Výroba čoků (choke)

Uživatelský avatar
Tardis
Příspěvky: 152

Příspěvek#1 » ned 29. črc 2018, 11:25

Ahoj, mám dotaz, jestli je možné nechat si vyrobit čoky na míru a
a) jaké jsou limity, 1/1 full by měl být cca o 1mm (ale jestli je možné laborovat a jaká jsou rizika)
b) jak to vyjde cenově, nevím jaké jsou ceny kovotepců :)
c) je k tomu od výrobce oprávněn, nebo musí mít licenci na "něco"
d) jaký materiál použít
Hledal jsem, ale nic jsem nenašel, prosím jen věcné komenty. Typu, že chci ušetřit si prosím nechte, důvod je ten, že nemůžu sehnat čok, který bych chtěl. Díky. ;)

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » ned 29. črc 2018, 13:48


Uživatelský avatar
Tardis
Příspěvky: 152

Příspěvek#3 » ned 29. črc 2018, 14:05

McFly - nechci být nevděčný, ale první odkaz z google jsem našel taky :( Mě spíš zajímala situace z pohledu zkušeností (a v ČR).

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4566

Příspěvek#4 » ned 29. črc 2018, 14:12

Na výrobu součásti zbraně by licence měla být zcela určitě. Ten cca 1mm je plné zahrdlení u ráže 12. Na zbytek neumím odpovědět.

Uživatelský avatar
machinus
Příspěvky: 164

Příspěvek#5 » pon 30. črc 2018, 08:26

Nemyslím si že na výrobu Choke potřebuješ nějakou spešl licenci, není to úprava zbraně jako takové, třeba se pletu... Přijde mi úsťové brzdy na .58 dneska taky vyrábí kde kdo. Teoreticky pokud víš co chceš můžeš si to nakreslit a nechat vyrobit v nějaké nástrojárně z kvalitní oceli. Nevím o žádném zákonu co by to zakazoval. To zda je to dobrý nápad si ovšem netroufám soudit :-) každopádně následky chybného designu si pak poneseš sám...

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4566

Příspěvek#6 » pon 30. črc 2018, 10:08

machinus: Pokud to budeš vyrábět oficiálně jako součást zbraně, tak se není o čem bavit. I např. na střely musíš mít koncesi a licenci a to mohou být jen kousky olova. Leda bys to vyráběl jako kalibrovaná závažíčka. Já osobně bych si na zbraň nic od kámoše soustružníka nenamontoval. Nikomu nic nevnucuji, každý kocour podle svého ocasu. Ale ažúr to prostě není.



majlont
Příspěvky: 195

Příspěvek#7 » pon 30. črc 2018, 14:42

Srovnání choke a úsťové brzdy poněkud pokulhává. Úsťová brzda uvlivňuje pouze "spalinovou cestu", nikoliv jednotnou/hromadnou střelu jako takovou. Choke je vlastně prodloužením hlavně a deformuje jak slug, tak i shluk broků při výstřelu.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#8 » pon 30. črc 2018, 16:12

No v každém případě na tyto součástky působí značné síly. A určitě bych si je nenechal jen tak vytočit na soustruhu v Tondově zámečnické dílně jako fušku po práci. Ušetřených 500 kč by mohlo přijít moc draho...

Uživatelský avatar
machinus
Příspěvky: 164

Příspěvek#9 » stř 1. srp 2018, 09:07

Tak zase z toho nedělejte nějaké VooDoo :-) Síly co na to působí se dají spočítat a konstrukce a materiál se dá dle toho zvolit. Nebo postě okoukat od již existujícího... Každopádně pokud je to věc na kterou je potřeba licence nevidím důvod to obcházet, rozhodně ne kvůli ušetření. Věřím že puškař co za něco stojí dokáže něco takového vyrobit na zakázku...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů