Eurovolby 24. - 25. května 2019

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#91 » úte 14. kvě 2019, 14:43

Tak mám vyřešeno - našel jsem jméno kamaráda, který je proti EU... :angel:



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#92 » úte 14. kvě 2019, 15:03

Sarkafarka.Loupeznik píše:
pavelg píše:Strašení "druhou stranou" .. tehdy mimochodem opodstatněnější než dnes. Stačí si pustit jakýkoliv projev té doby a o imperialismu a pevné hrázi proti němu tam toho bude dost a dost.

Ale to, že někdo konstatuje skutečnost a někdo jiný jen bohapustě lže neznamená, že oba dělají totéž... Vážně si mám myslet, že jste až do roku 2015, kdy se spustila ta hysterie kolem uprchlíků, všichni poctivě studovali korán a dějiny Arábie, aby jste se od té doby mohli navzájem ubezpečovat, jaké nebezpečí nám to teď hrozí???;-) Kdepak, většina těch bojavých článků měla původ, nebo byla šířena kanály napojenými na Rusko... Není to nic tajného a lze to ověřit...


Já jsem se docela orientoval vždycky a od roku cca 2007 jsem o tom poměrně pravidelně debatoval s člověkem s kořeny Libanonsko/Francouzskými, který tam donedávna žil a pro kterého byly otázky toho regionu poměrně zásadní. To byly moc přínosné diskuse a hodně jsem se dozvěděl o realitě tamního života a kultuře. Bohužel neumím arabsky a asi to už nedoženu. takže budu vždycky odkázaný na diskuse nebo překlady.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#93 » stř 15. kvě 2019, 07:06

Pokud někdo v diskuzi o přínosnosti EU začne strašit, že nemáme jinou volbu, protože jinak by nás sežral ruskej medvěd...
No promiňte, ale nebudu dál ventilovat, co si myslím o kvalitě takového názoru, argumentu a už vůbec ne o jeho nositeli/šiřiteli.
A to bez ohledu na skutečnost, zda nám stran Ruska něco hrozí, či nikoli.

Takže k Uhniji a aktuálním hrozbám
- hrozí nám odebrání zbraní (a kdoví čeho dalšího až si soudruzi v Bruseli vzpomenou). Hrozí nám nedobrovolný import migráčků (ať už prostřednictvím povinných kvót, nebo jednotných dávek). Hrozí nám, že i v budoucnu budeme považováni za "občany" druhé kategorie (viz kvalita potravin a podobné věci).
Chci za takových podmínek Uhniji podporovat? NE! Volím tedy podle toho.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#94 » stř 15. kvě 2019, 07:10

Koho nebo kdo máš v úzkém výběru?



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#95 » stř 15. kvě 2019, 07:15

jezekif - "Hrozí nám, že i v budoucnu budeme považováni za "občany" druhé kategorie (viz kvalita potravin a podobné věci)." - To myslíš vážně, jako že hrozí? Naši tolik milovaní západní spojenci nás považujou za untrmenše na úrovni něčeho, co vylezlo zpod plochýho kamene a jsme pro ně úplně fšichni "Rusáci". Odjakživa. Na případnou válku mezi Polskem, ČR, Slovenskem a Ukrajinou na jedný straně a Ruskem na straně druhý by koukali asi jako my na konflikt třeba Afghánistán - Pákistán.

Uživatelský avatar
von040
Příspěvky: 26

Příspěvek#96 » stř 15. kvě 2019, 08:49

kdyz uz se tady resi volby... nasel jsem (dle meho nazoru) zajimavou "kalkulacku"...
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/eu ... 130600_jab

vysel jsem z toho jako "skepticky reformista" a predpokladam ze ve zdejsi komunite budu dost vycnivat
tusim ze zde bude vetsina lidi bud "protisystemovy pesimista" nebo "obranar"

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#97 » stř 15. kvě 2019, 08:56

SanLogique: no, nechtěl jsem to psát až takhle tvrdě, ale v podstatě jsem stejného názoru.
Audis: je jich víc, zatím vede SNČR (Matějka), ale úplně pevně rozhodnut ještě nejsem.

Na tu "kalkulačku" jsem koukal/vyplnil, mimochodem dost zavádějícím způsobem postavené. Jednou je ano takhle barevné podruhé jinak, někdy nahoře jindy dole. Důvod? Má to voliče navést kdy je správná odpověď ANO a kdy NE? Jestli jo tak nezbývá než volat: FUJ, TO JE ALE HNUS VELEBNOSTI!

Uživatelský avatar
von040
Příspěvky: 26

Příspěvek#98 » stř 15. kvě 2019, 09:05

to je divne... ja tam mam porad stejne podbarveni i poradi tlacitek moznych odpovedi ;)



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#99 » stř 15. kvě 2019, 09:20

To jsou votřesný sračky... inu, veřejnoprávní rozhlas, co čekat. Nicméně jsem samozřejmě protisystémovej pesimista nebo co, akorát teda nevěřím žádný instituci VČETNĚ prezidenta a myslím, že drtivá většina těch "bohatejch" proevropskej liberálů s hypoškama a autama na lízink má proti mně zoufale holou prdel.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1856

Příspěvek#100 » stř 15. kvě 2019, 10:07

jezekif: Já mám odpovědi stále stejně barevně na stále stejném místě.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#101 » stř 15. kvě 2019, 10:10

von040 píše:to je divne... ja tam mam porad stejne podbarveni i poradi tlacitek moznych odpovedi ;)

Je to šálivou pamětí (mojí). Vyplňoval jsem ji toho 13. :D Jednou je (pro mě) správná odpověď ano jindy ne a proto je jinak podbarvená a jinde umístěná. Přesto je ta "kalkulačka" pěkně vykalkulovaná.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#102 » stř 15. kvě 2019, 10:47

jezekif píše:Pokud někdo v diskuzi o přínosnosti EU začne strašit, že nemáme jinou volbu, protože jinak by nás sežral ruskej medvěd...
No promiňte, ale nebudu dál ventilovat, co si myslím o kvalitě takového názoru, argumentu a už vůbec ne o jeho nositeli/šiřiteli.
A to bez ohledu na skutečnost, zda nám stran Ruska něco hrozí, či nikoli.

Takže k Uhniji a aktuálním hrozbám
- hrozí nám odebrání zbraní (a kdoví čeho dalšího až si soudruzi v Bruseli vzpomenou). Hrozí nám nedobrovolný import migráčků (ať už prostřednictvím povinných kvót, nebo jednotných dávek). Hrozí nám, že i v budoucnu budeme považováni za "občany" druhé kategorie (viz kvalita potravin a podobné věci).
Chci za takových podmínek Uhniji podporovat? NE! Volím tedy podle toho.

To, že jsi evidentně nepochopil, že jde o odpověď na konkrétní dotaz, bude asi znamenat, že moc bystrý nejsi... Takže je pak skoro fuk, co nechceš ventilovat... :)

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#103 » stř 15. kvě 2019, 10:59

Volby prosím!

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#104 » stř 15. kvě 2019, 11:51

Sarkafarka.Loupeznik píše:... že moc bystrý nejsi... Takže je pak skoro fuk, co nechceš ventilovat... :)

Jsem vždy potěšen, když někdo vyloží karty na stůl podobným způsobem. Ano zkoušet druhého urazit je velmi silný argument.

Audis: Další uvažované alternativy jsou: APAČI 2017 (Samková), Svobodní+RČ (Vít jedlička), nějaký seznam kandidátek s těmi co je představují je tady: https://cs.wikipedia.org/wiki/Volby_do_Evropsk%C3%A9ho_parlamentu_v_%C4%8Cesku_2019. Ostatní mi buď nic neříkají, nebo jsou pro mě, z nějakého důvodu nevhodní. Často kvůli jejich představiteli (Okamura)

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#105 » stř 15. kvě 2019, 11:57

Já s lehkou preferencí pro SNČR (Matějka), zvažuji dále Svobodní + rč (jedlička) a SPD (zde potřebuju nastudovat co dělali poslední tři měsíce, něco jsem zaslechl a nelíbilo se mi to. Něco dělali říkali prounijniho nebo co, jestli to nebyla lež).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů