Lasery pro AR-15 na CZ trhu

Uživatelský avatar
Dizza
Příspěvky: 92

Příspěvek#16 » ned 1. říj 2023, 15:43

Tak na cqb a kratky vzdalenosti je vis laser idealni moznost jak rychle mirit bez kolimatoru…tohle jsem resil taky a nakonec koupil dbal a svitilnu surefire s km2-c hlavou.



risa2000
Příspěvky: 847

Příspěvek#17 » ned 1. říj 2023, 23:29

getsome: Jaké jsou všechny nevýhody kolimátoru, které má laser?



getsome
Příspěvky: 620

Příspěvek#18 » pon 2. říj 2023, 07:24

risa2000:
- Nutnost živit to baterkou a tahat rezervní;
- Relativně křehká elektronika a sklo náchylné na tvrdé nárazy, ditto ztráta nástřelu u levných kusů;
- Přidaná váha (v případě laseru navíc obvykle na předku pokud nemáš goober mount);
- Kvalitní, odolné a výkonné = drahé;
- Pokud máš roky natrénováno na pevná mířidla, čeká tě přeučení na hledání tečky.

Dizza: Asi souhlasím, na hodně krátké vzdálenosti to může být rychlejší i než kolimátor. Ale praktické testy jsem neviděl. Zajímalo by mě, jestli je rychlejší zamířit pušku přes kolimátor z high/low ready nebo tím, že mačkám tlačítko a hledám tečku v prostoru.

Uživatelský avatar
Dizza
Příspěvky: 92

Příspěvek#19 » pon 2. říj 2023, 07:39

Getsome: mrkni na nejaky videa. V budove prece nebudes chodit s puskou v rameni a koukat do kolimu. Rychlejsi to rozhodne je.
K tomu vyse: stejne tecku hledas i v kolimatoru…a jede to na cr123.
To ze je to sakra drahy…ano je to hodne drahy. Mas pravdu.



getsome
Příspěvky: 620

Příspěvek#20 » pon 2. říj 2023, 08:20

Dizza píše:V budove prece nebudes chodit s puskou v rameni a koukat do kolimu.

No... Když myslíš :lol:

Dizza píše:K tomu vyse: stejne tecku hledas i v kolimatoru…

Taky proto jsem měl sepsat nevýhody, které mají oba. Rozdíl mezi tečkou v kolimátoru a laserem je v tom, že tu v kolimátoru najdeš vždycky na stejném místě a bude vždycky vidět. Hodně štěstí s hledáním tečky laseru v ostrém světle a světlém nebo členitém povrchu ;)

Uživatelský avatar
Dizza
Příspěvky: 92

Příspěvek#21 » pon 2. říj 2023, 08:30

Nemyslím, vím ;)

Tak na laser nestrilis 100m ale treba 10m a tam to najdes uplne stejne jako kolim…nebudu se s tebou hadat kdyz vubec nevis o cem je rec :lol:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: blackskull3 a 1 host