Terc-gong



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#1 » pon 19. zář 2016, 20:45

Tak nejak me omrzelo strileni do papiru a chtel bych si vyrobit terc-gong na zaveseni misto klasickeho terce.Terc by mel mit prumer cerneho kruhu z mezinarodniho pistoloveho terce 50/20.Strilet se bude 22LR,7.65Br,9mmM a max 9L.Kdyz se mi povede sehnad Hardox tak jakou silu potrebuju aby se hned neznicil?Kdyz se povede sehnad jen obyc material tak tam je potreba jaka sila materialu?Dekuji za rady M.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » pon 19. zář 2016, 21:24

Netřeba shánět, obojí lze zakoupit resp objednat výpalek. Shání se "něco levného", obyčejné desky třeba ve sběrně - gong o velikosti A3 mám z 10mm desky a chtěli za to asi stovku. Luger do toho sice dělá drobné otlačky, ale nic dramatického, nějakou desítku tisíc by to mělo ustát, než se to z bezpečnostních důvodů vyřadí. Ovšem 357 a výš už to vyloženě prasí.

Zdroje na levný hardox netuším. Nové jsem si nechal vypalovat v Gamaocel z desítky hardoxu 500, ale cena je teda kotel. Ovšem bez problémů to snáší třeba 7,62*39 nebo výkonné revolvery (s minimálním otiskem), luger kromě rozprsklého olova a oprýsklé barvy absolutně bez otlaku v kovu. Do hardoxu si nech vypálit díry (do kulatého třeba formou "uší s dírama"), ať to potom máš za co zavěsit. Normálním nářadím to neprovrtáš a sváry (běžného domácího kutila) ti z hardoxu upadnou po pár ranách.

Pokud to nebude vyloženě na mířenku, tak si udělej více gongů v různých velikostech. Tréning je pak fofr ;-) ... ale přitom účelný.
Naposledy upravil(a) ladaj dne pon 19. zář 2016, 21:36, celkem upraveno 1 x.



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#3 » pon 19. zář 2016, 21:32

Zdroj mam zadarmo a Hardox ma ale nevim konkretne jakou tloustku.Takze 8mm Hardox nebo 10mm normal by melo na 9L stacit?



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#4 » úte 20. zář 2016, 08:13

A řešíte povolení na konkrétní střelnici zda se tam může střílet do "gongů" ? Každá střelnice má svůj řád a schválení balistika. Bohužel tam kam chodím já to není možné.
Nevíte jak je to s nebezpečím odrazu střely od gongu, četl jsem že někde je povoleno střílet jen olovem, jinde to neřeší, tak nevím. Máte s tím někdo konkrétní zkušenost?

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » úte 20. zář 2016, 10:39

Nebezpečí odrazu je stejné, jako u padacího terče... pravidla IPSC mají pro kovy předepsanou jen minimální vzdálenost (tuším 8m pistole a brokovnice, 50m puška) a pláště/nepláště se neřeší. Olovo je předepsané jen pro western, co vím. Terč by měl být skloněn mírně k zemi, to sice nevyloučí odrazy ke střelci, ale minimalizuje.

Nebezpečný je terč s hlubokými krátery, zejména když je nějaký idiot nadělá do měkoty puškou, to pak vrací opravdu velké kusy i z neplášťovaných.



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#6 » úte 20. zář 2016, 11:27

Sklopky u nas strilej takze si myslim ze to bude v pohode.Prevazne do toho stejne budu strilet malorajdou.



Milanos
Příspěvky: 73

Příspěvek#7 » čtv 16. úno 2017, 07:22

V práci jsem udělal kráčející terč na malorážku. Teda já to budu testovat na malorážku :)
Nějak jsem je nemohl najít na netu. Na vzduchovku jsou, ale na něco silnějšího už ne.
Na obrázku plech tl-8mm S355
Ještě mám připraveno tl-6mm a tl-3mm
Po otestování to udělám nejspíše z tl-6mm hardox.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#8 » čtv 16. úno 2017, 08:24

Super. Dej vědet, jak to funguje. Já sem si vyrobil na .22 tohle. Material co sem sehnal. 3 plech to nevydrzi, ale az ho rozbiju, tak vyměním. :)
tercmuj3.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Milanos
Příspěvky: 73

Příspěvek#9 » čtv 16. úno 2017, 09:50

Ok dám vědět tuhle sobotu mám v plánu tam zajet. Tak sem písnu jak to dopadlo.



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#10 » čtv 16. úno 2017, 13:05

No kdyz vydim tu vysku a material 8mm tak tipuju ze s tim malorajda ani nehne.Na malorajdu bych to udelal tak 200mm na vysku a ze 6mm plechu.

Uživatelský avatar
machinus
Příspěvky: 164

Příspěvek#11 » čtv 16. úno 2017, 16:11

Pokud by jsi chtěl koupit terče už hotové tak strikeface dělá. https://www.strikeface.cz/

Jinak mám gong hardox 500 o tl. 10mm a drží na 9mm bez stopy poškození, 7.62x39 s ocel jádrem už trochu zanechá stopu ale taky dobrý. Ovšem tam je výrazné naklonění k zemi opravdu potřeba :-) Pokud budeš střílet pouze pistolí tak bych řekl že i 8mm vystačí na dlouho.



soumrak
Příspěvky: 46

Příspěvek#12 » čtv 16. úno 2017, 18:07

u tech kracejicih tercu si fakt dejte pozor na odrazy a pokud nejste sami, tak bych doporucoval se prvni zeptat i ostatnich strelcu.



Milanos
Příspěvky: 73

Příspěvek#13 » čtv 16. úno 2017, 19:29

Ok budu na to myslet no jak jsem psal tak mam to ještě z 6mm plechu a 3mm plechu takže vyzkoušim a uvidim rozměr budu také ještě upravovat toto je jen na zkoušku.
Mám to zadarmo takže pohoda :D ten hardox možná bude taky nebo za nějakou malou částku bude se to brat na firmu takže t acena nebude hrozná :)
Každopádně budu zkoušet malorajdu min na 30m a raději to lechce natočím do bezpečného směru, ale řekl by jsem že to tu střelu rozbije že by snad neměl hrozit nějaký odraz, ale raději si na to dám každopádně pozor.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#14 » čtv 16. úno 2017, 21:28

Používam to pár rokov, je z 6mm nejakej konštrukčnej ocele, teda prakticky blato. Terčíky majú priemer 6cm.

P1050198.JPG

Strieľam do toho Norincom "winčestrovkou" .22LR cez pevné mieridlá na cca 15-20m a v pohode!
Žiadne odrazy, olovo sa rozplácne a rozprskne v bezprostrednej blízkosti terča.
Dobré je nastriekať každý terčík inou farbou, potom je jasný zásah - terč zmení farbu :D
Super zábava pre decká...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Pauli
Příspěvky: 183

Příspěvek#15 » stř 13. bře 2019, 05:55

Zdravím. Chtěl bych se zeptat, jakou zvolit tloušťku Hardoxu pro 223 rem na vzdálenost 100m a víc???

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů