Přežití a soběstačnost při rozvratu společnosti

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#466 » stř 5. pro 2012, 15:40

Tím bys sám sebe odsoudil do role lupiče a násilníka. Takoví ovšem nemívají v ozbrojené společnosti bez zákonů dlouhou životnost.
Mezi ubohým bezbranným snadno oloupitelným rolníkem a lupičem je ještě řada mezistupňů ;)

Uživatelský avatar
prepper
Příspěvky: 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#467 » stř 5. pro 2012, 15:49

Můžete doufat, že komunity nebudou lépe vyzbrojené a bude jich míň než Vás. Taky je tu nevýhoda útočníka verzus obránce. Střílet může i dítě, když unese zbraň. Můžete doufat, že budete první kdo vyloupí špatně bráněnou komunitu. :D

Během pár dní se některé vesnice stanou pevnosti. Nejsou to žádné satelity, ale fungují společnosti, kteří se mezi sebou dobře znaji.

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#468 » stř 5. pro 2012, 16:15

@Joe: netroufnu si odhadnout, jakou by měl živostnost jednotlivec, ale jako parta velkou. Protože historie jde ve spirále, už i rozvrat tu byl (nebo jeho ekvivalent). Důsledkem rozvratu je silně hierarchická společnost. Kdo bude mít větší klacek a menší skrupule "vyhrál"



dr.MENGELE
Příspěvky: 12

Příspěvek#469 » stř 5. pro 2012, 17:48

čítal niekto knihu ,,cesta"?je na tuto tému.je aj film ale kniha je lepšia.



tempest
Příspěvky: 167

Příspěvek#470 » stř 5. pro 2012, 18:39

Viděl jsem ten film. Ke knize jsem se nedostal...



PaF
Příspěvky: 878

Příspěvek#471 » stř 5. pro 2012, 20:03

Oboji je velmi dobre.



dr.MENGELE
Příspěvky: 12

Příspěvek#472 » stř 5. pro 2012, 20:52

ja som si knihu teda stiahol v audio forme a týžden počuval nedávno pri práci:)každopádne asi podvedome sa už pripravujem na katastrofu-vypálil som 20l hruškovice a zrovna udím klobásy a slaniny.snad mi do konca sveta vydaju ten zbroják a zásobim sa aj strelivom:))

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#473 » stř 5. pro 2012, 23:24

Já to říkám furt: slivovica (nebo jakákoliv jiná obdobná dobrá pálenka) se vždycky hodí ! :D



Tomin73
Příspěvky: 4

Příspěvek#474 » ned 9. pro 2012, 05:54

Zdravím všechny čarostřelce.
Hledal jsem něco úplně jiného, a našel jsem toto fórum. Musím uznat, že spousta příspěvků je velmi zajímavá. Na druhou stranu je zarážející, (i když jsme na střeleckém serveru), kolik lidí počítá jen s variantou zastřelit, ubránit, zlikvidovat, nebýt zlikvidován :P
Myslím si, že až na pár vyjímek se hodně díváte na televizi...
Soudný člověk nebude zabíjet zemědělce, protože by se příště neměl pro co vrátit. To chápali i největší dobyvatelé.
Docela dobrá kniha, mapující v podstatě podobnou situaci je imho Cesta zpátky od E. M. Remarqua.
Tam popisuje dění v Německu po I.SV. Výkonná moc ovšem ještě fungovala, a morálka nebyla tak rozvolněná, jako je dnes :cry: Ale, potravin bylo žalostně málo, peníze nefungovaly, a lidé z města podnikali výpravy na venkov, aby u sedláků sehnali nějaké jídlo. U nás podobný film Vlak dětství a naděje? S Helenou Růžičkovou a to bylo po II. SV. Jestli se pletu tak mě opravte.
Lidé v té době nabízeli i zlato za pár vajec a kousek masa, ženský by udělali úplně všechno, aby děckám donesly dom kus žvance, ale zabíjení nebylo zas tolik, kolik vyplývá z této diskuze.
Původní otázka myslím zněla, kolik půdy potřebuji? Tolik, kolik budeš schopen obdělat... A budeš to muset umět.
Základní starou plošnou jednotkou byl LÁN, bylo to dnešních 18,5 ha, a měla to být plocha, která šla obdělat párem volů... Já osobně si to nedokážu představit. JITRO byla další stará polní míra, a měla to být plocha, kterou člověk zoral od jitra do večera. Bylo to cca 3000m2.
Babička měli 4ha pole, krávu, prasata, kačeny, slepice, husy, a uživili se. I když její maminka byla brzy vdovou. Děda měli větší statek, hospodařili na 15 ha, a už museli mít čeledína, protože by to nestihli obdělávat.
Kde je dobrá vůle, tam se lidi domluví - netřeba hned střílet...
A na závěr, nepročítal jsem poctivě celé fórum, takže jestli to tu už někdo zmiňoval tak se omlouvám, ale nejdůležitější ze všeho je sůl. Bez soli nevydrží ani to boží hovádko... To věděli všichni staří hospodáři :)



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#475 » ned 9. pro 2012, 16:42

Potíž je v tom, že obděláš-li si pro sebe, přijde někdo jiný a bude chtít ukrást TVÉ výdobytky. Jelikož jich máš tak pro sebe, tak to budeš bránit. A pak je to kdo s koho... Nebo budeš mít výnosy větší než vlastní spotřebu a bude to.. no dělat jen tak na někoho? Leda by Ti poskytl něco jiného. Např. ochtranu před zloději. A začne se rozvíjet obchod. Znova a od nuly... Potíž dnešní ekonomiky je v tom, že se majetnost nepočítá v tom, kolik nutných záležitostí člověk má, ale kolik má těch papírků a dnes navíc pouze imaginárních, v počítačových bankách. Příliš jsme se upnuli k přepočítávání. Pro srovnání je to jistě dobrá věc, pro obchod... ale sice se říká, že peníze dělaj peníze... ale až to krachne, tak banky kleknou a ani těch papírků, co kdo má v matraci se nikdo nenají. Koupit za to nebude co, protože s lehlou ekonomikou lehne mj. energetika, doprava... Takže papírky nebude za co směnit a jejich hodnota pak bude nulová.



Tomin73
Příspěvky: 4

Příspěvek#476 » ned 9. pro 2012, 18:50

Ale jo, berete totální rozklad. Co by ho způsobilo? Už to tu bylo řečeno xkrát. Ale absolutní rozpad státní moci a potažmo civilizace, to si nedokážu představit.
Buď to může být přírodní katastrofa apokalyptických rozměrů - výbuch supervulkánu, Nibiru, dopad kosm. tělesa atd., kde zařve taková spousta lidí, že ta hrstka co přežije, bude mít jiný starosti než ty, co tu popisujete.
Nebo další možná je vrcholná aktivita slunce pro rok 2013 a následná možnost EMP, což zde bylo zmiňováno, jsou o tom už i natočené dokumenty, ale imho toto podle mě neznamená totální kolaps. Bude to krušný, ale totální anarchie asi ne.
V jádru celkem podobný dopad může mít nedostatek ropy, ale tam to bude ještě pozvolnější. V podstatě u této varianty vycházejí jako nejpravděpodobnější vojenské puče. Jelikož generálové nejsou žádní pitomci, a dobře vědí, že jejich síla začíná a končí s ropou... Mimochodem podle diskuze v pořadu Hyde park na čt 24 Tomáš Sedláček s nějakým naším odborníkem na geologii tuto variantu uváděli v horizontu 10 - 15 let. Na Youtubu stačí zadat heslo ropa, a najdete spoustu zajímavých dokumentů. Velice zajímavý je třeba tento: http://www.youtube.com/watch?v=xbh5Ea_hP5c.
Další strašák je islamizace, což zde někdo uváděl velice pěkně, ale to hovoříme nejspíše už o válce...
Takže jak?



Tomin73
Příspěvky: 4

Příspěvek#477 » ned 9. pro 2012, 18:59

Ještě k tomu slunečnímu EMP - nebude zničena rozvodná síť celého světa. Odpráskne jen tu polovinu Země, která se v dobu příletu slunečního větru bude zrovna vyhřívat. Takže nás osvobodí buď američani, číňani, nebo rusové :lol:

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#478 » ned 9. pro 2012, 22:19

No a ta slivovica se bude zase hodit :D



Tomin73
Příspěvky: 4

Příspěvek#479 » pon 10. pro 2012, 13:51

Ano, amíky a ťongi by jsme mohli uchlastat, a rusáci by mohli zapomnět, proč sem přišli...



alibaba
Příspěvky: 328

Příspěvek#480 » stř 19. pro 2012, 00:15


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů