Výuka čerstvých držitelů ZP



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#16 » ned 21. úno 2016, 23:27

Na české scéně asi už ani ne... Zahraničních zdrojů je víc, za všechny třeba Haley https://www.youtube.com/watch?v=_3azH7sw0i0



relaxos
Příspěvky: 24

Příspěvek#17 » pon 22. úno 2016, 18:11

Myslím že Serz má pravdu v tom že každý nováček by se měl nejprve venovat střelbě jako takové, aby byl schopen neco trefit a nestrhávat, uměl správně držet a pod.
Ale na druhou stranu myslím, že pokud tohle zvládám, nemůže být na škodu projít nějakým tím jednodením kurzem, kde bych se naučil něco nového, potrénoval co umím a byl upozorněn na chyby které třeba dělám,
protože na střelnici chodí poslední dobou hodně lidí a správce střelnice je rád, že to při tom náporu ošéfuje, takže na nějaký individuální dohled, aby se člověk něco přiučil nebo se dozvěděl kde dělá chyby není bohužel prostor.
Sleduji toto forum skoro každý den od doby co jsem se rozhodl udělat si ZP a je super že se tu člověk dozví o soutěžích typu LOS ale je tu hodně velký zájem a ne vždy se každému podaří přihlásit.
Proto taky zvažuji nějaký kurz obranné střelby. Díval jsem se na internetu na nabídky kurzů obranné střelby, bohužel tady na jižní Moravě moc velký výběr není.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2274

Příspěvek#18 » pon 22. úno 2016, 19:41

Tréning začátečníků nejede dělat jako samostudium :-(

Začátečník potřebuje poradit s výběrem zbraně a se základy co a jak. Rady "věnuj se střelbě" nejsou zcela použitelné, když k tomu není někdo, kdo bude dohlížet na to, jak to dělám.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#19 » pon 22. úno 2016, 19:59

Já bych to tak netvrdil. Co radit jakou si má koupit zbraň.To co vyhovuje mě nemusí vyhovovat jinému. Navíc není myslím takový problém, říct na střelnici, že mi to lítá do ... a vyzvědět co dělám blbě.
Ber to jako se sexem. Každý byl na začátku panic, ale načerpáním teorie a praxí se dobereš k úspěchu :)

Uživatelský avatar
Rex
Příspěvky: 108

Příspěvek#20 » pon 22. úno 2016, 20:05

"Věnuj se střelbě" je dobře použitelné. Střílet, střílet, střílet.... trefovat líp a líp a s každým zásobníkem cvičit kontrolu a bezpečnou manipulaci, dokud to nepřejde do krve.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4596

Příspěvek#21 » pon 22. úno 2016, 20:06

Wigum : Každý volí svoji cestu a většinou si do ní nedá kecat. Sám musí přijít na to, jestli jeho volba byla ta nejsprávnější. Dobrý je na tom to, že to stojí jen peníze a čas, nic jiného.
Rex : :clap:



relaxos
Příspěvky: 24

Příspěvek#22 » pon 22. úno 2016, 20:55

Ono taky namotivuje i to, když si tu na foru člověk přečte třeba ve vlákně "10 ran a dost" příspěvky nováčků kteří už tím prošli,
jaký mají zážitek, co jim to dalo, jaké nabrali zkušennosti a třeba i nové přátele.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#23 » pon 22. úno 2016, 21:54

Z mého pohledu je asi nejlepší hned od začátku dostat jasné a relevantní info+nějakou dobu osobní přístup ověřeného střeleckého instruktora... Trochu mi to totiž připomíná prostředí golfu, kde taktéž spousta nováčků i pokročilých nabyde dojmu, že když tu a tam trefí hezkou ránu(jako na střelnici občas střed), že už na to vlastně přišli a umí to... A nevidí, že nenápadně rovnají jedny zlozvyky jinými a ztrácejí tak čas... Je to taková nějaká vlastnost chlapů že mají pocit, že střílet umí od přírody... Málokdo by asi tvrdil, že se samostudiem naučí hrát hokej, nebo tenis... Ale pistole každému jako by v ruce vyrostla... Jen je občas trochu nepříjemné vedle nich stát na palpostu a mžourat očkem, kdy to na vás zase otočej... ;)

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1886

Příspěvek#24 » úte 23. úno 2016, 08:27

Sarkafarka.Loupeznik: mě se stalo, že jsem střílel ob-vedle pána, který tam měl nějakou pušku na nožičkách s optikou. vždycky, když dostřílel a dával si pauzu, tak pušku postavil na stolek napříč k terči, hlavní směrem na vedlejší stanoviště. věřim, že v tu chvíli neměl nabito, ale úplně příjemný pocit to nebyl. hádám, že kdyby mu to vystřelilo, proletí to napříč všema stanovištěma přes celou střelnici. :-))

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4596

Příspěvek#25 » úte 23. úno 2016, 14:41

Sedmej : Jako střelec na vedlejším postu bych se s pánem určitě nepohodl. Jako správce střelnice bych ho po prvním varování ze střelnice jednoduše vyhodil.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2274

Příspěvek#26 » úte 23. úno 2016, 14:55

Sedmej a marinaku, jste mírně mimo téma vlákna.

Díky, že to to zkusíme nezaplevelit .....

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2274

Příspěvek#27 » pon 25. dub 2016, 21:21

Trošku to vlákno zkusím oprášit :-)

Předpokládám, že na tréning postoje, úchopu, zamíření a spouštění by mělo stačit nasucho opakovaně zaujímat postoj a zamířit na cíl. A stisknout spoušť. A soustavně si kontrolovat postoj, držení atd.

A jednou za čas dojít na střelnici a vystřelit si několik desítek ran do terče ....



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#28 » úte 26. dub 2016, 04:21

Sedmej píše:není to sice jedno instruktážní video, ale pár zajímavých videí o pistolích se dá najít od tohodle člověka:
https://www.youtube.com/user/coolgearSK/videos

Sice občas řekne něco s čím se asi úplně souhlasit nedá, ale pár zajímavých postřehů tam určitě má.

on se strasne dobre posloucha ale trepe naproste blbosti obcas :)

jinak me by zajimaly tito kurzy: http://aegisteam.cz/kurzy/ ale nektere nejsou k dispozici (napriklad glock kurz :))



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#29 » úte 26. dub 2016, 04:47

Kdyby měl někdo z Uhersko Hradišťska zájem o ať už základní kurz nebo i další navazující pokročilé, ať se ozve. Vím o člověku, který by chtěl něco rozjíždět (historii i zkušenosti za sebou má).

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1886

Příspěvek#30 » úte 26. dub 2016, 06:04

Enerccio: je to vždycky věc názorů, co je blbost pro tebe, není pro jiného a naopak. ;-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů