Přežití a soběstačnost při rozvratu společnosti

Uživatelský avatar
Kečup
Příspěvky: 222

Příspěvek#1111 » sob 8. úno 2020, 10:33

A když se budeš muset někam přesunout tak z toho vemeš jen tak 10% jelikož zbytek neuneseš a nebo by jsi nepobral důležitější věci. Ty trvanlivé poztraviny mají cca 5 Kg tohle má tak 50 Kilo ne li více



Bonifac78
Příspěvky: 32

Příspěvek#1112 » sob 8. úno 2020, 10:53

Trochu jsem uvažoval, že bych si pořídil nějakou železnou zásobu trvanlivých potravin a dost se mi líbil ten kyblíček co vydrží 25 let od Legacy Premium. Pak jsem si ale přečetl recenzi: https://www.vybaven.cz/trvanlive-potraviny/trvanlive-potraviny-legacy-premium/ a zatím nemám odvahu vyzkoušet, natož za to utrácet peníze. Je mi jasné, že když je hlad tak se sní všechno. Budu ale hledat radši něco jiného. Kolega co jezdí na hory tak doporučoval nějaké dehydrované potraviny od české firmy, ale nepamatuje si název, prý chuťově v pořádku. Můžete prosím doporučit co máte vyzkoušené a je to opravdu chuťově dobré, abych to vnutil i dětem ? Určitě už se to tady probíralo, mám přečteno zatím 40 stran ale nenatrefil jsem na to. Předem dík za doporučení a případné recenze.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 866

Příspěvek#1113 » sob 8. úno 2020, 11:22

Řeším podobnou otázku a jako primární východisko pro úvahy o zásobách čehokoliv volím pravděpodobné riziko, kterému můžeme čelit. Snažím se vycházet z reality a nenechat se unášet snílky na prepperských fórech, kteří několikrát do roka prorokují kolaps finančního systému nebo válku s turkem, rusem, mimozemšťany či zombíky. Proto uvažuji v přízemních intencích blackoutu v trvání několika dnů nebo týdnů. Ten kbelík jsem taky uvažoval, ale spíš se to hodí do americké hysterické povahy, než do našich reálií. Největší problém je pro mě zabezpečení potřeb všech staříků v rodině, tam by se lámal chleba i v případě jejich evakuace mimo perimetr.

Uživatelský avatar
Kečup
Příspěvky: 222

Příspěvek#1114 » sob 8. úno 2020, 11:55

Bonifac78 -- právě to je ono RECENZE tyhle milovníky recenzí miluji, je tam 50% pravdy a 50% lží je to podobné jako krytik u filmu nikdy nic nedokázal ale kritizovat umí.
Proto jsem psal - doporučuji koupit jedno balení a vyzkoušet - Každý máme jinou chuť ale mě to chutná a navíc já třeba nesolím vůbec a ani nesladím - za mě tedy potraviny sou dobré a třeba čínská polívka je pro mě hnus. Takže proto jsem dal toto doporučení. Pokud je někdo ve městě asi bych toto moc neřešil protože lidé co mají na dosah ruky dostatek všeho, řeší problém až když už je. Já jsem z menší vsi u hranic a do nejbližšího města to mám 25 km na nákup a nejednou při kalamitě sněhu jsme tu byli odříznuti a bez možnosti nakoupit a hlavně silnice u nás jsou už 3 a 4 třídy a tudíž se čistí až jako poslední ale to je jedno. V případě kalamity a to už jaké koli a to třeba vichr, silné závěje sněhu ( naposledy loni v lednu skoro 1 metr ) není jednoduché si dojít do obchodu pro chleba a podobně jako ve městě kde kolikrát nepadne ani vločka atd. Já si to koupil a mám na 3 měsíce zásobu a 25 let se nemusím starat zda něco přijde nebo ne prostě o jednu velkou starost navíc méně a stejně tak se světlem či elektřinou - na nouzi tu mám za kůlnou agregát který vytváří elektřinu v případě výpadku a několik dní se dá na to fungovat a jinak světlo v petrolejových lamp je plně dostačující tedy těch lepších při kterých si nekazíte oči a jejich výkon je srovnatelný s 100 Wat žárovkou.

Co se týč američanů a jejich chutí tam bych to nekomentoval a kdo zná ví co mají za chutě a jak jsu schopni dát do hrnku kafeho 6 kostek cukru nebo na chleba s nutelou dají i plátek šumky :) ;)

Jinak ty potraviny je sice naráz hodně peněz ale v přepočtu je to pár korun za porci --- ale problém je spíš že lidi jsou lakomí vydat finace a je to pro ně drahé tak to raději nekoupí a špekulují jak to jinak obejít a ušetřit :) :) :)

Uživatelský avatar
Kečup
Příspěvky: 222

Příspěvek#1115 » sob 8. úno 2020, 12:43

Bonifác78 - Ještě má reakce na tu recenzi od 20 letých ... Takže nedávno třeba si jsem naší omladině co mám pomáhaly se dřevem donesl chleba se sádlem a cibulí --- reakce , většina to nejdla že je to hnus, jeden znidh tedy sjel do města a přivezl jim pochoutky z KFC proto se recenze od podobných vždy rád vyvaruji a raději si jedno balení či dvě koupím a ochutnám sám, ale určitě si jako železnou zásobu nebudu kupovat krupicovou kaši aůle raději hovězí maso a podbně, jinak ty brambory chutnají uplně stejně jako v gulášové polévce od Vitany a podobně či hracjvá kaše chutná stejně jako hrachová polévka jen je hustší ;) :) :) :) Opravdu zkus a pak dej vědět :)

Jinak ten recenzista píše jedno balení 300 Kč ale je to jen 76 Kč --- Takže opravdu zkusit osobně a pak reagovat ;)



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#1116 » sob 8. úno 2020, 13:33

Kečup - o tom, kdo bude jíst tvoje potraviny rozhodne můj Smith & Wesson. ;)

To jen nastavuji zrcadlo, jak to bude fungovat, bo silnější zvítězí.

Uživatelský avatar
Kečup
Příspěvky: 222

Příspěvek#1117 » sob 8. úno 2020, 13:38

Jenže jak bys ho jedl pokud bude kalamita ? já se nedostanu pro potraviny tak jak by ses dostal ty ke mě ????

Jinak pochybuji že díky psů a okolí by ses dostal víc jak na 100 metrů k mému obydlí i kdybys měl kulomet ;)



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#1118 » sob 8. úno 2020, 13:47

Ale nebuď vztahovačný. Toto je obecný model.

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#1119 » sob 8. úno 2020, 13:53

Takže zelenej roh pro přežití preferuje Smith & Wesson. Jakejpak, jestli to není tajné?



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#1120 » sob 8. úno 2020, 13:55

ALFA PARA 9231 stainless. :lol: Doufám, že jsem tě nezklamal.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#1121 » sob 8. úno 2020, 13:57

Fixacia na jedno miesto, dom, byt, dedinu, hrad... je nespravne. To si moze dovolit silna vojenska posadka s dostatkom zasob a bojovych prostriedkov. Ale aj v takom pripade nemozu byt obrancovia zalezeni, ale aktivne posobit v okoli. Co samozrejme nevyhnutne bude obnasat aj straty.
Naposledy upravil(a) MRBLUE dne sob 8. úno 2020, 13:58, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#1122 » sob 8. úno 2020, 14:03

to greenhorn: Tak čekal jsem něco skály trhajícího, v hodnotě malého panství... :-D

Uživatelský avatar
Kečup
Příspěvky: 222

Příspěvek#1123 » sob 8. úno 2020, 14:13

Nejsem fixovaný jen na domov, jsem jen připraven na reálné situace co můžou nastat. Navíc mám pozemek o velké rozloze kde sou pastviny, les a podobně a navíc chovám ovce a podobně a proto mám ty tři středoasiaty a ochranu a kdo zná jak funguje smečka středoasiatů tak ví že tě nechají bez povšimnutí dojít do prostoru a teprve až zjistí že se nestihneš vrátit tak zaútočí :) na zbytku jsou čidla co mě upozorní doma že je něco špatně proto jsem tak reagoval na greenhorna Oni se mám tu totiž již třetím rokem od Německo Polských hranic stahují vlci a drbou ovce, mě díky středoasiatů zatím tato situace nepotkala spíš naopak, psy zadávily vlka a já měl málem problém :D :D sic to bylo na mém pozemku ale co jsem už v penzi a toto už je jen pro zálibu stejně jako myslivost kde je skoro 40% mých pozemků součást honitby :) :)

To že příde válka, rabovaní a podobně je v nejbližších cca 30 letech asi nereálné ale i tak bych to asi vzvládnul - nejhůře na tom budou vždy města kde když vypadne elektrika třeba jen na hodinu dvě je to pro měštáky strašná pohroma že nejde televize a internet - nám tady to nevadí a jsme zvyklí třeba i na pár dní bez proudu.



odouda
Příspěvky: 67

Příspěvek#1124 » sob 8. úno 2020, 15:54

To Brigadier: Moravský špajz vypadá velice chutně :clap:

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#1125 » sob 8. úno 2020, 16:30

https://www.alza.cz/hobby/hecht-901000-d5216050.htm
objednal jsem si turistickou a survival sekerku :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů