Eurovolby 24. - 25. května 2019



Hujer Viktor
Příspěvky: 328

Příspěvek#151 » pát 17. kvě 2019, 06:09

jirkab
mám to podobně. spd vlastně nemůže v evropském parlamentu prosadit skoro nic. může jen sypat písek do koleček systému.
volba spd (euroskeptiků) má ale efekt i na politiku u nás doma. pokud okamura (euroskeptici) získají dostatečně silnou pozici, tak se i stb bureš bude držet eurorealistické lajny a hranice, kdy nás prodá za dotace bude trošičku dál



xor
Příspěvky: 127

Příspěvek#152 » pát 17. kvě 2019, 06:22

Sedmej: stejně bychom se mohli zeptat, co dobrého pro ČR udělal kterýkoliv poslanec. No a když jsme na ZK, tak kdo hlasoval stejně jako Payne?

Btw co nechápeš na odpovědi od milionk?

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1857

Příspěvek#153 » pát 17. kvě 2019, 06:40

xor: Já tu odpověď chápu, to byla reakce na jeho vět "Chapu, ze ty beres EU jako hodne prospesnou ...." Tak mu píšu, že nechápe, protože takhle bych to určitě neřekl.
Nevím co on pro nás udělal dobrého, ale on byl obdobně jako Mach za toho rozbíječe, ne? Ale jinak věřím, že spousta zde kritizovaných politiků v EP dokázali pro Česko daleko víc než ti co se tam posílají s nadějí, že tu EU zničí zevnitř.



jirkab
Příspěvky: 166

Příspěvek#154 » pát 17. kvě 2019, 06:50

Sedmej: Asi jen tezko odpovim konkretne. Uz z prispevku vyse vyplyva, ze jsem od toho vyjma jedne veci nic moc necekal. Uz jen to nepekne prekvapeni mnohych z toho, ze se tam dostal protiBruselsky kandidat, mi bylo zadostiucinenim.

Na svem okoli ale vidim, ze svym "protiBruselskym" postojem dokazal ovlivnit a tzv. otevrit oci mnoha lidem. Je to jeden z europoslancu, ktery vzdy odpovedel na email. Po listopadu 2015 jsme poslance EP zavalili apely za odmitavy postoj vuci smernici. Mach odpovedel mi, ale i lidem v okoli, jasne, srozumitelne a striktne odmitave vuci smernici. Z okoli vim jiste to, ze nemel problem nasledne emailem i diskutovat, otevrit oci, dat jiny pohled od meinstreamu.

Evropsky parlament je jina isntituce, nez cesky. V podstate nevytvari legislativu. Jen hlasuje v par sekundovych hlasovanich o legislative, ktera prijde z EK. Naprostou vetsinu v prvnim cteni po predchozich doporucenich zastupcu EP poslancum svych frakci na zaklade netransparentnich handlu v trialozich, kde evidentne rozhoduji jine tlaky, skupiny. Co za teto situace realne mohu od Macha cekat? Pokud jsem sledoval vybrana hlasovani, souhlasil jsem (snad s vyjimkou CETY, tusim, ale k tomu se nejakym zpusobem vyjadril, vzal jsem to). Umel i vystoupit a nebal se ostrych slov i na pude EP.

Nemel jsem s nim problem, nezklamal me.

Volba SPD je principielne stejna zalezitost s tim, ze zivi nadeji, ze europoslanec za SPD bude soucasni silnejsi frakce. Z EU asi nevystoupime, musime holt pockat, az se sesype sama. Touto volbou, verim, tomu prispeji.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#155 » pát 17. kvě 2019, 07:02

Sedmej píše:Není pro člověka co o EU nestojí lepší volit nejít?
Pošlete tam třeba někoho z SPD. Bude tam volební období sedět, brát evropské peníze, nic dobrého pro Česko neudělá .... Píšete jak to je celé postavené tak, že státy stejně o ničem rozhodovat nemůžou. A najednou hrozně řešíte koho tam pošlete? Neprotiřečí si to?


Pane Masaryku, proč kandidujete do Říšské rady, když máte výhrady k rakouské politice a dokonce se proslýchá, že teoreticky uvažujete i o osamostantění od Rakouska?
... podle Sedmého, když nesouhlasím, tak je potřeba k volbám nejít a nechat tam navolit jen ty souhlasící kandidáty, aby to, s čím nesouhlasím, na celé čáře vyhrálo. No a pak když budu reptat, tak mi ten sám člověk řekne, že mám držet hubu, protože prostřednictvím těch zvolených se toho účastním svým souhlasem i já, a děje se to i mým jménem. To je opravdu esence toho, jak si jistí lidé představují demokracii a obecně kolektivní rozhodování.

Tak já to napíšu jak pro děti:
Byl jednou kouzelný vláček s vagonky. Ty vagonky se zapřáhly za lokotku (budeme jí říkat třeba Karel) a lidé v nich vyjeli na společnou cestu. Dohodli se, že před každou vyhybkou se domluví, kam pojedou, ve stanicích budou stavět, každý vagonek si bude uklízet a organizovat svoje věci sám a vždycky pošle do lokotky Karla svého zástupce, který bude pomáhat - topit, brzdit, přepínat vyhybky ..
Vagonků přibylo z původních 5 na 28. K lokotce postupně přibyl salonní vůz, ve kterém nikdo neví, kdo jede, ale jeho obyvatelé rozhodli, že o všem budou rozhodovat jen oni a ti zástupci v lokotce budou jen házet lopaty uhlí do kotle podle příkazu.
Z vagonů odstranili záchranné brzdy, přestalo se zastavovat, jediný příkaz je jen valit uhlí do kotle, i když ten už je na hranici povoleného tlaku. Nikde se nezastavuje, vyhybky z cesty buď odstranili, nebo zakázali používat a když se jeden vagon chtěl odpojit, tak se to nějak nepodařilo. Dá se akorát vyskakovat za jízdy. Kdysi dávno měli lidi ve vagonech obavy o to, kam jedou, ale většina se chtěla svézt pěkným vláčkem, tak se zapojili. Když zjistili celé jméno lokotky (Karel Marx), tak si někteří vzpomněli, jak se nedávno vezli podobným vlakem s lokotkou Vladimír. Jen byl oprýskanější, ale jinak fungoval úplně stejně.
Zase máme poslat topiče. Lidi ve vagonech už zjistili, že posádka salonního vozu na nich nijak nezávisí, a nebere na ně žádné ohledy všechno dělá po svém a dokonce začala rozhodovat o tom, kdo smí nebo nesmí být ve vagonech a všechny terorizuje. Jelikož nemají možnost zabrzdit, změnit směr ani se odpojit, zbývají dvě jediné možnosti - topit podle příkazů, nebo brzdit Karla, tam totiž zbyla poslední, do té doby nepoužitá brzda, o které se ani moc neví, jestli funguje, protože za ni ještě nikdy nikdo nezatáhl.
Lidi ve vagonech se bojí už nejen cíle cesty, ale zjistili, že peklo je už i sama cesta. Dodnes se jen topilo, salonní vůz požaduje vládu nad vším a topit ještě víc. Kotel syčí, vláček jede z kopečka a všecko se třepe. Lidi uvažují o tom, že by poslali ne topiče, ale brzdiče. O jiné dovednosti tam nejde, oni můžou buď topit, nebo se můžou pokusit o brždění, vše ostatní se rozhoduje v salonním voze.
Sedmej radí, aby zase poslali osvědčeného topiče, anebo drželi huby, když se jim cesta nelíbí.

Milé děti, jestlipak byste dovedly říct, kde udělali soudruzi chybu?
Naposledy upravil(a) pavelg dne pát 17. kvě 2019, 07:14, celkem upraveno 3 x.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#156 » pát 17. kvě 2019, 07:10

:clap: :clap: :clap: Krasa, vidim velky talent spisovatele :P



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#157 » pát 17. kvě 2019, 07:12

Vynikající! To je celý tvoje?
Alegorii s vlakem znám od Volkera Pisperse, podstatně kratší a stručnější, prostě volby rozhodujou, jakej bude strojvedoucí, jestli bude přitápět pod kotlem nebo přibržďovat, nicméně koleje jsou už natažený a cíl cesty změnit nelze.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#158 » pát 17. kvě 2019, 07:13

Moc pěkná pohádka. Máš jedničku za sloh (sice jsou tam nějaké diskutabilní věcné detaily - tipu: jak přibývají černí pasažéři ve vláčku, které si zve osazenstvo salonního vozu, ale to je detail). Já pošlu osvědčené brzdiče a sypače písku nejspíš ty Svobodné. Dostali se minule, šanci teď určitě mají taky.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#159 » pát 17. kvě 2019, 07:18

V Lidlu ve frontě jsem si přečetl Sedmého reakci a cestou z obchodu jsem vymyslel vláček. Překlepy jsem opravoval postupně.
Dalibor se naučil i na housle, doufám, že nedostanu podobnou příležitost k rozvoji svého talentu, až mě někdo udá za ideozločin.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#160 » pát 17. kvě 2019, 07:21

Jj, cerny pasazery by tam chtelo nejak zakomponovat, to je krasne prirovnani sedici jak pr… na hrnec :P

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#161 » pát 17. kvě 2019, 08:01

A uz tu napisete koho volit teda nebo ne?



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#162 » pát 17. kvě 2019, 08:04

Já tu Samkovou. Ta se nebála říct pravdu o islámu, otevřít si pusu na drzého Turka a čelit bolševikům v ČAK. O té vím, že lopatu v Karlovi do ruky nevezme, že tam bude tahat za brzdu - a dokonce je i naděje, že ví, kde se brzda nachází.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#163 » pát 17. kvě 2019, 08:19

Ta je ale ve strane, která nemá moc sanci získat aspoň jednoho poslance, ne?

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1857

Příspěvek#164 » pát 17. kvě 2019, 09:32

pavelg: Nikomu jsem nic neradil, celé jsi to vystavěl na nějaké lži. Ale to myslím nevadí tobě, ani nikomu kdo tomu zatleskal. Prostě vy si toho nepřítele vždycky najdete. :-)



milonk
Příspěvky: 101

Příspěvek#165 » pát 17. kvě 2019, 09:36

@JardaB: nema. Proto taky vzniklo tolik 'vlasteneckych' pidistranicek, aby rozmelnily hlasy a ty propadly.
(buhvi kdo je financuje)
@Int1m1thy: jak uz jsem psal, hodim to SPD. Finalne me presvedcili Wilders, Le Pen a Salvini na te demosce v Praze. A budu doufat, ze ENF frakce bude mit silu aspon zpomalit stavajici trendy.

A to je posledni, co jsem k tomuhle tematu napsal ... :-D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti