Terc-gong

Pauli

Příspěvek#31 » čtv 14. bře 2019, 20:20

Takže je lepší mít terč pověšený třeba půl metru nad zemí než položený na zemi??

Jirik.fx

Příspěvek#32 » čtv 14. bře 2019, 21:05

Určitě nejsem mimo, pokud budeš střílet třeba s kosou nebo ARkem do chodícího terče tak jsem na 100% přesvědčen, že občas něco opustí střelnici, ale to je snad jasné každému kdo alespoň něco tuší o balistice. Poppery nejsou chodící terče, to je sakra rozdíl. Zkus si nechat dát do balistického posudku používání chodících terčů, jsem zvědav na výsledek. Řekl bych, že jsi opravdu kvalifikovaný správce střelnice - profesionál.
To Pauli: dráha střely k překážce by se měla co nejvíce blížit 90-ti stupňům.
Naposledy upravil(a) Jirik.fx dne čtv 14. bře 2019, 21:08, celkem upraveno 1 x.

Indian

Příspěvek#33 » čtv 14. bře 2019, 21:07

Jestli tady je někdo mimo, tak je to v.k.
Střelnici nemá opustit ŽÁDNÁ střela pod žádným úhlem. Jinak dříve nebo později v lepším případě zavřou střelnici, v tom horším í v.k., protože bude někdo zraněný.

Jirik.fx

Příspěvek#34 » čtv 14. bře 2019, 21:09

To není horší případ to je ten lepší. Nemyslím zranění, myslím zavření.

v.k.

Příspěvek#35 » čtv 14. bře 2019, 22:26

Indian > nerealna iluze. Z kazde strelnice ti nekdy utece strela. Jde o to minimalizovat jeji dopad. Vyjadrujete se k necemu o cem nemate paru, nasi strelnici jste nevideli, neznate rad ani okoli. Obektine daleko vetsi riziko u nas a bodrel delali policajti a vojaci pri cvicnych strelbach.

Jirik.fx

Příspěvek#36 » čtv 14. bře 2019, 22:52

No já o tom páru určitě mám. V řádu o tom, že mají běžně unikat střely určitě nic nemáte. Co se týče okolí tak jediná možnost je, že vlastníte pozemky cca 3 km ve směru střelby máte je oplocené a zajištěn na 100 % zákaz vstupu. Což je absolutní blbost. Střela ze střelnice fakt utéct může, ale tvým přístupem a postojem opravdu nic neminimalizuješ. Chodící terče pro kosy a ARka jsou minimalizací rizik? Popřemýšlej o tom, opravdu by jsi neměl být správcem střelnice a nejde jen o okolí, jde i o tebe. Zodpovídáš za policajty a vojáky? Budou kvůli policajtům a vojákům zavírat komerční střelnice? Pokud ten bordel ti policajti a vojáci dělají na vaší střelnici tak je to stejně zodpovědnost správce. Pokud o tom ví měl by tomu zamezit. Jsem přesvědčen o tom, že bys teď nebyl ochoten napsat o jakou střelnici se jedná.

Miata

Příspěvek#37 » ned 21. črc 2019, 11:35

Takže když zvažuji zavěšený gong pro AR (.223) na 100metrů, tak bych měl být OK? ...samozřejmě, pokud mi to schválí střelnice.

Zpět na