zde:
https://www.youtube.com/watch?v=b28CC7uXmeE
https://www.youtube.com/watch?v=mGqo3H_0Zs8



zUT
Příspěvky: 66

Příspěvek#39 » sob 2. črc 2016, 16:05

Pokusím se přidat pár informací ke svítivosti. Také jsem nedávno hledal vhodnou svítilnu.
Pokud se chceme dostat na reálné hodnoty, je třeba zjistit, jaký je ve svítilně použitý LED chip a najít pro něj datasheet od výrobce.
Např. v této http://www.aliexpress.com/item/U-F-A100-CREE-XP-L-V5-1500lm-5-Mode-Zooming-LED-Flashlight-1x18650-3xAAA/32513893046.html je použita jedena z momentálně jejnovějších LED XP-L V5 od firmy Cree. Samozřejmě, nemusela by to být pravda, ale podle mých zkušeností si to prodejci většinou nedovolí. Okamžitě by měli negativní reference a těch se bojí nejvíc.
Nové LED mají také vyšší účinnost, tj. více lumenů na watt. Takže buď více nebo déle svítí.
Konkrétně tahle LED má dle datasheetu http://www.cree.com/~/media/Files/Cree/LED-Components-and-Modules/XLamp/Data-and-Binning/ds-XPL.pdf svítivost 460 až 513lm při procházejícím proudu 1.05A (svítivost s teplotou klesá). Max. proud, který snese je 3A, takže max. světelný tok je 1314 až 1466lm. Je vidět, že v tomto případě prodejce příliš nepřehání. Otázkou je, zda diodou skutečně tečou ty 3A. Musela by být velmi dobře chlazená.

Další kapitolou jsou použité Li-Ion baterie. Typ 18650 může mít reálnou kapacitu max. kolem 2.500mAh.
Jako např. tahle http://www.aliexpress.com/item/18650-battery-3-7V-2600mAh-Li-ion-Battery-rechargeable-Battery-For-Flashlight-And-Any-Others/32584757124.html
Vyšší údaje (např. až 9800mAh) jsou báchorky a většinou takto označené baterie nemají ani těch 2.500mAh.

Reálně by tedy, při proudu 3A, měla baterka vydržet svítit max. 50 minut. Až mi to přijde, tak to prozkoumám.

PS: "Značkové" (= drahé) svítilny nemůžou používat o moc lepší komponenty a tudíž ani dosahovat výrazně lepších parametrů.

PPS: Doufám, že to není příliš OT.

Uživatelský avatar
Werewolf
Příspěvky: 171

Příspěvek#40 » sob 2. črc 2016, 17:23

Tak u těch značkových nejde jen o komponenty, můj fenix má taky jednu z posledních cree led, vlastní baterii myslím 3700, u fenixe té kapacitě budu věřit. Ale hlavně tam taky půjde o zpracování, materiály, mechanická odolnost a výdrž... Sice je asi fakt, že tyto drahé svítilny stojí více než co přinesou užitku, ale já ji prostě chtěl :-D

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#41 » sob 2. črc 2016, 17:27

Ano, mělo by to být především o výdrži a životnosti při zatížení zpětným rázem. To je ovšem otázka. Baterka není puškohled, ikdyž samozřejmě by značka měla hovořit také.



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#42 » sob 2. črc 2016, 20:45

Elektronické součástky mechanickým namáháním (rázy a údery) obecně dost trpí - lámání vývodů (u drátových), trhání vnitřního bondingu (u čipů vč. LED), praskání pájených spojů (u všech, po zákazu olověné pájky tuplem). Když se přidá střídání mrazu a vlhkosti, případně rychlé změny teplot, jde to ještě rychleji. Každý to jistě už zažil u LED baterky z hobbymarketu, že mu po čase začala blikat, svítit částečně polojasem, nebo úplně selhávat. LED světla v mnoha ohledech vynikají vysoko nad žárovkovými, ale na rozdíl od žárovek (které byly de facto jednoho druhu a pro všechny stejné) je tu možnost koupit kvalitativně naprosto rozdílné výrobky, aniž by se při koupi nějak viditelně lišily (a cena nemusí vždy říkat všechno).

Za nejdůležitější kritérium je podle mě potřeba považovat to, jak dlouho a při jakém zacházení vám svítilna vydržela. Teprve potom svítivost a nakonec cena.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#43 » ned 3. črc 2016, 07:57

Drvoštěp píše:.... Takže na závodech abys viděl, na obranné brokovnici na plný pecky......

jasně, při obraně nepotřebuješ vidět co je ve stínu za převícenou překážkou

:D



CityShark
Příspěvky: 48

Příspěvek#44 » pon 4. črc 2016, 00:00

SC1 píše:Elektronické součástky mechanickým namáháním (rázy a údery) obecně dost trpí


Nota bene cinsky sracky z Aliexpresu. Neblbnete a kupne (sice drahou), ale osvedcenou kvalitu znacek ala Surefire nebo podovne. Surefire mam na vsech zbranich, co doma mam. A treba takova brokovnice uz ma za sebou urcite 5 tisic ran a to strilim chlapsky navazky...

U glocku to bude urcite neco pres 10 tisic ran...

Rozpadlejch cinskejch baterek na zbranich jsem videl az az...

Sent from my EVOLVEO_StrongPhone_Q8_LTE using Tapatalk

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#45 » úte 5. črc 2016, 19:20

Tak jsem věnoval trochu času na projetí videí a recenzí ohledně svítilny NexTORCH WL10 Executor a zjistil jsem pro mě zásadní informaci a to, že není použitelná ve spojení s Walther PPQ (M1 i M2). Díky krátké Picatinny liště (má jen tři zářezy) sedí tato svítilna jen v posledním předním zářezu lišty a tak je daleko od lučíku na ovládání a také je po upnutí tato svítilna díky krátkému upnutí jen na cca polovině upínací části sklopena dolů a nesvítí tam, kam by měla. Dosti fatální zjištění.

A návazný dotaz: má někdo nějakou svítilnu vhodnou a odzkoušenou ve spojení s Walther PPQ M2 ???? Děkuji.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů