Zbraně, lov aj.v USA - zprávy od našeho zpravodaje Alibaby



alibaba
Příspěvky: 328

Příspěvek#1 » pát 22. říj 2010, 05:14

Tak jsem mozna nasel revolver co se da pouzivat na nase odstrelovani jelencu . Ja jej nemam, ale muj kemos co hledal neco cim by se tahle zver nechala strilet mel jasne nekolik pistoli,ale kdyz jsme to zkouseli na strelnici tak moje rada byla, aby to nejrychleji prodal ty krapy ,nakonec jsme se dohodli na 357 Magnum revolveru a dalekohledu na nem pripevneneho co ma tu svitici cervenou tecku a tak je schopen na 20metru mit asi 2 MOA a to potrebujeme, nebot bude se strilet asi na 30 metru . Kratka vzdalenost ,tahle pistole,vlastne revolver ma 8 naboju v bubinku a jasne patrona je dostatecne silna na tento dzob tak se uvidi jestli neco trefi a ja si budu pochutnavat na mase ......

Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 224

Příspěvek#2 » pát 22. říj 2010, 15:11

Alibaba: nemyslíš místo odstřelování jelenců jen dostřelování. A co myslivecká etika = střílet zvěř krátkou ? (Sorry za OT).

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#3 » pát 22. říj 2010, 16:46

V Americe to je povolene.



alibaba
Příspěvky: 328

Příspěvek#4 » ned 24. říj 2010, 00:24

Omlouvam se ten revolver je S@W .357 Magnum a ma 8 ran v bubinku .
Co tyce nejake myslivecke etikety tak vsichni mi mohou vlezt na zada ,asi jako vas zajima myslivecka etiketa nekde v Mongolsku, jestli nekdo o Mongolsku neco vi . Pro mne je dulezite toho zmetka trefit a pokud nepadne na miste mame 2 psy na stopovani na zajisteni ruky mame trojnozku ,tohle neni strileni jako vidite na strelnicich ,kde se vse pali z volne ruky a tomuto se chceme vyhnout :lol: :lol:

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#5 » ned 24. říj 2010, 10:54

Alibabo, nechci Ti ničit čerstvé americké sebevědomí ale jak lov a dosled pomocí psů tak opora pod flintu mají původ v evropě ;) Už to tady pár stovek let známe. Přesto že fšecko emerický je nejlepší a od tý doby co jsi odsud odjel jsme se stihli vrátit do doby bronzový. Vydrž ještě půl roku, na jaře se vracíme na stromy :mrgreen:

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#6 » stř 27. říj 2010, 02:37

Tondo, Tondo, copak nevis, ze i spaghetti a pizzu vynalezli Americani a italsti emigranti to zavlekli do Italie, odkud se to pak rozsirilo po cele Evrope? Je to tak, dozvedel jsem se to uz pred asi 30 lety od jedne Americanky. :lol:

Uživatelský avatar
rabbit3278
Příspěvky: 258
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » stř 27. říj 2010, 12:42

:lol: :lol: proboha, abych se za chvíli nedozvěděl, že i to naše výborný pivo je z ameriky a dotáhl ho sem nějakej John Novák :lol: :lol:

sorry za OT, ale alibabovi příspěvky mě vždy pobaví i rozpláčí



pesi
Příspěvky: 305

Příspěvek#8 » stř 27. říj 2010, 16:19

Vzpomněl jsem si na jednu historku, původně jsem jí nechtěl psát ale rabitova zmínka o pivu mi neda. Kdyby to bylo moc oftopic, tak to klidne smažte :)

Kdysi, ještě před revolucí se v Praze na Malé Straně točil film Amadeus. Možná znáte. Miloš Forman si tehdy přivezl poměrně početný štáb z Ameriky, nicméně celá řada řemesel se řešila z místních zdrojů. V té době vlastně jen z FSB Barrandov. Tu historku znám od jednoho osvětlovače, který tehdy na Amadeovi dělal. Říkal mi ji až po revoluci, kdy dělal kšeft pro nás. Historka: Po celou dobu natáčení přistupovala americká část štábu k českemu povýšeně a s velkým despektem. Až jednou si šli po skončení natáčecího dne, večer, sednout do hospody U Tomáše. Tak tam pry seděli, pili pivo a klábosili. Když tu jeden z američanů si všiml nápisu na zdi "Založeno 1352". Chvili na to ziral a pak se zeptal jestli to neni chyba, že svět prece začal existovat až v 16 stoleti!. Na to mu naši osvětlovači s klidem řekli: To víš, sem se chodilo večer po práci na pivo, v době, kdy vy jste ještě vůbec neexistovali. Bylo prý velmi zábavné sledovat, jak si tíhu té nenápadné informace začínali uvědomovat.

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 275

Příspěvek#9 » stř 27. říj 2010, 16:44

To mi nějak s tou Amerikou nepasuje. Vždyť všechno vymysleli soudruzi v CCCP.

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#10 » stř 27. říj 2010, 18:30

to jenom pro nás dříve narozené.potom ještě občas něco v NDR, ale tam někdy udělali chybu (to se v CCCP stát nemohlo). pro ty mladé jedině USA :twisted:



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#11 » stř 27. říj 2010, 23:14

rabbit3278 píše:sorry za OT....

pesi píše: Kdyby to bylo moc oftopic, tak to klidne smažte :)

V tomto vlákně je povoleno popustit uzdu fantazii a v mezích pravidel můžem probrat s Alibabou téměř cokoliv.



alibaba
Příspěvky: 328

Příspěvek#12 » čtv 28. říj 2010, 01:46

Diky Patrick za presunuti . Tak asi roku 1987 se potloukam po mestecku Keene a je to v New Hampshire a cekal tom na mne jeden emigrant spoluzak a bydlel tam s Cechacky co tam doslova prezivali ,nebot tenkrat kazdy Cechacek chtel se okamzite stat milionarem v zemi neomezenych moznosti jak se za Reagana rikalo ,ale temto Cechackum se to nepovedlo a jasne nikdo neumel tehdy anglicky a tak verili tem povidackam v tehdy komunistickem CSSR neco podobneho jako vydavaji novinky .cz dnes a Cechacci tam zili ve trech chalupach ohrazene vysokym plotem a jasne platili najem i kdyz velmi maly a vetsina byla na nejake te nezamestnanecke a vetsina na podpore co bylo minimalne penez tak ze kdyz zaplatili najem meli asi 60$ na mesic a nekteri nekdy sehnali nejaky ten job co bylo asi stejne jako podpora

a jelikoz upadli do teto mizerie museli lovit a tak si opatrili ty nejlevnejsi pusku co si mohli koupit jako pusky z 1 svet.valky co byly prepracovane a nakoupene tehdy ze skladu nekde za 3$ US kus opraveny nekde, kde je levna pracovni sila co mela 30 centu na hodinu a pak tady prodavany za 70 $ ...Byly bez dalekohledu ,nebot tam v tech horach se nedalo daleko strilet a jasne kladkove luky te doby a Cechacci tohle vozili v tech svych pick-up truck .Jasne ze zacatku pobourili ty mistni policajty ,ale pozdeji kazdy vedel ,ze to jsou Cechacci co vozi pusky v aute, nebot jsou chudi .

Keene melo tehdy asi 4 policajty a 2 auta a velmi male mestecko co nechalo prejit za 1/2 hodiny , ty luky byly na rybolov a tak sezona nikdy pro ne nekoncila ,kdyz koncila lovecka sezona zacinal rybolov ,cechacci nekde splasili levny velky mrazak ve kterem bylo maso a bochnik chleba ne moc dobreho stal 50 centu ,vim ze jsem jej kupoval a krmil rackum, byl to takovy zivot jako v 19 stoleti...



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#13 » čtv 28. říj 2010, 19:54

Aj bych se tam odstěhoval, taková idyla. Park Robina Hooda, shoping park, škola, nemocnice co víc si přát.
mapka
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



alibaba
Příspěvky: 328

Příspěvek#14 » pát 29. říj 2010, 00:27

Podival jsem se na starou adresu a tak to je shipping shack rd a kdyz jsem to natloukl do googlu ono to vyhodi misto, kdyz si zadate lepsi mapu vidite lesy a i jednotlive stromy .

Tady na jihu jsou civilizovane strelnice a necivilizovane strelnice a take jasne pokud bydlite venku z city limit muzete si na svem pozemku strilet jak chcete a lidi maji pozemky 50-60 hektaru a tak je se mozne vyblbhout ,nebo si koupit par ha kde je to nevhodne pro staveni a tam strilet .

Jasne verejne necivilizovane strelnice jsou zadarmo a nekde je to proste jen nejaku val kus louky a jinak si vse musite privez a jasne nikdo to nehlida a nikdo se nezajima kdo tam prijde a tak je to dost nepezpecne ,koule litaji dost huste, kdyz se tam nahodou sejde banda ,pak jsou ty polocivilizovane, kde je neco postaveno ,ale zase si,muze prijit kdo chce a nakonec ty civilizivane zakryte baraky co maji zapis a plati se asi 10 $ za pobyt jeden den ,mam ji jednu mili, ale byl jsem tam jen jednou ...

Jasne rad chodim na ty divoke strelnice kde nikdo neni a tak kdyz se sleze parta .....tak jasne strilel jsem ze vseho, takze si ty bouchacky ani nepamatuji a jak mate v novinkach tu pakarnu jak nekoho policie zatkla za nedovolene ozprojovani musim se jenom smat ....buzerace a pakarna ....strilel jsem s lidma co meli doma v baraku 150 bouchacek vojenskeho typu ,ale ti to proste zrali, jinak normalmi clovek ma tak 10 bouchacek ....

Jinak nezamestnanost v tech malych mesteckach je otresna a nekde to dela az 50% tak se vracime do toho prekrasneho 19 stoleti , a tak se mnoho lidi snazi zivit samo a tak proste koupi neco za 500 dolaru a to se operuje jako homestead a z toho si udelame sklad a prodavame na e-bay ....



alibaba
Příspěvky: 328

Příspěvek#15 » pát 29. říj 2010, 00:47

Zase jsem cetl jak se lidi pohorsuji jak na lovu nekdo nekoho zastrelil ,lov je nebezpecna vec to by si kazdy mel uvedomovat a brat to jako ....zivotu musi platit dan i s uroky..... jak zni pisnicka ...
Kdyz si vememe nehody a industrialni nehody tak je to jenom dan lidstva tedy nezajimave....tak jako sebevrazdy zoldaku a je jich dost ,alkoholismus zoldaku atd nic noveho pod Sluncem ....

Jak se ted rozdrazduji ,ze lovec jako myslivec musi mit nejmene 16 let a tak zase to je pouze buzerace a pakarna ,ja si vzpominam jak jsem cvicil sveho sverence strilet 308 ,kdyz mu bylo 13 let a na youtube mate 8-9 lete jak pod dohledem strili white tails, no a jsou to dobre zasahy !

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů