Alarm do zbrojáku-tip na typ a výrobce



Pavel V.
Příspěvky: 54

Příspěvek#1 » čtv 7. bře 2019, 08:28

Ahoj všem! Nemáte někdo zkušenost s konkrétním výrobcem a typem alarmu do zbrojáku? Potřeboval bych: min. 3 čidla (dvoukřídlé okno a dveře), záplavové čidlo (je tam topení), zvukovou a světelnou signalizaci narušení, kontrolu vstupů (elektronicky - kdo a kdy odkódoval/zakódoval), nemusí to nikam volat (GSM), napojení na PCO taky není nutné. Díky.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#2 » čtv 7. bře 2019, 08:39

Tím zbojákem myslíš zbrojní průkaz ??

Jestli přece jenom myslíš zabezpečovací zařízení do místnosti, tak koukni na produkci firmy Jablotron, tam asi najdeš všechno :-)



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#3 » čtv 7. bře 2019, 10:04

Jablotronu bych se z principu vyhnul ... Pokud majitel firmy tvrdí, že se máme "bránit" akorát vyfocením zloděje ...



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#4 » čtv 7. bře 2019, 10:17

Taky nechápu co je to ten "zbroják" - místnost kde máš umístěnou skříň/trezor ?

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#5 » čtv 7. bře 2019, 10:25

Pavel V.: Pokud tam máš wifi a řešíš to v rámci bydlení, řešil bych takové zabezpečení klidně přes nějaký systém chytré domácnosti alá HomeKit, Z-Wave a podobně.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#6 » čtv 7. bře 2019, 10:49

cipis píše:Jablotronu bych se z principu vyhnul ... Pokud majitel firmy tvrdí, že se máme "bránit" akorát vyfocením zloděje ...


Ohledně focení zloděje nic nevím, tak netuším o co se jedná.
Ale k Jablotronu. Rodičům vykradli na počátku 90. let dům, cca r. 93, možná později, od té doby je v domě zabezpečovačka od Jablotronu a funguje OK, stále pravidelně používaná. Asi jen jednou se vyskytl problém, kdy byl třeba servisní zásah. Spoustu let po záruce a oprava byla výrobcem provedena zdarma.

Já mám od nich zabezpečení taky a zatím OK, ale celkem nově, tak nemohu srovnat výdrž.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#7 » čtv 7. bře 2019, 11:00

Já nemluvil o technice, ta je pravděpodobně dobrá, používá se, funguje, ... Ale spíš k tomu, jak se staví majitel proti zbraním atd. Tak proto jsem psal, že z principu Jablotron ne.



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#8 » čtv 7. bře 2019, 11:05

Majitel je na miliardare v CR velky sveraz, ale je to slusny a inteligentni clovek.
Sveraz v tom, ze radsi postavi domov duchodcu, nez by si koupil vrtulnik, nebo tryskac.
Radsi koupi louky v Jizerkach, aby je neskoupili spekulanti na vystavbu panelaku a necha na tech loukach lidi lyzovat.
Tech prikladu, proc je pan Dedek "sveraz", je hodne a nenapada mne jediny, za ktery bych mu nedal "palec nahoru".
Ja to mel vyresene rychle - JA100. :)
Navic tam jde lehce poresit kodovani tak, ze se k tomu nedostanou treba deti (proste okruh nebudes mit na tlacitkach, ale ovladas jej jen z appky na mobilu)
A to foceni zlodeje - v tom ma (pokud jsem to pochopil spravne) pravdu.
Do trezorovky, nebo k trezoru muzes mit cidlo s integrovanou kamerou.

Zit v predstavach, ze budes zlodeje resit kanonem je de-bi-li-ta.
Zlodej je primarne problem bezpecnostni agentury a pojistovny.
Pokud se lze vyhnout situaci vedouci k NO, ma smysl se takove situaci vzdy vyhnout.

Pokud Ti s kudlou v ruce vleze nekam, kde spi rodina, tak je to jiny pripad - pokus o loupezne prepadeni, potencialne s pokusem o nasobnou vrazdu a ne " zlodej".
Pak uz se jedna v ramci NO.
Naposledy upravil(a) radim78 dne čtv 7. bře 2019, 11:22, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#9 » čtv 7. bře 2019, 11:20

Cipis má asi kýbl s vodou nad dveřmi, jen aby to nebylo od Jablotronu :-D

Ale se zlodějem opravdu nejde udělat nic jiného, než ho vyfotit a pokusit se ho zadržet. Jestli myslíš, že ho lze zastřelit, tak jsi někde něco zanedbal ve vzdělání :-)

Mimochodem, taky mám starší Jablotron a když byl problém a měnily se kompletně desky v ústředně, bylo to víceméně za práci, desky jsem neplatil. Asi bych neřešil povahové rysy zakladatele firmy ale kvalitu řešení.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#10 » čtv 7. bře 2019, 11:30

Ale já přece neříkal, že žádná zabezpečovačka a že zloděje střílet! To mi podsouváte něco, co jsem vůbec neříkal.
Jen prostě z vyjádření majitele před lety jsem nabyl dojmu, že není zastáncem držení zbraně pro sebeobranu, možná už je to jiný majitel, možná už změnil názor jako Zeman. Ale prostě od té doby si vyberu něco jiného než Jablotron. On to není jediný výrobce zabezpečovací techniky na světě ...



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#11 » čtv 7. bře 2019, 12:17

V klidu. Mozna jsem to blbe pochopil. Nic Ti nepodsouvam, jen rekapituluji muj pohled na vec.

No ceskych vyrobcu s kompletnim servisem a ekosystemem moc nenajdes.
Muzes si samozrejmne koupit nejakyho Cinana...

Ma zkusenost - lidí, kteri maji ke zbranim odtazity postoj je pomerne dost, velka cast z neinformovanosti a neznalosti souvislosti.
Kdybych premyslel, jako Ty, tak jsem musel vyhodit meho architekta :) Je to boj, ale snazim se ho vzdelat, aby pochopil, ze odzbrojenim obyvatelstva se bezpecnost nezvysi, naopak to blbe dopadne.

Na zaklade jednoho clanku kdesi v praveku, bych Jablotron nevyskrtaval...



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#12 » čtv 7. bře 2019, 12:17

Vůbec přece nezáleží na názorech majitele Jablotronu, ale na tom, co jeho zařízení dokážou. V práci máme Jablotron hlídací systém a jsme velmi spokojeni. Žádné plané poplachy a zbytečné výjezdy agentury na zásah.



bitkar
Příspěvky: 302

Příspěvek#13 » čtv 7. bře 2019, 12:22

Ja pokukuju po iGet security M4. Umi totiz sim i wifi a je to vse pekne bezdratovy, jednoduchy a modularni.
Tak za mesic, dva koupim mozna.



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#14 » čtv 7. bře 2019, 12:36

Těžce OT: já cipisa chápu. Nikdy v životě bych nešel pro auto/s autem ke Klokočkovi, a to ho mám od baráku pár minut pěšky.
Před 20 lety jsem tam koupil ojetinu a když jsem ji chtěl následně prohlídnout a seřídit, ofrňovali se, že je to vrak a že s tím nemají nic společného, páč to bylo v komisi. Nejspíš už jsou tam úplně jiné lidi a možná i úplně jiné chování, ale já se tomu už nadosmrti vyhnu obloukem.

P.S. V jiném servisu mi to udělali bez řečí a vozítko pak nějaký čas sloužilo celkem slušně.
Naposledy upravil(a) Piggy dne čtv 7. bře 2019, 12:38, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#15 » čtv 7. bře 2019, 12:38

I Jablotron je bezdrátovej. Pokud je však možný natahat dráty, je to vždy lepší. Jablotron montuju tak asi 12 let. Poslední systém 100 je sběrnicovej a tak na jeden kabel pověsíš mraky čidel. Pravda je, že sám si ho nenamontuješ, nebo spíš nenaprogramuješ. :lol:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů