úprava zasobníku cz52 na TT33



Filo
Příspěvky: 36

Příspěvek#1 » čtv 21. zář 2017, 11:03

Dobrý den.Mohl by mi prosím někdo poradit jakým způsobem se upravuje zásobník z cz52 aby seděl v tokarevu TT33?Případně mě odkázat na stránky či vlákno kde se to řeší?Mnohokrát děkuji.



gunman
Příspěvky: 173

Příspěvek#2 » čtv 21. zář 2017, 11:57

Je hloupost plýtvat energií na něco, co nebude spolehlivé a dá se koupit z pár stovek. Prodej zásobníky do cz57 a nakup do tt33.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#3 » čtv 21. zář 2017, 18:33

Súhlasím s gunmanom, kamarát to skúšal a nebolo to dobré... ten napilovaný zásobník mi potom venoval zdarma ;)

Uživatelský avatar
smety
Příspěvky: 155
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » pon 25. zář 2017, 08:51

Vzhledem k nižší dostupnosti a ceně zásobníků do TT a přebytku levných zásobníků do CZ52 to zase taková hloupost není. Pokud má někdo nějaký navíc, klidně odkoupím.
Používám tak jeden upravený z CZ52 v TT33 bez problémů.
Zásobník z CZ52 má mnohem horší výrobní provedení. Pro funkci je potřeba:

Mírně opilovat vnější povrch zásobníku na místě kde to drhne - především na straně svárů
Doplnit o záchyt zásobníku - nejlépe pomocí malého pilníčku. CZ52 má záchyt ze spodu.

Další nevýhoda je, že mírně cca o 5 mm bude přečnívat ven.



Filo
Příspěvky: 36

Příspěvek#5 » stř 1. lis 2017, 10:39

Smety:Díky za motivaci,přesně jak píšeš,originální zásobník do TT33 je 2x dražší než z 52 a nejsou příliš dostupné.Nějaké jsem sice našel na ebay,ale je to z USA.Tedy poštovné a navíc clo.
Takže jsem koupil jeden na aukru za 250 i s poštovným.Nebyl sice nejnovější,trochu oklepaný se stopami koroze.Nicméně za ty peníze je to na experimentování OK.Do TT šel zasunout,ale dost ztuha.Zabrousil jsem zadní stranu,ocelovým rotačním kartáčem ojel původní fosfát s korozí.Po vybroušení drážky pro záchyt pak nahodil nový brynýr.
Nyní do TT sedne jako originální,po stisku záchytu sám bez odporu vyjede.Trochu trčí,ale to jsem vyřešil "redukcí".Díky tomu se mi TT drží ještě lépe,mám dost velké dlaně.
Vystřílel jsem 50 nábojů bez jediné závady.Vzhledem k tomu že TT má navádění náboje ze zásobníku do komory integrované ve spouštovém vyjímatelném kontejneru tak zásobník muže být i trochu zmuchlaný-míněno obrazně.Myslím že i to byl záměr konstruktéra.
Pokud tedy bude možnost zakoupení ještě jednoho zásobníku,tentokrát v lepším stavu stavu,tak neváhám.
Přikládám nějaká foto a ještě jednou děkuji Smetymu
P1050471.jpg

P1050473.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
susa
Příspěvky: 23

Příspěvek#6 » ned 18. lis 2018, 08:36

Můžu předchozí návod od Smety a Filo potvrdit, funguje to s popisovanými úpravami. Ještě jsem tu plastovou část vylepšil o přechody, takže když dám originální a dvaapadesátkový vedle sebe, vypadá to takto:
Obrázek
a Tétéčko s dvaapadinovým zásobníkem pak vypadá takto:
Obrázek
tato botka dělá příjemnou oporu pro malíček.
Pokud někdo bude mít zájem o STL soubor této botky pro výrobu na 3D tiskárně, dejte vědět na SZ, pošlu zdarma na mail.
Suša

Uživatelský avatar
smety
Příspěvky: 155
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » čtv 3. led 2019, 12:24

Velké díky uživateli Suša za zaslání souboru na 3D tisk.
Po mírném doladění pilníkem pěkně sedí a odpora pro malíček je docela příjemná.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#8 » čtv 3. led 2019, 14:27

Vážně se vyplatí tyhle zásobníky http://www.zelenysport.cz/zasobniky/vyprodej-tt33-novy-zasobnik bastlit z CZ52-kových?
Kolik stojí ten CZ52, když originál je dostupný za 360,-Kč?

Uživatelský avatar
smety
Příspěvky: 155
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » čtv 3. led 2019, 18:53

Úprava se vyplatila v době kdy nebyly zásobníky dostupné (vlákno založeno před víc jak rokem)a jejich cena byla 600 kč a více.
Že je nyní nabízí ZS tak levně, neznamená, že se situace nebude v budoucnu opakovat a tyto informace mohou být opět někomu prospěšné.
Dále je zde možnost opory pro malíček, který může někomu zlepšit úchop.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů