Přežití a soběstačnost při rozvratu společnosti

Uživatelský avatar
marish
Příspěvky: 32

Příspěvek#31 » pát 10. pro 2010, 15:08

Tak jak je vidět, zemědělství znalí lidé ještě jsou. Pokud jde o řemeslnou výrobu, nemám strach, šikovných lidí je pořád dost, akorát co dřív lidi živilo, bývá dnes často koníčkem. Suroviny budou dlouhý čas dostupné recyklací výdobytků dnešní civilizace.
Co bude zajímavý, to bude skutečný vznik komunit, osad, jak bude fungovat. Vždycky přemýšlím, jak se dřív lidem dařilo existovat i ve zcela bídných podmínkách. To že proto že neznali nic lepšího se mi nezdá, lepší živobytí viděli hned u nejbližší vrchnosti. Tak mě ještě napadá, že lidi na sebe v rámci jedné vrstvy/třídy nebyli takový "svině", jak je dnes běžné. Hladový pocestný dostal trochu šlichty- a za to pověděl novinky, mohl přespat na seně- a zase nic cenného neukradl. Lidi nebyli zvyklí mít plno věcí, které jim mohl někdo závidět, ani tolik soukromí jako je dnes. "Soused se sousedem potkali se každé ráno sr..t na hnoji, a tak vzájemně viděli, že každý má jen to ho..no."
Jak tomuhle přivikne dnešní rozmazlený člověk, to jsem zvědav.

Uživatelský avatar
hetzer
Příspěvky: 81

Příspěvek#32 » pát 10. pro 2010, 17:21

pojmenovani spolecenskeho usporadani je irelevantni, stejne vznikne ad-hoc na zaklade podminek. jestli tomu budete rikat feudalismus, otrokarstvi, nebo vojenska junta je uplne jedno

Uživatelský avatar
KamikazeCZ
Příspěvky: 32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#33 » pát 10. pro 2010, 17:29

Rozpad spolecnosti by byl vlastne takovy solidni restart. I ty komunisty bychom si nakonec zopakovali :twisted:

Uživatelský avatar
hauktor
Příspěvky: 217

Příspěvek#34 » pát 10. pro 2010, 18:43

stejně si myslim,že se takovými tématy zabývá ta část lidí co se na to tak trochu připravuje..(nákupy zbraní,pozemků,zásob čehokoli)ostatní prostě žijí jak jen jde...to bude překvapených..a hodně..jsem pesimista.

Uživatelský avatar
hauktor
Příspěvky: 217

Příspěvek#35 » pát 10. pro 2010, 18:50

ještě by mě zajímalo,jestli by bylo možné vyrábět prerkus.zápalky v dom.prostředí za takových podmínek.(o prachu ani kulích pochyby nemám)máte návod jak a z čeho?

Uživatelský avatar
JiGSSaW
Příspěvky: 179

Příspěvek#36 » pát 10. pro 2010, 22:30

http://www.youtube.com/watch?v=x0jxpLH8FtY

Tady je to popsany dela to ze takovejch těch "zálesáckejch sirek" jak dou škrtnout o cokoli.
Nebo se dá použít Chloristan draselný KClO4.

(Jinak za nič neručim nikdy jsem to nezkoušel jen sem zahlédl to video dřív a četl příspěvky)



lubomír
Příspěvky: 61

Příspěvek#37 » sob 11. pro 2010, 10:03

Ono by taky asi bylo dobré,vypustit domácí zvířata na volno.Oni by se postaraly a pěkně by mohli rozšířit možnost obživy lovem.Hodně by jich dokázalo ve volné přírodě přežít a množit se bez zásahů člověka.Chovat jen to,co potřebuji nutně a mám možnost uživit.

Uživatelský avatar
Spock lone wolf
Příspěvky: 83
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#38 » sob 11. pro 2010, 12:46

Jak dlouho myslíš že by na volno vydržely? V případě že dojde k větším problémům se zásobováním potravinami, bude akutně hrozit totální vyhubení čehokoliv co se dá alespoň nějak použít ke konzumaci a je v dosahu lidí.



lubomír
Příspěvky: 61

Příspěvek#39 » sob 11. pro 2010, 12:55

To závisí na tom,kolik by přežilo lidí.Pořád lepší je pustit navolno,s nadějí,že přežíjí,než je nechat uhynout zavřený.Jinak jsem viděl krávy,které utekly s pastvy přežily skoro 2 roky než je chytily.



kralik
Příspěvky: 310

Příspěvek#40 » sob 11. pro 2010, 16:06

On je trochu problem, ze dnesni domaci zvirata - a ostatne i plodiny - jsou desne choulostive, preslechtene.... takze nevim jak by preckaly bez pece.... a u plodin postriku...



Kolapsnik jr.
Příspěvky: 49

Příspěvek#41 » sob 11. pro 2010, 19:36

hetzer píše:za dostatecnou velikost pozemku beru asi tak katastr jedne vesnice :) to je dle meho asi nejmensi jednotka schopna delsi dobu samostatne prezit a zaroven se v ni da ten pocatecni chaos nejak ukocirovat a ubranit pred rabovanim.


Promluvil praktik :mrgreen:
Ne vazne to je zcela rozumne (a syrove realisticke) slovo do pranice.

Jinak z minuleho fora se preci jen podarilo neco zachranit, ale ty nejvetsi pecky mame asi kazdy z nas ulozeny ve vlastni pameti co ktereho dotycneho nejvice onehda zaujalo. Jen naznacujme, do budocna bych treba rad rozvijel debaty na zasadni temata jako "kovove padesati kacky na prikrych svazich", ucinnost deterentu ala krizova cesta pro Spartakovy druhy vulgo demarkacni hranice z Planety opic apod.

Uživatelský avatar
jakde
Příspěvky: 140

Příspěvek#42 » sob 11. pro 2010, 20:48

Hetzer:

vyberte palebne sektory - v jugoslavii se ukazalo ze jeden samopal muze ubranit vesnici


Kde by se o tom dalo něco víc dozvědět?

Uživatelský avatar
bobr
moderátor
Příspěvky: 567
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#43 » sob 11. pro 2010, 21:17

Kolapsnik jr. píše:... Jen naznacujme, do budocna bych treba rad rozvijel debaty na zasadni temata jako "kovove padesati kacky na prikrych svazich", ucinnost deterentu ala krizova cesta pro Spartakovy druhy vulgo demarkacni hranice z Planety opic apod.


pokud jsi tuto část svého příspěvku myslel opravdu vážně tak tě ubezpečuju, že tady dlouho přispívat nebudeš .

Uživatelský avatar
hetzer
Příspěvky: 81

Příspěvek#44 » ned 12. pro 2010, 00:05

jakde: zalezi co konkretne myslis?
lubomír: vzdy kdyz byl jakykoli nedostatek potravin v prvni rade zmizela temer vsechny volne zijici zver. pytlactvi je tradicni, i kdyz dnes nelegalni zpusob obzivy na venkove.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#45 » ned 12. pro 2010, 00:37

lubomír píše:To závisí na tom,kolik by přežilo lidí.


Tak. Tohle je přesně ta zásadní otázka!!! když naposledy byla civilizace samostatná v okruhu "jak daleko doplivneš(dostřelíš)" tak bylo na zemi cca 20% současné populace. A teď jenom závisí na tom jestli těch 80% vymře při kolapsu samotném nebo se vybije navzájem těsně po oné osudné události. Další průběh bude víceméně podobný středověku, i když feudální zřízení to nutně být nemusí.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: nn a 14 hostů