Přežití a soběstačnost při rozvratu společnosti

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1866

Příspěvek#601 » ned 31. bře 2019, 08:35

Shirako: Dřeva je většinou kolem hradů dost.

Letec 12: A kolik podzemních bunkrů bez správců nebo vlastníků, kterým nebude chybět kanalizace, vlastní zdroj vody, vytápění a obytné prostory, kde by mohlo žít desítky až stovky lidí po dobu třeba i několik let znáš? Za mě je obsazení vhodného hradu docela dobrej plán. Jasně, nesmí to být úplná rujna a musí to být na vhodném místě. Právě k vůli dřevu, vodě, obraně atd. Sice si tu z toho děláme srandu, ale docela by mě zajímalo, kam se reálně uchýlit. Věřím, že lidi na venkově zůstanou doma, ale já bych v Praze opravdu nezůstal.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#602 » ned 31. bře 2019, 12:27

To rád věřím, že bys v Praze zůstat nechtěl. Já bych tam totiž nechtěl "zůstávat" (rozuměj bydlet) ani teď. :D

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#603 » ned 31. bře 2019, 20:04

Řešení je být připraven dopředu. Až ta hrůza nastane, bude už pozdě začít hledat kam složit hlavu.. Možná by stálo za to zjistit, kde v okolí jsou kryty, případně kde jsou kryty k prodeji. Třeba kolem Olomouce byla řada Fortů k prodeji. Lidi si je zrekonstruovali a mají tam restaurace nebo střelnici. Samozřejmě záchrana života a rodiny není zdarma. Chudák a neozbrojený zemře velmi brzo.

Tohle detailně řeší prepperské hnutí Dozvíte se, že pokud nejste milionář, nemáte padesát let a deset rukou na přípravu, pravděpodobně umřete. A i kdybyste náhodou přežili prvních pár dnů, umřete brzo i tak. To je jisté. :)

Zdroj: https://g.cz/bunkr-puska-hromada-konzer ... eprekvapi/



Piggy
Příspěvky: 1878

Příspěvek#604 » ned 31. bře 2019, 20:39

Chcete snad žít věčně, darebáci? Stejně nakonec umře každý.
Ale když už, tak ať je to aspoň s nějakou parádou, no ni?



xor
Příspěvky: 127

Příspěvek#605 » ned 31. bře 2019, 21:04

Tahle diskuse je jako vymýšlet, kam se schovat před megerou doma, jestli do dílny, na mašinu, na ryby nebo na louku za včelama. Ale správné řešení je si jí nevzít a vybrat si jinou (nebo žádnou a chodit do bordelu). Připravujete se ve špatné prioritě řízení, úsilí je potřeba věnovat vyšším úrovním: https://www.youtube.com/watch?v=WEINJQ6wd0Q

Sedmej nekoukat, ve videu je bohužel azbuka.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1866

Příspěvek#606 » ned 31. bře 2019, 22:11

jezekif: Bydlím na okraji. V mnohém to tu má blíž k větší vesnici než k městu. :-)

Letec 12: Já věřím, že při rozpadu společnosti má největší šanci na přežití větší komunita co bude držet spolu než jednotlivci zahrabaní někde v zemi nebo zalezlí ve starých bunkrech.

xor: Díky za varování. ;-)



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#607 » pon 1. dub 2019, 17:59

Nevim jak vy, ale rukama se bránit nebudu :)



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#608 » úte 2. dub 2019, 05:51

Nemeli bysme si domluvit i poznavaci znameni pro Helfstyn-Sovinec posadku?

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1866

Příspěvek#609 » úte 2. dub 2019, 06:14

koudak: meli bysme se i dohodnout kam teda. :-) A poznavaci znameni by to chtelo, to je pravda. :-)



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#610 » úte 2. dub 2019, 07:49

H vytetované na čele (něco jako označení Rimmmera, jakožto hologramu).

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#611 » úte 2. dub 2019, 08:47

Hydiot, nemám pravdu hm?



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#612 » úte 2. dub 2019, 11:24

Značka podle typu auta. Renaulty na čelo nebrat :-) .



pavelg
Příspěvky: 3068

Příspěvek#613 » úte 2. dub 2019, 11:36

Myslím, že je to jednoznačné
Signál na dálku, aby nás kolega z cimbuří nesundal Mosinem: kleknout bokem k hradu (hrad po levé ruce), zaklonit se a předpažit. Po potvrzovacím výstřelu do vzduchu stoupnout, opět bokem a ruce před sebe do V jako když dělají děti ve školce čápa.
Dvojitý výstřel do vzduchu od hradu dovoluje přejít k bráně. Tam se pán hradu zeptá: "Zbraně?" a příchozí odpoví "Kvalitně!".
Tak si to pamatujte, bando! A mějte v kapse tři náboje 7.62x54 R, abyste nahradili náklady na komunikaci.
Naposledy upravil(a) pavelg dne úte 2. dub 2019, 11:46, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#614 » úte 2. dub 2019, 11:44

Konec srandy. :) Teď zas jeden vážněji míněný přípěvek (omlouvám se za délku):
Přečetl jsem si tu odkazovanou semestrální práci. Vážení ... z jednoho každého rozhovoru je patrno jak malé povědomí o problému velkého výpadku dodávek elektřiny (blacoutu) a jeho komplexnosti má jeden každý ze zástupců IZS, obcí a státu (snad s výjimkou hasiče). Typické jsou odpovědi: "Jsou vytipovány subjekty, které mají zvláštní kartu a v době nedostatku pohonných hmot budou dostávat palivo přednostně." (V tomto je perlou hned první odpověď policajta: "Pokud bychom dostali výzvu ve smyslu dodání pitné vody pro obyvatelstvo, tak bychom kontaktovali koordinační a operační středisko nebo přímo ČEVAK" No a co by se asi tak stalo? ČEVAK by odpověděl: Nejde proud!, nebo: Máme deset cisteren na pitnou vodu. ... Policajt prostě nemá ani tušení o čem mluví!)
Zástupce RWE věděl co je v jeho oboru na čem závislé a o zbytku si zbytečně netřepil ústa. Technický ředitel ČEVAK na tom byl podobně, s tím detailem, že nevzal v úvahu výpadek na rozsáhlém území.
Značně je podceňována závislost všeho na elektřině! Naopak přeceňován je nárůst kriminality obzvlášť jeho rychlost, ale i výše (což by byla spíš lokální záležitost některých taky občanů)(většina z nás nekrade proto, že jsme hlídáni, či že se to nesmí, ale protože jsme tak vychováni) dále pak nárůst nehod v silničním provozu (zde je přeceňován vliv semaforů na bezpečnost a zaměňován s vlivem na propustnost)(i přes nefunkčnost semaforů je prioritou většiny dojet v pořádku). Dále je silně přeceňován dopad odpadních vod na životní prostředí, no ale když cca do 24hod. bude nedostatek pitné vody, nebude ani nadbytek té odpadní.
Pokud by byl výpadek do oněch 24hodin, "nějak" by se to přečkalo víceméně "s prstem v nose" a pokud by státní orgány moc nezasahovaly tak relativně v pohodě. Delší výpadek řekněme tři a více dnů by byl naopak pěkný průser a nejen pro obyvatele měst, ale i "paneláků na ležato" = nové výstavby i v menších obcích, kde je obvykle vše závislé na elektřině a dalších centrálních zdrojích (žádné sklepy pro uchování potravin, voda z vodovodu, elektrické nebo plynové topení a v dnešní době bohužel už i topení uhlím a dřevem v "ekologických" kotlích s elektronikou řízeným spalováním a ventilátorem). Paradoxně by nejméně postiženi byli obyvatelé "nejzaostalejších" budov - lokální topení, voda ze studny (pokud jde čerpat i jinak než elektricky - třeba vědrem na laně), záchod suchý, teplá voda ohřívaná ohněm...



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#615 » úte 2. dub 2019, 11:52

Jezekif: taky jsem se obtěžoval si to celé přečíst. Sice ta práce byla z roku 2012, což mohlo ledacos organizačně vylepšit, ale naopak závislost na elektřině se určitě zvýšila. Já třeba topím elektřinou, takže potenciální průšvih. Proto si ale stále držím "paralelní větev" topení se starým kotlem na tuhá paliva (stařičký Dakon). A občas v něm topím dřevem nebo dřevěnými briketami. (když moc mrzne aby se líp prohřál barák atd.) Už jsem měl dvoudenní zkušenost se zapínáním a vypínáním elektřiny (asi před 2-3 lety). Odpálilo mi to ledničku podpětím. A moje máme, která už uhlím netopí se málem stěhovala k nám, aby nezmrzla. Pokud tedy púřejdu někdy na plyn, koupím si taky UPS zdroj, který snad vydrží napájet kotel den až dva, snad. Sice je to pálka, ale sichr je sichr. Výpadky ve dnech jsou průšvih jak hrom.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 55 hostů