Přežití a soběstačnost při rozvratu společnosti

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#1801 » sob 28. bře 2020, 11:09

Milan100: no a neřešila by to pro citlivější spotřebiče upska? Navíc by pochytala občasné výpadky.



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#1802 » sob 28. bře 2020, 13:17

Ano řešila, ale nejde o mě, já už to mám vyřešené pomocí záložního zdroje ke kotlům což je to samé jako UPS ale dle údajů výrobce s čistším průběhem sinusovky. Zároveň je dostatečně dimenzovaná aby utáhla ještě něco málo navíc. Můj dotaz je spíše jestli mohu proud z centrály která je určena na motory lednic a pohon nářadí pustit bez obav i do TV aby nebylo po ní. Výrobce to nedoporučuje. Centrála umí udržet 230V naprosto bezpečně, ale nemá zcela hladkou sinusovku jako třeba inventorove centrály.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#1803 » sob 28. bře 2020, 13:36

UPS nemá sinus ale čistý obdélník, protože PC, notebook a další si to stejně ladí na zdroji do DC. Sinus je potřeba hlavně pro motory napájené na přímo bez měniče.



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#1804 » sob 28. bře 2020, 14:11

Ano, třeba právě na oběhová čerpadla k topení.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#1805 » sob 28. bře 2020, 22:30

UPS s čistým obdélníkem jsem fakt neviděl. I u těch nejhorších byl derivační článek, který to zaoblil. Současné online UPS mají signál docela čistý.
Ona taky hrana obdélníku vytváří vyšší harmonické. Tj strašně by to rušilo.



MojeTikka
Příspěvky: 1594

Příspěvek#1806 » sob 28. bře 2020, 23:15

Milan100 píše:Moje Tílka: takže jestli chápu dobře tak i běžná centrála (ne Inventor) měla zvládnout napájení citlivějších spotřebičů? Občas jsem někde přečetl že to někdo zkusil a prý bez problémů. Konkrétně myslím AV techniku jako TV, reciever to jsem nezkoušel. Oběhová čerpadla chtějí také vyhlazeny sinus ale vím že běží i na tu kostrbatou, jen jsou hlučnější. Řízení programátor kotle ale asi bude ještě narocnejsi. U tv to je prý podobné, půjde ale může více bzucet elektronika, údajně.


Prd bude bzucet, pokud nemas TV s flaskama a nebo cokoli staryho s EI trafem. Toroidy se do TV snad ani nedavaly. Bezna telka ma dneska zdroj 90-260 VAC, aby to Cinan nemusel delat jiny pro EU a jiny pro US. Pulsni zdroj sezere vsechno, de facto i stejnosmerny napeti odpovidajici vyse.

Moderni obehovy cerpadla maji casto BLDC motor. Namatkou Grundfos Alpha 2. Takze tam je zase fuk, jakej prubeh to napeti vlastne ma. Programator kotle - opet, zalezi na jeho zdroji. Pokud je tam nejakej servomotor (treba tri- nebo ctyrcestak se servem), tak ten miva rizeni 24 VDC. Cili ten programator ma uvnitr AC/DC zdroj na 24 VDC plus neco pro elektroniku (5 nebo 3.3 VDC). I to uz se dneska honi pulsnim zdrojem, protoze je to mensi, levnejsi a hlavne - je to kostka do zdi, ktera ma nizkonapetovej vystup a nemusi se resit bezpecnost pri certifikaci pro CE. Takze zase pulsni zdroj komplet ve vlastni krabici. Ale to zalezi, jak starej ten kotel je, jak je to reseny konstrukcne.

Cim novejsi vec, tim pravdepodobneji tam bude pulsni zdroj, protoze ma velkej rozsah vstupniho napeti, je nezavislej na frekvenci site, min hreje, je mensi a dneska uz i levnejsi.



MojeTikka
Příspěvky: 1594

Příspěvek#1807 » sob 28. bře 2020, 23:16

vgj píše:UPS s čistým obdélníkem jsem fakt neviděl. I u těch nejhorších byl derivační článek, který to zaoblil. Současné online UPS mají signál docela čistý.


Nebyl ten clanek spis integracni? ;)



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#1808 » ned 29. bře 2020, 21:09

MojeTika: Jo už blbnu, takhle člověk dopadá, když 20 let řeší počítače, místo poctivé elektroniky. Skutečně nechceme detekovat špičky, ale seříznout je...
Doubravka by mne přetrhla.



Sody
Příspěvky: 316

Příspěvek#1809 » úte 31. bře 2020, 15:17

Nemáte někdo tip na telefon (klidně z Číny)?

Požadované vlastnosti:
Vyndavací baterie
Absence čtečky otisků prstů
Použitelný výkon (mapy, internet)
Cena do 100 dolarů
Android

Bonusové vlastnosti:
Zvýšená odolnost
Rádio

Zkoušel jsem různě googlit a filtrovat, ale nic moc...



GreatLama
Příspěvky: 155

Příspěvek#1810 » úte 31. bře 2020, 15:22

Ctecku otisků nemusíš používat, případně si ji můžeš prelepit třeba hlinikovou páskou.



Sody
Příspěvky: 316

Příspěvek#1811 » úte 31. bře 2020, 15:45

To je fakt, přelepit by šla.
Mimochodem, byl by to záložní telefon. Někde by odpočíval. A použil bych ho jen, kdybych nemohl/nechtěl použít svůj primární telefon.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#1812 » úte 31. bře 2020, 15:57

Proc ta vyndavaci baterie? To bude asi nejvic limitujici... Ctecka otisku se da vetsinou taky vypnout, ale nepochopil jsem, proc vadi.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#1813 » úte 31. bře 2020, 17:34

Bezproblémová výměna vadné baterie v domácích podmínkách bez rizika poničení telefonu? Možnost nouzového nahrazení jinou baterkou s podobnými parametry (ala Láďa Hruška) v případě nedostupnosti ND? Zaručená anonymita po vyndání baterie? ...



Sody
Příspěvky: 316

Příspěvek#1814 » úte 31. bře 2020, 17:52

Zejména to poslední. Nejsem sice žádný paranoidní pošuk, ale pár článků na téma trackování vypnutého mobilu jsem četl. A pokud má mobil sloužit jako záložní pro nouzové situace, měl bych rád pod kontrolou, jestli je opravdu vypnutý.



GreatLama
Příspěvky: 155

Příspěvek#1815 » úte 31. bře 2020, 17:56

Slovo anonymita v souvislosti s vyndanim baterie zní divně.

Ale pozadavek na vyndavaci baterku chápu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: k.jarek a 23 hostů