Přežití a soběstačnost při rozvratu společnosti



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#1891 » čtv 2. dub 2020, 19:14

Pokud neni SW open source, tak bych tomu neveril ani ve snu.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 994

Příspěvek#1892 » čtv 2. dub 2020, 19:28

Já to teď tady moc nechápu, téma zní: "Přežití a soběstačnost při rozvratu společnosti" a v tomto bodě bych spíše očekával co největší pomoc státu a záchranných a ozbrojených složek (budou-li schopny i po nějaké době pomoci, zasáhnout), rozhodně by mě netrápilo, že "někdo" ví, kde jsem, ba právě naopak...

Pokud tedy jde o řešení v daném tématu, tak bych se bavil s okolím přes (i zaměřený) mobil a pro případ výpadku sítí operátorů mám malé vysílačky, takže by se dalo v dosahu asi třeba 3 nebo 4 kilometrů dohadovat, stejně by šlo ale spíše a asi hlavně o dohadování se na krátkou vzdálenost, například různá místa v domě a kolem něj...

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#1893 » čtv 2. dub 2020, 20:46

Přežití a soběstačnost při rozvratu společnosti nepředpokládá už podle názvu tématu, že by šlo spoléhat v čemkoli na společnost, a už vůbec ne na stát (spíš naopak). Tak jako na něj nelze spolehnout dnes třeba ohledně zajištění dostatku dostatečně kvalitních ochranných prostředků (nikde).

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#1894 » čtv 2. dub 2020, 20:49

tim padem ale pada otazka mobilniho spojeni



aToM
Příspěvky: 500

Příspěvek#1895 » čtv 2. dub 2020, 21:14

Pokud budeme brát za rozvrat třeba násilné převzetí moci někým "zlobivým", nemusí mobilní síť padnout.

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#1896 » pát 3. dub 2020, 00:56

Serz píše:tim padem ale pada otazka mobilniho spojeni

Naopak - pokud by v hybridní válce někdo získal kontrolu nad telekomunikačními uzly byl by blbej kdyby je vypnul. Tím by se odřízl od skvělého zdroje informací.



Sody
Příspěvky: 316

Příspěvek#1897 » pát 3. dub 2020, 09:05

ViralWinter píše:Netvrdí o sobě něco podobného (koncové šifrování) i "obyčejný" WhatsApp?

Whatsapp sice koncově šifruje, ale také defaultně zálohuje konverzace do cloudu...

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#1898 » pát 3. dub 2020, 12:00

A jak moc jde věřit šifrovacímu algoritmu programu, co není open source? Plus mít něco zálohovaný v mracích je ze stejné kategorie, jako NZ PHM outsorcované v soukromé firmě v zahraničí.



pavelg
Příspěvky: 3073

Příspěvek#1899 » pát 3. dub 2020, 12:05

Jestli už si budu muset vybrat, tak radši špehování od Číňana nebo Rusa, než od EU či USA. Jejich pazoury na moje statky zatím nedosáhnou.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#1900 » pát 3. dub 2020, 12:11

Whatsapp je z tý druhý skupiny zájemců (pokud se nepletu).

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#1901 » pát 3. dub 2020, 12:12

Nepleteš, je to pod Facebookem...



pavelg
Příspěvky: 3073

Příspěvek#1902 » pát 3. dub 2020, 12:39

Ono je to peklo.. před pár roky se Skype stal součástí Microsofu .. jako kdyby přišlo na věc, člověk by musel chvilku hledat.

Nevíte někdo, jak důvěryhodný je protonmail.ch?

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#1903 » pát 3. dub 2020, 14:31

Zajímavé je třeba Jitsi https://jitsi.org/jitsi-meet/ certifikáty od Let's Encryptu a OpenSSH.
Jenže je spíše pravděpodobné, že i tohle pánové z NSA v dílčích případech umí. Jinak si těžko vysvětlit jejich poměrně vlažné protesty proti SSH šifrování a nemilosrdné zaříznutí TrueCryptu.
https://www.root.cz/clanky/konec-truecr ... je-za-nim/

S Jitsi si můžeme pokecat i bez instalace serveru https://meet.jit.si/ :)



expres
Příspěvky: 614

Příspěvek#1904 » pát 3. dub 2020, 15:39

Pokus dve, uz jsem to jednou psal :) Mobil zastavarna/bazar a hotovost. Simka trafika, hotovost. Fajnsmekri bitcoinama. Do mobilu upraveny OS co tady postoval nekdo zpet.
Jako laik bych si poridil v zahranici mimo USA,EU a asi i Asie poskytovatele serveru nejaky zelezo/virtual mimo dosah NSA.. Sluzby jako dns,proxy,vpn,thor.. V Rusku mail je taky dobry zaklad.
Stoji za to si precist fora s IPS poskytovatelema co po nich PCR chce a jak.. Zabavne cteni.

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#1905 » pát 3. dub 2020, 17:42

Je úplně jedno kde leží fyzicky železo, pokud jde o komunikaci tak si tě v případě zájmu nazrcadlí přímo u operátora, pokud se bavíme o mobilech.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů