Přežití a soběstačnost při rozvratu společnosti

Uživatelský avatar
Kečup
Příspěvky: 222

Příspěvek#2071 » ned 10. kvě 2020, 14:00

Tohle nevypadá špatně asi do toho pujdů, hodně mě to zaujalo ale zas otázka: Jak na to ? a vyplátí se to než záložní generátor co na plný výkon ( 8kva ) utáhne celý dům ?

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#2072 » ned 10. kvě 2020, 14:12

Máš tam kde nahnat nějaké převýšení/spád? Soudě dle fotek potoka to tak moc nevypadá, potřebuješ buď hodně vody, nebo spád. Jinak tam kde to jde je to ideál.
Tady si uděláš představu i o tom jak se ti to vyplatí/nevyplatí https://mve.energetika.cz/sikovneruce/jaky-je-vykon.htm
BTW: ten můj předchozí příspěvek byla odpověď jezekifovi na situaci: spád 60 m - 80 m a 5l/s co jsme řešili. Jestli jsem tě spletl soráč.

Uživatelský avatar
Kečup
Příspěvky: 222

Příspěvek#2073 » ned 10. kvě 2020, 15:02

Jo vím že to bylo pro Jezekifa ale zaujalo to. Já mám Europower EPS8DE (jen H1 ) tak jsem uvažoval zda by se mi to i vyplatilo. Co se týče potoka, tak pokud je voda asi by to šlo, jak je sucho už ne a v zimě to tu zamrzá, pokud je tužší zima, potok zamrzne někdy uplně a v tom vidím další negativum :shock:
Naposledy upravil(a) Kečup dne ned 10. kvě 2020, 15:04, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Kečup
Příspěvky: 222

Příspěvek#2074 » ned 10. kvě 2020, 15:03

[q

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#2075 » ned 10. kvě 2020, 18:44

Nevím, jestli to tady nebylo, ale kdysi jsem na to narazil a zaujalo mě to: Water Lily - http://kempingmania.cz/index.php/2018/0 ... -a-vetrem/

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#2076 » ned 10. kvě 2020, 20:17

Pěkný, moc pěkný, jenže tady, kde jsem se nakonec usadil tuhle možnost nemám. Budu rád, když si na pozemku pod barákem udělám v jednom mokrým místě s pramínkem rybníček "nebesář" a to bude s vodou maximum možného. Ještě by pak připadalo v úvahu větrný kolo na čerpání ze studny, ale jinak už vůbec nic.

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#2077 » pon 1. čer 2020, 01:23

Šikovnej chlap.
https://www.youtube.com/watch?v=T9xPqKevNx0
BTW: zajímavý stavařský nástroj, myslíte že nosí v komoře? :mrgreen: :mrgreen:

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 684

Příspěvek#2078 » pon 1. čer 2020, 13:03

Tam bych nosil i já :)
Jinak velká paráda ...



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#2079 » pon 1. čer 2020, 13:25

Jako demonstrace manuální zručnosti a schopnosti poradit si za každé podmínky dobrý. Ale moc nechápu ten mix v používaných materiálech. Podstatnou část nosné k-ce splácá z namístě uřezaných povalů a trámků (neimpregnovaných), aby na to vzápětí naplácal prkna a fošny z pily (vypadá že impregnované) a celé to nakonec zabalil do OSB, fólie a oplácal polystyrenem.
Co ale nechápe má mysl stavaře vůbec, jsou ty povrchový patky. Tohle může fungovat někde na skále, ale na hlíně???

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#2080 » pon 1. čer 2020, 15:29

mikymoto: jo s tou impregnací jsem si to říkal taky, ale patky kadí pes. Nemá to napojený na nic co by se mohlo urvat a celý to v případě potřeby zvedne heverem :)
Ono na druhou stranu, jaká může být na Aljašce nezámrzná hloubka? :mrgreen: Dělat tam základy na takovou budku?
A co teprve někde na permafrostu ...
Spíš by mě zajímalo co říkáš na tenhle materiál, jak jsou dnes polystyreny a polyuretany stabilní? Dá to aspoň 50 let? https://youtu.be/xqCj0kNPsbQ?t=402

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#2081 » pon 1. čer 2020, 16:00

Těch patek na hlíně bych se rozhodně nebál, s hlínou hejbe mráz a pokud jsem dobře koukal jak tu boudu páchá, tak jsem zahlídl že natáhnul izolaci a folii i v celkem slušným perimetru okolo a celý to překryl hlínou, takže k patkám mráz nedojde. Tedy dokud tu izolaci neroztahají myši. To ale nic nemění na tom, že se mi tenhle styl stavby pranic nelíbí a bydlet bych v tom nechtěl ani za zlatý prase co dá deset zlatých selat ročně.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#2082 » pon 1. čer 2020, 16:05

Ono nejde ani tak o nezámrznou hloubku - ta se řeší hlavně u trubních vedení a nádrží, kde by mrznoucí voda mohla nadělat škody při rozpínání. Jde spíš o vlastnosti půdy - hlavně jíly nepěkně pracují a při podmáčení mu to může začít pěkně cestovat. Přitom by stačilo vykopat jámy (když už tam měl ten bagr), vysypat to štěrkem a pořádně zahutnit. Pak bych tomu věřil mnohem víc.

Jinak ta ten sendvič (dřevo-polystyren) čumim jak puk. Barák pro sebe bych z toho nepostavil, ale pro firemní budobu, nebo ubytovnu asi OK. Nejsem zrovna odborník na materiály, ale izolace by měly v dnešní době už vydržet. Problém zatím stále představují vysoké teploty, rozpouštědla a UV záření. Přímý kontakt s těmito vlivy většinou vede k degradaci izolace. Životnost si ovšem netroufám garantovat, neb to není můj obor ani živobytí.



Hujer Viktor
Příspěvky: 328

Příspěvek#2083 » pon 1. čer 2020, 16:14

patky má proto, aby nestavěl na zemi. důležitá je ta vzduchová mezera, izolace
fólie, polystyrén - izolace, utěsnění mezer
šikovnej je a nestaví na krásu, ale na funkčnost
já nechápu ty dveře

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#2084 » pon 1. čer 2020, 16:32

"já nechápu ty dveře" - jestli to otvírání, tak asi psi :)



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#2085 » pon 1. čer 2020, 16:39

ten kver nosi na stavbe kvuli vlkum nebo proc? Jinak stavba taky nic moc, cekal jsem vetsi klasiku z ty hromady kulatiny, ale koukal jsem to cely, s dlatem mu to slo lip nez me ;-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: k.jarek a 13 hostů