Přežití a soběstačnost při rozvratu společnosti

Uživatelský avatar
Shirako
Příspěvky: 212

Příspěvek#556 » pát 29. bře 2019, 12:46

Když byly povodně, šla informace, když byl požár také. A pokud to vezmu mimo ČR, tak pokud jsou požáry, tornáda, tsunami a nevím co všechno, tak se vždycky obyvatelstvo informuje. Papalášům to bude u zadele, ale ti tohle naštěstí neřídí. Řídí to lidé na krizovém centru, kde pevně doufám, jim o lidi půjde. Jsou to hasiči, záchranáři apod.
Nic nevyvolá větší paniku, než neznámo. Spíš lidé zůstanou v klidu když se dozví, že je sice blackout, ale pracuje se na odstranění/nápravě, dělejte to a nedělejte tohle.
Co definuješ jako chvilku? Jako že za hodinu po výpadku vyrazí tlupy a budou střílet kolemjdoucí apod? To asi ne. A asi ani druhý den. To se stane, až když lidé přestanou mít co jíst a pít a nikdo to nebude řídit.
Znovu, musíme rozlišovat druh problému.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#557 » pát 29. bře 2019, 13:02

Genděrově vyváženě by se asi mělo ještě říct, že jsme tu povětšinou jedné národnosti, skoro všichni zvyklí pracovat a máme společenské návyky. Povodně ukázaly, že jsem ochotni si pomáhat a drancování nám není až zas tak vlastní. Naproti tomu exponované multikulti země v plné nahotě ukazují, jak to soužití různých etnik nemůže fungovat.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#558 » pát 29. bře 2019, 13:56

Shirako: když byly povodně 1997, tak třeba v Přerově byly informace o povodni až když byla voda v centru města. Tolik o funkčnosti systému varování. Určitě se od tehdy něco zlepšilo, ale ne zas tolik. Taky bych doporučoval podívat se na seriál Revoluce. Hodně poučné. Všechno by se rozpadlo na divné ministátečky se spoustou bezpráví a vraždění... Takže doufejme, že nic nebude a snažme se být připraveni a nepanikařit :-)

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1867

Příspěvek#559 » pát 29. bře 2019, 14:06

Prostě se musíme když tak domluvit, kde se všichni sejdeme a jako skupina budeme mít daleko větší šanci na přežití. :-D
Naposledy upravil(a) Sedmej dne pát 29. bře 2019, 14:10, celkem upraveno 1 x.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#560 » pát 29. bře 2019, 14:08

Nebo na vytvoření vlády :-)))

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1867

Příspěvek#561 » pát 29. bře 2019, 14:16

Indian: Takový ministát "ZbraněKvalitně". :-D Ono to zní jako vtip, ale koukni se na všechny možný scénáře různých katastrof. Skupinka má vždycky větší šanci, zvlášť když by jsi se kromě sebe musel postarat ještě o rodinu.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#562 » pát 29. bře 2019, 14:19

Tak navrhuji střední Moravu, tam vše začalo Sámovou říší v 7. století, následováno Velkou Moravou :-))
A neměl bych to daleko domů, aby žena nenadávala, kde pořád jsem a taky až mne hraní na katastrofu přestane bavit .. :-)))

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#563 » pát 29. bře 2019, 14:25

:D :D :D

Zjišťuji, že scénář apokalypsy není zas tak vzdálený jak jsem si myslel. Viz Venezuela (https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/ ... 18097.html) Když chce někdo svrhnout vládu ničeho se neštítí.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#564 » pát 29. bře 2019, 14:29

Jojo, ještě 14 dní a šel bych dolovat pazourky na kamenné sekyry a hroty šípů, což mi připomíná, abych si pro případ apokalypsy pořídil pořádnou kuši a šípy. ty se dají na rozdíl od nábojů použít opakovaně, případně v nozi vyrobit nové...

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1867

Příspěvek#565 » pát 29. bře 2019, 14:30

Indian: Ať je žena v klidu. Budeme jen plánovat po internetu. Protože kdybychom si to chtěli zkusit, zjistíme, že půlka by nebyla schopná se dostavit a druhá půlka by na místě nepřežila. Tak ať nás to neodradí. :-D
Takže klidně můžeme vymyslet nějaké lepší místo. Jako sraz klidně dáme na té Moravě, řekněme T+7 (té je výchozí den od začátku katastrofy) a pak bychom se pomalu přesunuli na nějaké cílové místo, ale to nesmíme psát už veřejně, aby nám to tam někdo nezabral. :-D



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#566 » pát 29. bře 2019, 14:35

Je tam u Lipníka nad Bečvou i vhodný hrad - Helfštýn, sice částečně zřícenina, ale částečně opravený, tam by se dalo vládnout :-)) . Kdysi to kontrolovalo jantarovou stezku a teď by to mohlo kontrolovat polskou dobytčí cestu (jako polské hovězí apod.) :-))

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1867

Příspěvek#567 » pát 29. bře 2019, 14:39

Indian: Jo tak to je dobrej nápad. :-D Koukám na fotky, to je docela velký. Potřebujeme víc lidí. :-D Tohle ve dvou neubráníme.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#568 » pát 29. bře 2019, 14:47

Nojo, ale to budeme muset zvednout daně :-)
Třeba z cigaret a těch polských dodávek kvalitního hovězího. Věřím, že polští kšeftaři i po apokalypse nepřestanou jezdit kšeftovat do Rakous. No a to se vyplatí, protože by nám platili MÝTO!!!
A tak teda pozveme ještě třeba nějaké synky (ten můj už má taky ZP) a synovec asi taky cosi umí z armády. No a já to z minulé armády umím taky s raketama ... :-)



Zulda
Příspěvky: 212

Příspěvek#569 » pát 29. bře 2019, 14:50

Takže v T+7 dní na Helfštýně? Mám to 333 km, tak ať nejedu zbytečně.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1867

Příspěvek#570 » pát 29. bře 2019, 14:57

Indian: Myslím, že s tímhle proaktivním přístupem to u nás na Helfštýnu dotáhneš hodně vysoko. :-D Všimni si té formulace u nás, snad to vidí i ostatní, aby pochopili, že tenhle hrad už volný fakt není.
A když to půjde, zkusím ti nějakou raketu přinést jako dárek, bydlím kousek u vojenského letiště, třeba tam pak nějaké budou volný. :-D

Zulda: Přesně. Ještě teda doladíme detaily, nějaké vstupní heslo, Indian tam bude asi první, tak ať ví koho pouštět. Ten čas T+7 se ruší, hrad poslouží jako dlouhodobé útočiště, tak přesun nebude třeba. Taky to tam mám cca 300 km. :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů