Přežití a soběstačnost při rozvratu společnosti



Střelec
Příspěvky: 1668

Příspěvek#826 » úte 14. led 2020, 08:27

greenhorn píše:Vůbec nejde o nějaké repase, ale o to že tady někteří dělají z komára velblouda s tou korozí. Jak píše bitkar: hadr + konkor a bylo to cajk. Ještě jsem za třicet let neviděl 58-čku, která by díky špatné údržbě zrezivěla tak, že by nebyla střelby schopná. Střílejte, čistěte a nenechte se děsit blbostma.



Já na střelnici takovou kosu dokonce viděl (cz858). Rezavé, že to nešlo ani natáhnout. Majitel byl čuně a kašlal a údržbu, ani bych se nedivil, kdyby už byla zlikvidována po periodické kontrole zbraní.
Takže jde to...

Mimochodem, už jste se tu někdo opili ze 100g vodky? Vždyť to je tak jeden panák. :)



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#827 » úte 14. led 2020, 08:30

Co to je periodická kontrola zbraní? Zatím jsem slyšel jen v chemii o periodické soustavě prvků (Mendělejevova tabulka).
A 100 g vodky není jeden náš panák. možná jeden ruský. 100 g vodky je cca 1,2 dl, což je buďto dva hoodně velké naše, nebo jak se dnes v hospodách nalévá 0,04, tak tři. A z toho už je dost promile třeba na řízení...



Střelec
Příspěvky: 1668

Příspěvek#828 » úte 14. led 2020, 08:32

Kontrola zbraní při prodloužení ZP.

Na Moravě je to tedy trošku větší panák, v Čechách velký panák. Šlo mi o to, že to není zase tolik, aby se člověk opil nějak víc...



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#829 » úte 14. led 2020, 08:35

Za těch 10 let než mu to zkontrolujou, tak se mu o to dřív postará rez a hlavně co, soudruzi, no přece koroze. Takže už to stejně nebude k potřebě, případně do té doby se toho za pár šustek zbaví a prodá to někomu, kdo chce ušetřit na nákupu co nejlevnějšího kvéru...
Jo a jsem z Moravy a ani vlastní slivovici nepiju z panáků 1,2 dl.



Střelec
Příspěvky: 1668

Příspěvek#830 » úte 14. led 2020, 08:45

No, já tvrdý moc nepiju, ale experty, co nemají problém ani po takových dávkách znám (a to nejednoho).



Piggy
Příspěvky: 1878

Příspěvek#831 » úte 14. led 2020, 17:37

Koukám a ono nová slepá ulička: jak to vidíte v postapo situaci s chlastem?
Takový "slovenský štamperlík" alias "hořčičák" - kolik je přijatelných/nezbytných pro přežití?



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#832 » úte 14. led 2020, 18:21

Par sto gramov znamena niekolko deci palenky. To vypite na ex vyvola slusnu opitost.
A slepa ulicka to neni. Ono v pripade padu systemu bude hrat alkohol ulohu. Lieh sa da pouzit ako dezinfekcia, anestetikum, ako podpalovac, odmastovac, ako cistidlo,
ako sucast liekov (tinktury) a nakoniec na pitie, navodenie opitosti, odburanie stresu...

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#833 » úte 14. led 2020, 18:26

Kein Rum, Kein Sturm



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#834 » úte 14. led 2020, 19:14

Indian píše:Jo a jsem z Moravy a ani vlastní slivovici nepiju z panáků 1,2 dl.


100 gramů je cca decka. Pili jsme onehdá se sevastopolskými námořníky, vydrželi jsme s nimi pít až do rána a celkem nic nám nebylo (ani jim). U nich se vodka ničím neprokládá, zapíjí se ovocným džusem. rajčatovou šťávou nebo minerálkou, jí se k tomu skvělý domácí špek, chleba a cibule. Nikdy bych nevěřil, že se dá bez následků vypít tolik vodky. Ale běda, když do toho pošleš byť jedno pivo. Oni sami říkali, pivo i vodka - podvodnaja lodka (ponorka).



MojeTikka
Příspěvky: 1582

Příspěvek#835 » úte 14. led 2020, 20:05

@ren: kamoska se vdala do UK, ale slavilo se i tady. Prismykala partu Anglanu, tak jsme si rekli, ze jim ukazeme, jak to v Cesku tece. Musim rict, ze mam dost vydrz, i kdyz, pravda, nejlepsi leta uz jsou pryc. Ale my jsme se rano probudili ruzne po mistnosti, nabytku a zemi, kdezto ti Anglani jeste chlastali.

Uživatelský avatar
Rick Grimes
Příspěvky: 217

Příspěvek#836 » úte 14. led 2020, 22:10

MRBLUE píše:...dmastovac...
To si spletl, zmašťovač to je.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#837 » úte 14. led 2020, 23:24

Skla na okuliaroch alebo optiku cistim liehom.



bitkar
Příspěvky: 302

Příspěvek#838 » stř 15. led 2020, 09:15

Chlast bude platidlo hlavne:-)



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#839 » stř 15. led 2020, 15:38

bitkar píše:Chlast bude platidlo hlavne:-)

Tak to jsem bohatý. Počítám, že slivovice by byla tvrdá měna.
Ale jinak má ren pravdu, dá se vydržet strašně moc chlastu, když se kořalka nemíchá s jinou kořalkou nebo s pivem či vínem. Důležité je zapíjet a zajídat masem nebo špekem nebo slaninou. Ten masný (z masa) tuk je tam důležitý.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 640

Příspěvek#840 » stř 15. led 2020, 16:49

diplomatická tradice říká, že než se jde chlastat, tak je třeba "promazat trubky" lžíci oleje

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 hostů