Záložní zásobník

Uživatelský avatar
Kencui
Příspěvky: 137

Příspěvek#1 » pát 26. srp 2016, 08:28

Zdravim vsechny,

dnes jsem si vzal na opasek nahradni zasobnik a musim rict, ze jsem byl nemile prekvapen, jak nepohodlne to je. Mam G19 a ten zasobnik ma pomerne ostry roh, ktery se mi zabodava do boku (hlavne pri sezeni) mozna je to tim, ze nejsem zadne tintitko (pivo dela krasna tela :lol: )
Mate nekdo podobnou zkusenost ? Da se to nejak resit ? Treba lepsim pouzdrem ? Ja mam orginal...
Asi ho stejne nebudu nosit bezne, ale byl bych rad, kdybych vedel co s tim.

O zbrani prakticky nevim, ale zasobnik jsem citil celou cestu.

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#2 » pát 26. srp 2016, 08:46

Já pokud chci nosit druhý zásobník, beru tašku od Falca ;) tam se vleze pohodlně obojí. Pokud použiju vnitřní pouzdro, tak to dělám s tím, že s sebou budu mít jen jeden. Nebo ho hodím na prasáka do kapsy - záleží na gatích. Teď nosím kapsáčové šortky, tam je to bez problému. Origoš pouzdro/klips na zásobník na opasek nemám.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#3 » pát 26. srp 2016, 12:34

Koupil jsem přesně toto: http://www.obrana.cz/obrana.cz/shop/373 ... mh-06.html

Dnes jsem ho vzal na vyzkoušení, protože jsem měl pár hodin sedět. Měl jsem v něm zásobník z CZ P-07 s 18 náboji. Neměl jsem s tím problém ani při sezení, ani při chůzi, netlačilo a pořád bylo na svém místě.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2518

Příspěvek#4 » pát 26. srp 2016, 12:46

Já jsem dostal k noži od Walthera https://www.google.cz/url?sa=i&rct=j&q= ... 8299315930 Pouzdro, do kterýho se zásobník akorát vejde.

Uživatelský avatar
DanielX
Příspěvky: 331

Příspěvek#5 » pát 26. srp 2016, 15:02

Nosím druhý v pouzdře na míru od KM Saddlery vedle Victorinoxu. Neobtěžuje, prakticky o něm nevím. Kožené protože 1911 a k té kůže patří :-)

Uživatelský avatar
JakubCh
Příspěvky: 236
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » stř 28. zář 2016, 10:42

Obecně se doporučuje v odborné literatuře (např. Manuál obranné střelby) i na kurzech (Aegis K1) nosit i náhradní zásobník. A to ani tak ne z důvodu nedostatku nábojů, ale údajně kvůli závadě. Na Aegisu bylo přímo řečeno: "my doporučujeme nosit náhradní zásobník". Tolik teorie a teď k praxi: kdo skutečně druhý šuplík nosí? Já ho tahal asi rok, ale posledních pár měsíců ho spíše nenosím, než nosím. Na K100 se mi za těch přes 6000 ran ještě nestala zádržka, která by vyžadovala zásobník vyhodit ze zbraně (ostatně těch zádržek jsem měl na ten počet ran tak 5 nebo 6, všechno na vrub přebíjenkám nebo rukám jiného střelce). A jak to má kdo z vás? Řídíte se dobře míněnou radou a náhradní šuple nosíte, nebo na to prdíte? Mám totiž dojem, že i profíci mají lehce rozdílné názory. Chris Costa psal (pokud jsem to pochopil), že nosí G17 s prodlouženým zásobníkem a konec.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#7 » stř 28. zář 2016, 11:11

A co když upadneš, drbneš borkou zásobníku o zem a vysype se? Na střelnici asi ne, ale při konfliktu... Nebo ho nechtěně vypustíš ze zbraně jak Kryton v Červeném trpaslíku... Nebo subcompakty s 6-7 náboji?



Luboš16
Příspěvky: 111

Příspěvek#8 » stř 28. zář 2016, 11:26

Mám sice zatím 100% spolehlivou pistoli, ale rezervní zásobník nosím, zastávám názor radši mít a nepotřebovat než potřebovat a nemít.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#9 » stř 28. zář 2016, 12:04


Uživatelský avatar
JakubCh
Příspěvky: 236
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#10 » stř 28. zář 2016, 12:32

Aha, já hledal "sekundární" a "náhradní" a nenašel jsem to. Poprosím pokorně o sloučení...

Odesláno z mého Nexus 7 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#11 » stř 28. zář 2016, 13:35

Sloučeno, děkuji za upozornění.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů