Eurovolby 24. - 25. května 2019

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#1 » čtv 9. kvě 2019, 21:21

Seznam hnutí a stran
https://cs.wikipedia.org/wiki/Volby_do_ ... id%C3%A1ti

Seznam hnutí a stran jmenné seznamy po rozkliku
https://www.irozhlas.cz/volby/volby-201 ... 110900_jab
nebo zde https://www.volby.cz/pls/ep2019/ep211?x ... &xv=1&xt=2

Lex kladná hodnocení na kanditáty (nikoliv strany) a co kladného udělali pro střelce https://gunlex.cz/component/attachments/download/287
Naposledy upravil(a) audis dne čtv 9. kvě 2019, 21:41, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#2 » čtv 9. kvě 2019, 21:33

koho prosím pro mě volit poradíte?
(požadavky v důležitosti v tomto pořadí pro mě::: vystoupit z EU hned zítra, vystoupením a čímkoliv jiným případně absolutně ignorovat jakékoliv výhružky a požadavky EU (= neboli ať si políbí (_!_) ve všem) , hraniční kontroly hlídání hranic a stop imigrace arabů a afričanů do ČR, zbraně mezi lidmi ano jako dnes, individuální obrana ano, castle doctrine ano, žádné přesuny cizích armád po ČR, žádné zahraniční mise, některé zbraně a doplňky z kat A vyjmout a povolit lidem, a tak nějak na to střelcovo domácí zvýkání )

Před samodetailní analýzou se zatím letmo rozhoduji mezi Matějkovou SNČR (2) a Jedličkovou ODEJDEME BEZ PLACENÍ (25 - ale zde si možná mylně myslím, že nedělají moc do zbraní). Děkuji za aradu.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#3 » čtv 9. kvě 2019, 21:37

Stal by za uvahu Hynek Blasko, ale je na seznamu SPD tusim...



Hujer Viktor
Příspěvky: 328

Příspěvek#4 » čtv 9. kvě 2019, 22:15

2,12,25 a 40 jsou asi dobré alternativy, ale pochybuju, že mají šanci se tam dostat
(matějka a jedlička jsou ok, ale pajonk už tak úplně ne.)
ač jsem si to nikdy nemyslel, tak asi spd (vašíček, blaško)
v evropském parlamentu mají stejně mizivou šanci něco prosadit a ani nemůžou nic moc zkazit.

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#5 » pát 10. kvě 2019, 04:23




JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#6 » pát 10. kvě 2019, 05:27

Myslim, ze SPD pro tyto volby vůbec není na prekazku, zatím je muj horky kandidat Vasicek.



ren
Příspěvky: 492

Příspěvek#7 » pát 10. kvě 2019, 06:08

O tom už se popsalo mnoho papíru, že pokud chtějí voliči něčeho dosáhnout, nesmí tříštit hlasy pro sice sympatické, ale malé strany, které nemají šanci. Je třeba zatnout zuby a hodit to nejpřijatelnější straně se slušnou preferencí. Já se taky bojím, že Tomio zase zdrhne i s kasičkou, ale co už.



chrobák
Příspěvky: 171

Příspěvek#8 » pát 10. kvě 2019, 06:36

Dneska spustili volební kalkulačku https://volebnikalkulacka.cz/
Poslední roky se rozhoduji podle ní. A je mi úplně jedno, zda má můj kandidát šanci pouze 0,001
Pokud má na svět podobný názor jako já, tak si můj hlas zaslouží a já budu s volbou spokojen.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#9 » pát 10. kvě 2019, 06:58

spatne koukam nebo v te kalkulacce chybi SPD? Jsem se tesil a vysla mi cesta, komousi a vedci :P

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#10 » pát 10. kvě 2019, 07:11

ren píše:O tom už se popsalo mnoho papíru, že pokud chtějí voliči něčeho dosáhnout, nesmí tříštit hlasy pro sice sympatické, ale malé strany, které nemají šanci. Je třeba zatnout zuby a hodit to nejpřijatelnější straně se slušnou preferencí. Já se taky bojím, že Tomio zase zdrhne i s kasičkou, ale co už.


Fakt dobrý nápad volit menší zlo, úplně nejlepší bude když si ho osvojí alespoň půl mega lidí co půjdou k volbám a řeknou si například: "Macha volit nebudeme on se tam nejspíš stejně nedostane."



ren
Příspěvky: 492

Příspěvek#11 » pát 10. kvě 2019, 07:18

To není volba menšího zla, zkus se nad tím zamyslet. Pokud budeš, jak říkáš, volit Macha, který se tam stejně asi nedostane, je to jako bys ten hlas zahodil a neoslabíš Bureše a Piráty. Musíš postupovat step by step, nejdřív se pokusit snížit vliv těch nejhorších a až se to trochu pročistí, pak bude mít v dalších volbách i ten Mach lepší šance.



antonspelec
Příspěvky: 1172

Příspěvek#12 » pát 10. kvě 2019, 07:31

chrobák píše:Dneska spustili volební kalkulačku https://volebnikalkulacka.cz/
Poslední roky se rozhoduji podle ní. A je mi úplně jedno, zda má můj kandidát šanci pouze 0,001
Pokud má na svět podobný názor jako já, tak si můj hlas zaslouží a já budu s volbou spokojen.

Divam se spatne, nebo v te kalkulacce fakt neni ani jedna otazka tykajici se bezpecnosti, respektive zbranove legislativy?



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#13 » pát 10. kvě 2019, 07:50

Ono by bylo asi nejvíc potřeba si uvědomit a pochopit, do jakého orgánu se volí, a podle toho uzpůsobit požadavky a očekávání.
EP není funkcí parlament, poslanec nemá právo navrhovat legislativní změny, EP jako celek v podstatě taky ne, veškerá moc (zákonodárná i výkonná .. a v podstatě i soudní.. však uvidíme, jak dopadnou řízení o odzbrojovací směrnici a o nenaplnění migrantských kvot) je v rukou Komise.
Jediná funkce EP je schvalovat příkazy EK vůči vazalským zemím (směrnice, nařízení). Zatím to EP dělal poslušně, jediná možná změna by byla, že by začali europoslanci směrnice a nařízení nadpolovičně odmítat - a v tom případě budou jednotliví členové pod brutálním tlakem jak Komise, tak domácích kolaborantů.

Takže ... hledáme lidi, kteří se nezaleknou, když se na ně zadupe, jsou zvyklí být v opozici a nejsou moc úplatní, nejsou moc vydíratelní a nejlíp jestli už prošli uličkou nenávisti neomarxistických progresivistů. Lidi, kteří nebudou hlasovat pro něco, o čem nejsou přesvědčeni, že je prospěšné. Jinak řečeno, jsou připraveni prakticky vždy hlasovat proti a ustát to.
Mezi nimi je potřeba aby bylo pár takových, kteří mají nějaké přiměřené právní vzdělání a znají pravidla Euromoštáry, aby byli schopni pochopit a správně využívat těch několik málo mechanismů, které by jim umožnily něco rozumného dělat.

Romantické představy o vystupování, reformách EU a nějaké koncepční práci si nechejte na volby do českého parlamentu. Z EU se nevystupuje, neodchází ... eurokolchoz začíná doutnat a eurobolševici to řeší tak, že požadují, aby hořelo všude rovnoměrně. Z EU se bude odcházet formou evakuace .. bude potřeba ve svém prostoru bránit zakládání euroohníčků, ubránit prostor k přežití a vystihnout pravý okamžik k evakuaci. Ten první (Británie to ještě nebyla) to bude mít problematické, ale pak se to rozprchne rychle.
Tj. veškeré plány a vize suverenity, hospodaření, racionálního řízení, státnickosti .. to všechno si schovejme na parlamentní volby, protože to bude naše národní reprezentace, která jediná bude mít za úkol čelit eurobolševikům bruselským i domácím. Obranná strategie nebude snadná.

Do EP je potřeba poslat spíš rebely, jaké jsem popsal nahoře. A ještě by mezi nimi měl být někdo, kdo se domluví s rebely z ostatních zemí. Je to otázka jak jazyková, tak osobnostní.

Znáte někoho takového? Mně se tomu profilu zdá nejblíž Klára Samková. Byla schopna pěkně pohovořit o problematice islámu na konferenci a nezalekla se ani reakce tureckého vyslance (kterého následně veřejně proklela), ani prestitutů a kolaborantů. Kvůli tomu prokletí Turka následně čelila kárnému řízení ze strany advokátní komory a vedla si přitom sebevědomě a ukázala, co to je to tam za lidi. Mimo jiné je přinutila prohlásit, že proklínání je součástí advokátní praxe a že může způsobit újmu proklínanému... není to kouzelné?
To rozhodně není ženská na funkci premiérky, ale do čela českých europoslanců bych ji postavil hned.

Jak už jsem psal jinde, je tam potřeba poslat lidi nebojácné, kteří si ještě pamatují význam slova nezávislost a suverenita. Je jedno, jestli budou od Okamury, komunistů, nebo jakéhokoliv jiného uskupení.

V EP nejde státnickost nebo racionální řízení - od EP je vyžadovaná poslušnost Komisi ... tak jim tam jednou pošleme pro změnu lidi neposlušné.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#14 » pát 10. kvě 2019, 07:58

Já se volební kalkulačky bojím a nemám jak ověřit, jestli tam jsou implikace vloženy správně.

Kašička okamury mě nezajímá, mě zajímá co dělá a co chce. Před časem jsem četl, že flirtoval s eu (čímž u mě padá) , ale nevím o co přesně šlo. O co šlo?

Pavelg:
velmi zajímavé myšlenky.
Naposledy upravil(a) audis dne pát 10. kvě 2019, 08:00, celkem upraveno 1 x.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#15 » pát 10. kvě 2019, 08:00

Právě proto budu volit SPD, bo tím volím Salviniho, Le Penovou atd. Prostě nacisty, fašisty, rasisty,
komunisty a Putinovo mazlíky.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host