Nosit zbraň je prevencí před terorismem

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#271 » čtv 5. led 2017, 20:10

Taky naťuknu.
To co napíšu ale neplatí pro vypatlance a víkendové Rambíky co prahnou po tom se k něčemu přimotat.
Když seš vobtěžkanej (kouzelný termín pro to mít u sebe zbraň) tak ten pouhý fakt na Tebe podvědomě působí, že jsi ostražitější, víc koukáš kolem sebe, jen tak si nedáš dvojitýho rumajzla. Tím pádem se spíš vyhneš nějakému průseru...



JardaB
Příspěvky: 1249

Příspěvek#272 » čtv 5. led 2017, 20:19

Jako rovnou se priznam, kdybych se vyskytnul pobliz nejake strilecky, ktera by me primo neohrozovala, tak utecu. A predpokladam, ze to tak ma 99% nosicu (to zatim ani nejsem).

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#273 » čtv 5. led 2017, 20:26

wigum, v tu chvili ale vyzniva rozumeji myslenka stropnickeho, ze zbrane maji mit jen profesionalni slozky. ale oba i pres svou praci vime, ze to je kravina a ze to takto nechceme. vystrelit na teroristu, nebo jen pricmoudleho, co na tebe miri nozem, je v bledemodrem to iste, ale moje myslenka z posledniho prispevku tu porad je. on se sice chova jako zmrd, ale ma rodinu, deti... ale mam byt ja tim, kdo za jeho blahobyt zaplati penezenkou, mobilem, zivotem?

drevostep, osobne se citim vic odpovedny za to, co mi taha kalhoty dolu, ale ostrazitost jsem moc nepostrehl (v civilu). mozna za to muze moje prace. to jsme si napr. sli nakoupit bagety a vodu na benzinku, pro klid obsluhy nechali dlouhe zbrane jinde, pod dohledem, ale kratka furt otevrene visela na stehne a nebyl ani naznak zdeseni

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#274 » čtv 5. led 2017, 20:33

Serž to netvrdím a se Stropnickým nesouhlasím. už jen samo nošení a možnost střílet teroristy je odrazující účinek. Ne že by to nešlo, ale proč nezaútočit někde, kde je jedinou zbraní obyvatel párátko.
Já narážel na to, zda nosič, běžný civil, opravdu zmáčkne.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#275 » čtv 5. led 2017, 20:36

vsak ja taky. takhle pohledem teroristy, oni tam maji ustavou povoleno nosit, ale je to samy civil, ti to nezmacknou. tak nejak?

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#276 » čtv 5. led 2017, 20:38

Serz: Lidská mysl je velmi složitá. Můžeš mi fakt věřit, že to co ty cítíš jako větší odpovědnost působí i to, že jsi ostražitější a ve větším bezpečí.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#277 » čtv 5. led 2017, 20:43

Terorista takhle dalece nemyslí. Tam to naštěstíkončí u toho, oni jsou tam civilové ozbrojený.
Já narážel na případy se kterýma jsem se osobně setkal, kdy třetí osoba měla k dispozici zbraň a nebyla schopna ji použít. Asi už jsem za ta léta moc zdegeneroval a moc se v tom hrabu.
Mozkoškrabové pro neschopnost použít zbraň proti živé bytosti měli nějakej výraz, ale už si ho nepamatuju.



JardaB
Příspěvky: 1249

Příspěvek#278 » čtv 5. led 2017, 20:44

Pokud bude ten civil v primem ohrozeni, tak to IMHO zmackne. Abych rekl pravdu, vic nez city k utocnikovi by me trapila mozna perpektiva pobytu v lochu.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#279 » čtv 5. led 2017, 20:47

drevostep, no ok, ve vetsim bezpeci, za cenu teoreticky kriminalu :D
wigum, a ted jsi me privedl na myslenku z realu. totiz, treba na letisti v turecku zastavili cloveka a ptali se ho, co ma v planu, kam cestovat, co tam delat atd.
jenze clovek mel v planu placnu odpalit se u vedlejsi restaurace a zadne dalsi plany vlastne nemel, leda tech 72 panicu, takze na tomhle dokazali nekoho vychytat

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#280 » čtv 5. led 2017, 20:53

JardaB píše:Pokud bude ten civil v primem ohrozeni, tak to IMHO zmackne. Abych rekl pravdu, vic nez city k utocnikovi by me trapila mozna perpektiva pobytu v lochu.

dnes jsem videl video, jak deti cca 10 let z isis popravuji dospele muze. jiste, jde to. i civil to zmackne. ale sam vis, ze zmacnout a trefit se (nekam) jsou uplne odlisne veci. vlastne behem druhe svetove snad, amici zjistili, ze jen 20 procent vojaku je schopno strilet efektivne, ostatni pali jen tak nekam, aby nebylo moc ticho. ve vietnamu stejna praxe, az jim zrusili plneautomaticke m16. ze strachu kropili furt a vsude. ve finale z toho vznikli zeleni bareti (apod), ale vybrani tak, ze klasicka hlidka 8 muzu mela efektivitu 5x tak velke obycejne jednotky, teda poloviny roty



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#281 » čtv 5. led 2017, 20:58

To Chrobák: Zákon znám, mám ZP 25 let, co je NO + KN znám také, ale zkus tedy sám popsat slovy o co Chovancovi tedy vlastně jde ? No pokus se !



cipis
Příspěvky: 2148

Příspěvek#282 » čtv 5. led 2017, 23:33

Vždyť je to snad jasné, ne? EU, resp. Lisabonská smlouva upravuje podmínky. Všeho možného. Ale ne vnitřní bezpečnosti. A když se bude za vnitřní bezpečnost považovat držení/nošení, tak na to EU hned tak nedosáhne. Navíc v důvodové zprávě je jasný odkaz na stávající zákon a další předpisy.
Nicméně je fakt, že to měl pan Chovanec lépe vysvětlit.



Apollo
Příspěvky: 11

Příspěvek#283 » čtv 5. led 2017, 23:36

Nevnímám současnou debatu o zakotvení práv na držení a nošení zbraní do ústavy jako další možný boj s terorismem. Vnímám to čistě jako snahu o posílení právního postavení občana ČR ve vztahu k držení a nošení... A mrzí mě některá prohlášení o tom, že pro naši bezpečnost tu máme ozbrojené složky a tím to hasne. Mám za to, že každý slušný občan by měl mít možnost se účinně bránit proti komukoliv, bez ohledu na to, jestli je to fanatický terorista nebo pomatenec. Schopnost okamžité pomoci ze strany ozbrojených složek je do velké míry limitována časem i schopnostmi zakročujícího, proto brát lidem v Evropě právo se účinně bránit je hloupost. My v ČR "zatím" odoláváme těmto evropským zvrhlým trendům. Jen tak pro odlehčení, i ti největší profesionálové selhávají, konkrétně toto nebyla dobrá vizitka https://www.youtube.com/watch?v=K4NJ9bVfqWg



murdoch
Příspěvky: 75

Příspěvek#284 » čtv 5. led 2017, 23:39

Upřímně, vůbec bych se nedivil, kdyby Chovancovi šlo o to, svézt se na populární vlně a přihřát si vlastní polívčičku.
Ale stejně tak upřímně je mi to jedno, protože jestli se to povede zamontovat do ústavy, měla by snad, jak už to někdo říkal, EU menší možnost nám do tohohle kecat.
Takže i kdyby to nakonec byla jen z nouze ctnost, ten jeho nápad není blbej.



robokop
Příspěvky: 198

Příspěvek#285 » čtv 5. led 2017, 23:51

Polívčička v tom podle mě je, ale no a co? Hlavní pro nás je výsledek.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Dunev, Neptun, Sud a 16 hostů