Laser ammo - laserový náboj pro cvičení



davidu11
Příspěvky: 154

Příspěvek#31 » sob 4. pro 2021, 10:32

Eagg píše:Mne take nedovre zaver ked vlozim naboj a stiahnem pustim zaver. Ale staci buchnut do neho do zadu.

Díky, Eaggu. Byl jsem příliš opatrnej. Náboj A nejde vložit a zastrčit prstem do nábojové komory jako náboj B, ale plně natažený závěr ho tam nacpe a závěr se dovře. (oprava původního textu) Je prostě nutné překonat tlak vytahovače.

jka píše:Pokud jde o vystředění, vytahovač má citelný vliv.

Díky za potvrzení. Takže asi jediným řešením je zbroušení náboje nebo na tréning vyndavat vytahovač.

jka píše:Řeším to tak, že si aplikaci "nastřelím". Třeba v Mantis Laser Academy je to " Shoot to calibrate".

Díky za tip. Mám v plánu aplikaci vyzkoušet.

Eagg píše:Jak dlouho vydrzi ten naboj mantis? Hlavne mne zajima jak do toho mlati ten udernik tak neznici se to casem? Ja mam jen neco okolo tisicovky suseni s nim ale vydrzi dlouho? Nebo se ta udernikova cast nejak jmeni?

Někteří prodejci na Aliexpressu nabízejí možnost dokoupení části náboje s vypínačem a klidně bych se vsadil, že závit by padnul i na tvuj naboj od Mantisu, protože je velmi podobný těm, které prodávají na Ali.



jka
Příspěvky: 56

Příspěvek#32 » sob 4. pro 2021, 13:56

Vytahovač bych na sušení nevyndaval, radši dal korekci v aplikaci. Přinejmenším Mantis Laser Academy a iTarget to umějí. A stejně chci při sušení koukat na obraz miřidel, a ne, kde to bliká. Být schopen sehnat nějakou levnou IR kameru, vydal bych se teď spíš cestou IR náboje místo červeného.

Já ho vyndaval hlavně proto, že jsem chtěl vědět, jestli blbě mířím, mám šoupnutá miřidla, nebo je to nábojem. Mimo jiné i proto jsem kupoval i ten druhý náboj.

K tomu Yimtech se dá koupit jen spínač, i když pořád za $20.
Našroubovat se to dá, funkci jsem nezkoušel, baterky mají obrácenou polaritu a nechci riskovat poškození potenciálně mizerné elektroniky, kdyby byla citlivá na polaritu.

Pokud jde o výdrž, nevím. Vystřídal jsme několik aplikací a data si nepřenesl, takže nemám tušení.



ValdaM
Příspěvky: 153

Příspěvek#33 » pát 17. pro 2021, 10:33

Nemá někdo zkušenosti s konkrétním laser nábojem z Ali?
Vyplatí se vubec kupovat nějakou čínu za 500-800,- nebo vzít origo Mantis za 1350,-?
Díky za reakce...

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#34 » pát 17. pro 2021, 11:01

mám tenhle https://urldefense.proofpoint.com/v2/url?u=https-3A__a.aliexpress.com_-5FmLLLmDA&d=DwMFaQ&c=tkg6qBpVKaymQv9tTEpyCv5e23C4oKrSdZwjE7Q68Ts&r=dLRZiUaZueLxc39_Xifl7GcDC7CM6vUpOcX4hVyPrl4&m=5dERsDDmHgYVDEuztJD-KzVJhm2lVm5H6I2iggVR8ko&s=2SxiGIEtYkaukVVtKoDtlY3d5pkOOJOV_LLEog5HF6o&e=

Pár stovek "výstřelů" už vydržel. Jediné co jsem udělal bylo, že jsem obrousit rantl na vytahovák a obalil ho pár závity lepící pásky, aby byl v komoře hodně natěsno. Mám striker a při natahování bicího ústrojí, mi to furt tahal náboj ven. Takhle ho na začátku sušení hodím do komory náboj a na konci ho přes hlaveň vyšťouchnu ven.

M.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#35 » pát 17. pro 2021, 11:05

Na rovinu reknu ze ten mantis musim v hlavni spravne natocit (ako keby ten leizer nebol uplne vystredeny) takze to tam vlozim vystrelim a kdyz sedi s miridlama tak okejm kdys nesedi tak ho tuskou z hlavne od usti vytlacim povytahnu a jemne otocim vuci jeho ose a opat skusim. Nekdy se to povede na prvni pokus a nekdy az na 5ti.
Chci tym rict ze od naboje za 1500 kc sem cekal dokonalost, ale pravdepodobne je to jen predrazeny cinsky vyrobok predavany u nas za neskutecnou marzu.
Takze vuci cinskemu naboji z ali by asi moc rozdil nebol

Jo akurat vyber takovy co bude mit tesneni po obvodu aspon na dvoch mistech aby to zarucovalo tesnost v hlavni, aby se ti to nejak samo neposouvalo, nebo netocilo v hlavni (komore)
https://www.prodej-zbrani.cz/prislusens ... 6808p.html

Na druhe strane (ted si mozna sam protirecim) je to kupene z CR a ked sa neco poje** posielam im to na reklamaci. Nikde neni psano ci to vydrzi 1000 ran ci 100 000 ran. Podrbe sa , posielam na reklamaciu. (Dostanu novej) :lol:



davidu11
Příspěvky: 154

Příspěvek#36 » pát 17. pro 2021, 12:55

ValdaM: Doporučil bych ti koupit za pár stovek tenhle z Ali, protože je velmi podobný MantisX originálu
https://www.aliexpress.com/item/1005003151066411.html
Mám podobný, o něco kratší od tohoto prodejce.
https://www.aliexpress.com/store/912542462
Má O kroužky, které zajistí, že v nábojové komoře dobře sedí. Ten co zmiňuje Majkl mám taky a vypadává mi z hlavně (stačí jen naklonit). Koupil jsem si ho kvůli chytřejší elektronice, která zajistí jen bliknutí po úderu zápalníku, ale stejně tak funguje i "hloupější" laserový náboj bez elektroniky...viz můj příspěvek na předchozí straně. (to, že nejde zasunout do hlavně jsem dementoval v dalším příspěvku)
U všech laserových nábojů musíš počítat s tím, že je bude vychylovat vytahovač. Řešením je pro sušení vyndat vytahovač nebo občas stačí jen vyndat přítlačnou pružinu vytahovače. Nebo náboj obrousit. Nebo si nástřel vycentrovat v aplikaci.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#37 » pát 17. pro 2021, 13:10

Mne to vytahovac nevytahuje vubec. Stahuju zaver aj uplne a vytahovac ho nechyti. Nema o co.



davidu11
Příspěvky: 154

Příspěvek#38 » pát 17. pro 2021, 13:36

Eagg má pravdu, možná jsem to měl dopsat - ten náboj s O kroužkem sedí dobře v nábojové komoře, nevypadává a vytahovač ho nevytahuje (info pro případ, že někdo nechce demontovat vytahovač a bude mu stačit jen odchylku vycentrovat v aplikaci).



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#39 » pát 17. pro 2021, 15:45

Ja sem uz kupil hodne pitomosti z ali a rekl sem si ze jedine co s tamad kupovat budu na pistoli veci okolo cisteni a jedna vec kterou sem s tamad koupil za super penize co mi hodne usetrilo nakladu je vymnenac hledi. Zbrojir chce za vymenu 500 kc a ja sem si to mnenil jak na bezicim pasu a to bola dobra kupa u ALI.

Takze mozna aj ten naboj stoji zato kupit primo z CR.
On ten mantis naboj nemaji nikde jinde jenom na tom shope prodej-zbrani.cz.
Mas aspon zaruku a je fakt dobrej
Jakoze musim to v te komore vycentrovat aby to slo pekne ale pak to strili jedna radost i hodinu ci dve v kuse.
Bateerie kdyz to nepouzivam tak vyndam a odlozim. Ta cast "zapalky" jak udira do ni udernik si vyslouzila takovy dolik ktery se nerozsiruje ani nemam pocit zeby bol nejakej hlbsi. Takze si myslim ze to vydrzi jeste hodne uderu. (Klop, klop) at to neprivolam.

Jo a pri suseni typu mantis a jine potrebujes prave to blikani po udere ne stale sviceni.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů