Hospoda aneb meleme 5. pres 9.

LoganRaise

Příspěvek#226 » úte 3. pro 2019, 14:29

Nemůžou svoje názory obhajovat v hospodě, protože nezaplatili jezevcovi.
Škoda, že se už neobsazuje nějaký nový kontinent. Vzal bych sekeru, jídlo na tři dny a zalezl někam do lesa, kde bych lovil zvěř a prodával jezevčí kůže. Daleko od civilizace a jejich výdobytků...

Indian

Příspěvek#227 » úte 3. pro 2019, 15:01

Nejhorší je, že od nás se do Europarlamentu dostávají lidi z neparlamentních stran, kteří jaksi necítí svou povinnost v EU hájit zájmy své země (dost rychle se z nich stávají eurokolaboranti - např. Pospíšil původně kdoví z čeho, potom rychle TOP09 - rychlokvaška to u TOP09 a nejrychleji vykvašený předseda strany asi tak 2 týdny po vstupu do ní. A tento pán se zasazuje o to, aby kvůli Babišovi ČR vracela dotace! Za komárů by to byla vlastizrada ....). Po vstupu do Eurobubliny a odjezdu do Brusele (není to chyba) jaksi zapomenou, proč tam měli jet. Proč tam jeli ale vědí - aby dostali ten vysoký plat a následný eurodůchod, který jen podporuje jejich odtržení od reality a potřeb obyčejných lidí. No a z těch parlamentních stran tam jede většinou politický odpad, kterého se momentálně vládnoucí klika potřebuje zbavit podle hesla "sejde z očí - sejde z mysli". Výsledky stojí za to. Tristní. Prosím, VOLME VŠICHNI!!! Účast u voleb do Europarlamentu je žalostně nízká pokaždé. No a pokud se my vlastníci ZP domluvíme, tak při těch nízkých účastech by se dalo něco regulérně hlasováním ovlivnit. Jen prosím nenavrhujte takové vyčůránky jako je 3,14Tomio a jeho sqad rychlého výběru volebních příspěvků. S tím bychom tam nevyhráli.

LoganRaise

Příspěvek#228 » úte 3. pro 2019, 15:08

On je tak nějak problém tam někoho vybrat. K volbám chodím pravidelně, ale dost si tam zoufám...

pavelg

Příspěvek#229 » úte 3. pro 2019, 15:11

Už jsme to tu probírali - nic proti tomu, aby v EP seděli soudní lidé, ale přijde mi po těch všech diskusích neuvěřitelné, když někdo ještě věří, že EP je orgán s funkcí parlamentu.

Tak naposledy, Péťo ...
EP není parlament, poslanec se nemůže vyjadřovat k návrhu, nemůže navrhovat změny, zrušení nebo přijít z návrhem nového zákona.
Většina věcí se vyrobí v EK a jde rovnou do EP ke schválení, maximálně jde přes tzv. trialog .. opět o EP ke schválení.

I kdyby v EP seděli samí vlastenci a ti nejchytřejší lidé z Evropy, jediné, čeho by mohli dosáhnout, by bylo nehlasovat pro návrhy EK. To je limit jejich možností.

Ten orgán, kde se rozhoduje a který v podstatě drží všechny tři pilíře moci, je KOMISE, a do té se rozhodně nevolí.

a ještě k těm neparlamentním stranám - to on jako Mach zastupoval zájmy ČR hůř než třeba Polčák?
Naposledy upravil(a) pavelg dne úte 3. pro 2019, 15:14, celkem upraveno 1 x.

Indian

Příspěvek#230 » úte 3. pro 2019, 15:14

Bylo by načase změnit pravidla, že?

Spirpin

Příspěvek#231 » úte 3. pro 2019, 15:15

pavelg píše: Takže nebudeš mít problém vzít cca 10 hlavních reálných prioritních témat EU a ukázat, že my je máme stejné a naplňujeme je sami od sebe a od EU jen využíváme jakési synergie.
Protože jestli ne, nebo dokonce jsme nuceni trpět něco, co je proti našim bytostným zájmům, tak patříme někomu bez toho K a pokud to prosazuješ a pokládáš za důvod setrvání v EU, pak jsem to napsal správně, i když nedopatřením.
Tak do toho...

Sedmej píše:pavelg: Tebe nic nepresvedci a ja jsem ten posledni, kdo to chce zkouset. :-) Navic tohle tu uz bylo, jen v poctu 3. Opravdu nemusim asi po ste cist jak moc EU nenavidis.

Tak nepřesvědčuj Pavla, ale zkus mě. Opravdu by mě těch 10 hlavních reálných prioritních témat, v nichž se s EU shodneme, zajímalo.

pavelg

Příspěvek#232 » úte 3. pro 2019, 15:15

Bylo by načase obnovit suverenitu aspoň v těch životně kritických oblastech.

Indian

Příspěvek#233 » úte 3. pro 2019, 15:16

Klaus měl pravdu, že nechtěl původně Lisabonský paskvil podepsat. Ale asi by to nebylo moc platné, páč v Irsku referendum nedopadlo, a proto se opakovalo až to vyšlo...

pavelg

Příspěvek#234 » úte 3. pro 2019, 15:25

Podle mě to neměl podepisovat.
Má pravdu v tom, že by si režim našel jinou cestu - vyvolali by impíčment, volby, nebo něco podobného a dostal by se tam někdo jiný, a ten by asi radostně podepsal... anebo taky ne.
Ale taky by se museli odkopat už tehdy, a mnohem víc lidí by pochopilo už v roce 2009, co je eurobolševismus za systém a kolaboranti by se museli projevit jednoznačnějším způsobem. Ztratili jsme tak 10 let.
Ale já mu to nevyčítám, nevím co věděl on a jaká byla situace pod hladinou erurorybníčku. U nás po něm šel velký eurohujer Topolánek z jeho vlastní strany, v podstatě kromě komunistů a Svobodných všichni jásavě chtěli ještě větší podřízenost EU. Klaus neměl jediného spojence. A dodnes není vyjasněné, jakou roli má podpis presidenta ČR. Jestli je to notář nebo suverén.

pavelg

Příspěvek#235 » úte 3. pro 2019, 15:27

Spirin: máš u mě pivo, jestli se ti to podaří :-)

xor

Příspěvek#236 » úte 3. pro 2019, 17:31

Chtěl jsem nabídnout za každý jeden bod z deseti jedno pivo. Jakou má lahvový expiraci?

jezekif

Příspěvek#237 » úte 3. pro 2019, 17:44

Záleží jestli je pasterovaný, filtrovaný nebo ne. Když není ani jedno tak maximálně týdny.
To ale zvládá doručit i Česká pošta v jednotkách týdnů, nemusíš se bát.

pavelg

Příspěvek#238 » úte 3. pro 2019, 17:47

A já ještě přidám jitrnici, jakou svět neviděl!

jezekif

Příspěvek#239 » úte 3. pro 2019, 17:50

Ta je moc dobrá, zrovínka dneska jsem měl jednu takovou k obědu, včetně státem garantované pauzy, taky jakou svět neviděl!

LoganRaise

Příspěvek#240 » úte 3. pro 2019, 18:05

Já mám pauzu teď. Mám chuť na pizzu a žeru palačinky, život zkrátka není fér...

Zpět na