DPM pružiny



JirkaP
Příspěvky: 41

Příspěvek#1 » stř 28. úno 2018, 18:59

Máte nějaké zkušenosti s pružinami DPM do pistolí? Myslím srovnání v chování při střelbě, spolehlivost a lepší pocit ze zbraně vs. nemalá cena. U moderních zbraní s pružinou z plochého drátu ( CZP10C, HK VP9 a P30, SW apod) mi to přijde skoro zbytečné.. Váš názor?



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#2 » stř 28. úno 2018, 20:25

Jaký je rozdíl v použití plochého nebo kulatého drátu v pružině?



JirkaP
Příspěvky: 41

Příspěvek#3 » čtv 1. bře 2018, 07:45

No je to možná otázka spíš pro konstruktéry zbraní, ale mám možnost používat skoro totožné zbraně (CZ)a jedna má pružinu z plochého drátu a druhá z kulatého. Při natahování závěru mi připadne, že průběh síly potřebné k natažení po dráze závěru je jiný, ta plochá jakoby ke konci kladla větší odpor. Ale nemám to samozřejmě změřeno. Spíš mě zajímají Vaše praktické zkušenosti s DPM.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#4 » čtv 1. bře 2018, 07:55

Ja bych tipoval, ze na tu plochou bude potřeba méně oceli a tim padem bude lehci. Taky muze byt husteji vinuta a mit vyrovnanejsi charakteristiku (i když podle předchozího prispevku to nevypada). Jinak bych v tom funkcni rozdil nevidel.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2418

Příspěvek#5 » čtv 1. bře 2018, 10:31

Já měl na svém Glocku (gen4/5) dvojitou vratnou pružinu už z výroby a tam je rozdíl velmi malý, až zanedbatelný. Kolega, který má SIG P226, kde byla pružina jednoduchá, si DPMS nemůže vynachválit. Podle něj se zredukoval zpětný ráz na polovinu. DMPS jsou tvrdší a k natažení závěru je potřeba mnohem větší síla než s originální pružinou.

Jak se bude chovat systém na CZ, HK, nebo SW nevím. U CZ kde je pružina jednoduchá bych nějaký efekt očekával u HK asi ne.



Korzybski
Příspěvky: 54

Příspěvek#6 » čtv 1. bře 2018, 10:46

Tlačná šroubovitě vinutá pružina z plochého profilu bude stabilnĕjší na vybočení.

Odesláno z mého SM-G357FZ pomocí Tapatalk



Bretas33
Příspěvky: 38

Příspěvek#7 » úte 13. bře 2018, 21:07

Já zkoušel pružinu od DPM na Walther PPQ M2 a nebyl tam oproti originální pružině žádný rozdíl, až jsem tomu sám nemohl věřit. Tuhost pružiny - stejná, zdvih a návrat do záměrné - stejný. Zkoušel jsem to s kolegou, takže to nebyl jen můj subjektivní pocit a to oba pracujeme se zbraněmi přes 10 let. Dokonce jsme dělali i zpomalené záběry a následně je vyhodnocovali na PC - originál a pružina od DPM bez rozdílu, teda až na těch 1800 kč, nebo kolik mě tenkrát stála :-) Vrátil jsem ji.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti