Hospoda aneb meleme 5. pres 9.

gogan

Příspěvek#676 » stř 15. led 2020, 11:37

rumburak18 píše:@gogan: ok, uz jsem tu za cenzora, protoze nechci aby si kazdej delal co ho napadne na ukor kohokoli. Toho marxistu za snahu zajistit pristup ke spravedlnosti bez ohledu na majetek bych uz snesl take, ale presto diky :)

Nevybavuji si, že by tu někdo chtěl "aby si kazdej delal co ho napadne na ukor kohokoli". Nikdo nechce beztresnost za pomluvu, urážku, stalking atd.
Já osobně bych chtěl aby bylo beztrestné vyjádření názoru, pokud se někdo bude cítit názorem osobně dotčen, ať se obrátí na občanskoprávní soud.
"snahu zajistit pristup ke spravedlnosti bez ohledu na majetek" - to máš ale pomotané, přístup k spravednosti je přece ta možnost se soudně bránit, ne? To že pro někoho je snadnější pokutu/odškodnění/cokoli zaplatit je sice fakt ale irelevantní k nějaké spravednosti, nebo snad koruna odškodnění od boháče má menší hodnotu než od nuzáka?

rumburak18

Příspěvek#677 » stř 15. led 2020, 11:43

Také my dva máme jiný názor na občanskoprávní a trestní část. To je OK. Ale pomotané nic nemám, jen nemyslím krátkozrace na uspokojení práva u jednotlivých případů, ale o vlivu na kulturu soužití v zemi obecně. To účast trestního práva zaručí dle mého názoru lépe, bez přímého vlivu majetku zúčastněných. Je to podobné jako pokuty a body u aut. Absence bodů by zvýhodnila majetnější přestupce proti těm, pro které je i pokuta citelný trest. O papíry může přijít žebrák i boháč (opět prosím zanedbejme případné nelegální lobbistické aktivity boháčů skrze jejich majetek). Příkladů bychom našli jistě víc.
Myslím, že můžeme zůstat u toho, že na koncepci trestů za verbální činy se neshodneme. Víc je asi nad možnosti diskuse na fóru o zbraních.

pavelg

Příspěvek#678 » stř 15. led 2020, 12:00

Že se neshodujeme, je vidět, zajímavé je domyslet důsledky našich přístupů.

Podle mého můžeš kecat co chceš, pokud nevyzýváš přímo k násilí nebo někomu jasně neškodíš.

U tebe můžeš říkat jen to, co je v souladu s právě prorežimním názorem. Tohle může lehce vést k tomu, že tě zavřou za propagaci zbraní nebo nenávistné projevy. To bude ta kultura soužití- ostatně ji vidíme v zemích, kde už je to dál, než u nás. A kterou taky pamatujeme z minulého a předminulého režimu.

gogan

Příspěvek#679 » stř 15. led 2020, 12:02

rumburak18: To myslíš jako Ten bodový systém kde si můžeš za prachy ty body odmáznout když si půjdeš zajezdit na okruh, nebo ti je vůbec nepřipíšou pokud zaplatíš "výpalné"?
Jenže ono musí jít o "krátkozraké uspokojení práva u jednotlivých případů", jakmile začneš právo posuzovat, v zájmu kultury, národa, idee, řekl bych "v širších souvislostech" tak skončíš v hrubé totalitě. Jo pro bohaté budou vždy některé věci snadnější, stejně tak budou některé věci snadnější pro krásné nebo pro chytré, nebo ... To je prostě život...

rumburak18

Příspěvek#680 » stř 15. led 2020, 13:37

a) prosil jsem ať posuzujeme bodový systém bez zohlednění podplácení, to se nemusíme o ničem bavit vůbec, protože všechno jde někdy a někde uplatit (jak říkáš, to je život, platí to boihužel i zde)
b) neříkal jsem, že uspokojení práva jednotlivě není také důležité, a jde o ně v první řadě, ale nevynechávám ani to druhé, protože i to je dost podstatné pro směřování společnosti (aspoň já tuhle druhou úlohu trestu nechci vynechat)

Hujer Viktor

Příspěvek#681 » stř 15. led 2020, 13:46

bohatí budou ve výhodě i u bodového systému, protože využívají ten hnusný trik s advokátem

rumburak18

Příspěvek#682 » stř 15. led 2020, 14:00

Takže ještě jednou speciálně, samozřejmě že ano, stejně jako budou mít lepší advokáty i jinde, ale nebudou to mít vyloženě a vždy jen o prachách.

pavelg

Příspěvek#683 » stř 15. led 2020, 14:10

Ten bodový systém měl být příkladem pro rovnost před zákonem a efektivní rovnost při postihu?
Pokud vím, byl navrhován za účelem zvýšení bezpečnosti provozu- bylo dosaženo deklarovaného cíle? Dalším výdobytkem bylo zaneřádění normy správním deliktem .. taky za účelem zvýšení bezpečnsti nebo jako řešení "triku s důkazním břemenem"?
Jak to tak sleduju, vidím ze zdánlivě nečekaných míst velkou poptávku po další přitvrzení - třeba by se mělo něco udělat s trikem s advokátem a vůbec by měl řidič dokazovat nevinu, jak je to u obvinění z diskriminace, ne?
Někomu bič očividně chutná...

Sedmej

Příspěvek#684 » stř 15. led 2020, 14:32

pavelg: Opět si dovolím zajásat, že lidé s tvým uvažováním nejsou zatím u moci.

rumburak18

Příspěvek#685 » stř 15. led 2020, 14:35

pavelg píše:vidím ze zdánlivě nečekaných míst velkou poptávku po další přitvrzení ...Někomu bič očividně chutná...

Ty vidíš dost věcí, kde nejsou, a nejde jen o vidění, ale i o nepochopení, kdy se mluví o současném stavu, a kdy o nějakých touhách.
Jak už jsem psal dříve, vymýšlíš si u spoludiskutérů, kteří ti nejsou zcela po vůli, to, co neřekli, abys měl s čím dokola bojovat. Pardon, ale to je kratochvíle, kterou si zatím pro její zbytečnost nemohu dovolit :)

pavelg

Příspěvek#686 » stř 15. led 2020, 14:49

To jsem ale myslel poměrně obecně, znám dost případů, kdy jinak normální člověk s radostí podporuje věci, které jdou proti jeho zájmům. Většinou se domnívá, že je to namířeno na gaunery a že to zjednoduší jejich potrestání, jenže si neuvědomí, že on bude snadnějším cílem.
Potrefená husa občas kejhne, ale nepsal jsem to kvůli tomu. Spíš bych radši, kdybys zareagoval k podstatě věci.
Třeba jestli schvalování zabití Vasila Afgháncem v roce 1988 je nebo není trestný čin a proč. A jestli považuješ zavedení správního deliktu v dopravě za dobrou věc.

rumburak18

Příspěvek#687 » stř 15. led 2020, 15:08

Nemyslel jsi to samozřejmě obecně, ale to je fuk. Ohledně roku 1988, tu událost neznám, teď nemám prostor to studovat, ale třeba se toho ujme někdo jiný a probere to s tebou.

gogan

Příspěvek#688 » stř 15. led 2020, 15:09

rumburak18 píše:a) prosil jsem ať posuzujeme bodový systém bez zohlednění podplácení...

A co je na tom špatně?
To myslíš jako Ten bodový systém kde si můžeš za prachy ty body odmáznout když si půjdeš zajezdit na okruh, nebo ti je vůbec nepřipíšou pokud zaplatíš "výpalné"?

To nejsou žádné (nelegální) úplatky, ale bodový systém tak jak ho stát provozuje. To mě má jako dávat pocit, že mě systém "směruje" někam k lepšímu? :lol:

pavelg

Příspěvek#689 » stř 15. led 2020, 15:52

rumburak18 píše:Ohledně roku 1988, tu událost neznám, teď nemám prostor to studovat, ale třeba se toho ujme někdo jiný a probere to s tebou.

Co na tom chceš studovat? Ten sám člověk, Afghánec (obrazně, ale klidně i doslova) zastřelí ve své zemi dva vojáky, které považuje za okupanty. Jednoho v roce 1988 a druhého v roce 2018. Když dnes dostaneš 15 let za schvalování toho druhého, jak to bude s tím prvním a proč?

pavelg

Příspěvek#690 » stř 15. led 2020, 16:12

Chcet vidět, kam vede cenzura, umlčování a urputná snaha o "kulturu" prostou nenávistných projevů?
https://kechlibar.net/2020/01/15/nechal ... z-ochrany/

„Zásadní vliv mělo to, že skupina pachatelů se skládala zejména z asijských mužů a nám bylo řečeno, abychom zkusili najít nějaká jiná etnika.“
„Byly vyjádřeny obavy z rizika proaktivní taktiky nebo podněcování rasové nenávisti.“

Připomenu, že když v analogickém případě v Rotherhamu o věci začal mluvit jistý člověk, velmi špatně dopadl.
Učme se z chyb našich sousedů...

Zpět na