Prima zboží až z daleké Číny!!!!

aToM

Příspěvek#931 » úte 6. dub 2021, 07:24

Mají podíl na clu za zboží vstupující přes jejich území. Holandsko, Německo, Francie, Itálie.

KUL

Příspěvek#932 » úte 6. dub 2021, 13:17

Choze: jak to s tím puškohledem na vzduchovce chodí? Vše ok?

Choze

Příspěvek#933 » úte 6. dub 2021, 16:28

Zatím nemám ani nastřeleno. Když jsem jí vzal na zahradu, tak fučelo jako blázen. Až jí otestuju, tak Ti můžu poslat sz.

Milkyway

Příspěvek#934 » úte 6. dub 2021, 20:50

aToM píše:Mají podíl na clu za zboží vstupující přes jejich území. Holandsko, Německo, Francie, Itálie.

to mi tedy vysvětli, co má kdo na zásilce, jejíž cena ja 1,05 USD s nulovým poštovným, co mi minulý týden dopravila PPL, která není na našem území zrovna nejlevnější. Navíc, clo se platí až od nějaké částky a rád bych, abys mi osvětlil, jak se asi clo může dělit na podíly různých zemí, to vůbec nechápu. Díky.

jezekif

Příspěvek#935 » stř 7. dub 2021, 18:41

Státy v jejichž zájmu je platit clo a DPH z každé byť sebenepatrnější položky (a které si tuto změnu v Uhnii prosadily) s největší pravděpodobností kalkulují se vznikem meziskladů na svém území a navýšení příjmů ze cla a případně DPH na vstupu. Jinak pokud zásilka byť za deset centů přiletí do Prahy letadlem rovnou z Číny bude se platit české poště za celní zastoupení a to je už dnes "velice pěkný poplatek"!

genu

Příspěvek#936 » stř 7. dub 2021, 21:45

jezekif: A to se také stalo. Sklady rostou jako houby po dešti, ceny rostou, konec celní vyjímky se blíží. Česká pošta si namastí kapsu.

audis

Příspěvek#937 » stř 7. dub 2021, 23:18

audis píše:recence NYLONOVÉ POUZDRO IWB za 3 USD, několik barevných variant:

https://www.aliexpress.com/item/IWB-Con ... 23075.html
Materiál dobrý, zpracování dobrý, za ty prachy výborný. Životnost uvidíme časem. Na single stack pistoli (testováno Glock43, Springfield XD-S) sedí dobře - uspokojivě, na dual stack bude sedět fakt těsně a lépe. Konec klipsny má ostrou hranu, aby se snadno nevysunula zpod opasku.
Drobné nevýhody:
- horní pásek je pružný. Pevný by byl lepší.
- horní pásek má špatnou polohu.
- horní pásek je příliš dlouhý (ale je použitelný)
- pistole Colt1911 je v pouzdře nepatrně utopena (kdyby byl dolní okraj sešit ještě o 10 mm (to žluté je rozměrově COlt 1911). Pak zase by moderní pistol čouhala nahoře ven.

Zapomněl jsem před 3 lety doplnit nový poznatek z praxe: (,,,,,,,, ano ta nylonová pouzdra na tom odkazu pořád v nabídce. )
- spona úplně na nic, nedrží a nechytá opasek. při tasení je taseno i pouzdro.
- A na soutěži zahřátá hlaven pálí do boku.
závěr: úplně na nic nekupovat. Nebo max na jedno použití (zkoušet nosit, tasení v sebeobraně během dočasné doby seznamování s nosením je malá šance , lze takto prubnout. pak dát dětem )

Milkyway

Příspěvek#938 » pát 9. dub 2021, 22:07

jezekif píše:Státy v jejichž zájmu je platit clo a DPH z každé byť sebenepatrnější položky (a které si tuto změnu v Uhnii prosadily) s největší pravděpodobností kalkulují se vznikem meziskladů na svém území a navýšení příjmů ze cla a případně DPH na vstupu. Jinak pokud zásilka byť za deset centů přiletí do Prahy letadlem rovnou z Číny bude se platit české poště za celní zastoupení a to je už dnes "velice pěkný poplatek"!

proboha! Jaxi na to přišel???
....sebenepatrnější položky - clo? Tušíš vůbec, že do 150 USD je clo neplatí a ani po červenci platit nebude? Pokud opravdu o tématu nemáš ponětí, nemusíš se nutně vyjadřovat s tím, že si něco vycucáš z prstu. (zdá se Ti, že jsem hodně kousavý v komentáři - nezdá. Uvádíš tu lidi v omyl.)

problematikou se zabývá tento článek:
https://www.idnes.cz/finance/financni-r ... viteze_frp

jezekif

Příspěvek#939 » sob 10. dub 2021, 12:25

Když chceš někoho poučovat, snaž se abys sám nedělal chyby. Clo se sice platí nad částku 150, ale nikoliv $, nýbrž €! Občas to bývá dost podstatný rozdíl. To za prvé.
A za druhé, kde jsi v mém příspěvku vyčetl, že mluvím o tom, že by tato hranice byla prolomena? Pouze se bude platit DPH na vstupu do EU a to z každé částky a z toho vyplývá, že musí proběhnout celní deklarace (jak je ostatně psáno i v tebou odkazovaném článku). A ta v podání ČP stojí 200,-Kč a nevím, že by to šlo dělat na dálku přes někoho jiného.
Proto se nově bude mnoho obchodů z ALI realizovat ze skladů uvnitř Uhnije a takové zboží ,byť nepatrné hodnoty, ale dovezené ve velkém množství samozřejmě clu podléhá. Teď už to chápeš? Nebo je to potřeba ještě více polopatizovat?!

Pavel V.

Příspěvek#940 » sob 10. dub 2021, 13:12

Tak celní deklarace na dovoz by měla jít udělat na dálku přes web klienta na stránkách Celní správy ČR, takže 200 Kč pro ČP není nutné oželet. Ale chce to určité znalosti a vědomosti a už jsem to dlouho nezkoušel, tak nevím jestli to ještě funguje.

cipis

Příspěvek#941 » sob 10. dub 2021, 14:16

Těch 200 Kč už bude jen pro lenochy. Má to jít online ve velkém, takže ne, jestli to ještě funguje, ale spíše, kdy to začne fungovat.
Navíc, jak je ta smlouva ČP s Aliexpressem, tak tam by kupující neměl řešit vůbec nic. Jen to maličko pozná na ceně. Ono zase DPH z průměrně utracené částky je leckdy menší než rozdíl kurzu ...

jezekif

Příspěvek#942 » sob 10. dub 2021, 15:32

V tom článku, ještě bylo zmíněno cosi o poplatcích „za uskladnění":
„...zákazník však bude muset stále počítat s platbou za uskladnění balíčku v takzvaném dočasném skladu přepravní společnosti."
Takže ani celní deklarace elektronicky a na dálku nebude všespásná a přestože se píše o skladu nějaké blíže nespecifikované přepravní společnosti, nějak cítím, že to opět nebude nikdo jiný než ČP. Takže pokud se to vyplní, nebudu ani trochu překvapen tarifem za celní zastoupení 200,- a za uskladnění po dobu celního řízení bez zastoupení ČP 199,9Kč za každý započatý den :D

risa2000

Příspěvek#943 » sob 10. dub 2021, 15:33

Tlak z EU na Čínu (a jiné ne EU importéry) je ten, aby DPH kasíroval prodejce a platil EU on. Zákazník by pak zaplatil DPH hned při nákupu (jak už to např. dělá Amazon) a dostal zásilku bez zbytečného "clení".

Jediný "problém" je, že to EU nemůže (mimo své území) vynutit, ale může dělat potíže při příjmu zásilek, které tomu nevyhovují. UK ten systém zavedlo po výstupu z EU.

Pavel V.

Příspěvek#944 » sob 10. dub 2021, 16:15

Tak ono je to zboží v "dočasném skladě" uskladněno už i teď - tj. od okamžiku předložení zboží po vstupu do ČR a dopravení k celnímu úřadu do okamžiku propuštění do volného oběhu. Prostě, než to ČP vyclí, je to v dočasném skladě. Jenom nevím, jestli si za to ČP něco historicky účtovala. Slušné přepravní firmy mají třeba cca 3 - 5 dní v dočasném skladu zdarma.

jezekif

Příspěvek#945 » sob 10. dub 2021, 23:53

Čtvrtroční anabáze právě skončila a mohu se tak podělit o pozitivní zkušenost s prodejcem na Ali. Jak jsem tady: viewtopic.php?f=50&t=7812&start=855#p246573 a v následných příspěvcích psal, že mi ČP ztratila zásilku, a že jsem projel disput, ale ještě to zkusím řešit přímo s prodejcem - tak v pátek 9.dubna mi byl doručen výsledek!
Prodejce (OHHUNT https://www.aliexpress.com/store/614499 ... 4c4dDljsSz) se mi podařilo přesvědčit, že mám pravdu, a že on musí reklamovat nedoručení zásilky. Poslal mi reklamační formulář (DHL) v něm jsem vyplnil co jsem věděl a požádal jej, aby doplnil zbytek. On předal formulář do PL skladu. Reklamace evidentně proběhla úspěšně a předminulý týden jsme se domluvili, že když není původně objednané zboží skladem v PL zašle mi dle mého výběru jiné (měl jsem i možnost počkat až bude skladem). Vybral jsem si o něco lepší, prodejce vytvořil na Ali "zboží" - doplatek rozdílu ceny, ten jsem zaplatil a včera mi přišel tenhle puškohled: https://www.aliexpress.com/item/1005002 ... t=34113820 kromě navolených picatinny kroužků k němu byly přibaleny (asi jako bonus) i kroužky na rybinu. Hodnocení puškohledu, včetně fotek, bude po důkladném vyzkoušení následovat. Zatím jsem stihl jej pouze namontovat a trošku se přes něj kouknout, na střelbu ještě nedošlo. Mám ho na pružinovou vzduchovku, tak doufám, že vydrží víc než ten co k ní byl dodán v sadě.
Každopádně klobouk dolů, k přístupu prodejce, který se i když nemusel (vyhrál disput), snažil zákazníkovi na druhé straně světa vyjít vstříc!

Zpět na