Přežití a soběstačnost při rozvratu společnosti

vvitty

Příspěvek#1756 » sob 21. bře 2020, 20:19

kiv61 píše:Ten Hamačkův twitter by se zase dal označit za vyhrožování z pozice vysokého státního úředníka, neboli zneužití pravomoci v době nouzového stavu .. Třeba se s paní nakonec v tom krimu sejdou ... ;)

To si pis ze se v krimu sejdou, ono uz se na nej nepochybne neco do slozky zaradilo, nelze nechat behat venku nekoho kdo vypadal schopneji nez pan premier a jeho odbornici.

Kečup

Příspěvek#1757 » sob 21. bře 2020, 20:32

Střelec ---- :) Já vím že neexistuje ale sklady s maskami a podobnými věcmi jsou stále, ale už nevím jak je to dnes v situaci když něco vypukne a jak rychle se najdou klíče a zda bude něco použitelného . CO je jinak stále jen se tomu dnes říká jinak

jezekif

Příspěvek#1758 » sob 21. bře 2020, 20:45

Žádný sklady CO v tom slova smyslu v jakém existovaly z komančů nejsou. V devadesátkách jsem osobně byl u rušení - expirovaný věci se rovnou vyházely, to málo co bylo v pořádku se svezlo z několika míst na jedno a i to jedno místo je dnes v civilním vlastnictví a je z něj bydlení (ještě před érou CO skladu to bývala škola). Sklady CO jsou stejně imaginární jako NZ PHM a "dostatečná zásoba OP" pro případnou epidemii koronaviru na přelomu ledna, v únoru i březnu. Zkrátka a stručně stát má hovno, ale stojí to plátce daně mnohem víc peněz než za totáče.

CzechJoker

Příspěvek#1759 » ned 22. bře 2020, 10:47

Je to, jak píše Jezevec. Stát a potažmo armáda, pod kterou CO spadla, nemá sklady - pouze techniku a podpůrné vybavení (stany, čluny apod.) Systém je schopen zabezpečit řešení krizové situace max. na úrovni kraje, jakmile dojde k události na celostátní úrovni, kapacita prostě není (což ale asi platí pro většinu zemí). Systém začne řešit sám sebe a občané jsou ponecháni v podstatě na pospas, resp. sousedskou výpomoc. Nejen preppeři o tom mluví, vyjádření tohoto typu lze najít i u oficiálních představitelů, byť většinou hovoří o blackoutu, což byl nejpravděpodobnější scénář průseru až do tohoto měsíce. Naštěstí jsou zatím otevřené obchody, takže nehrozí rabování z hladu a obecná infrastruktura funguje.
Politici mají bohužel pravdu v tom, že kdyby za miliardy vybavili SSHR, tak by jim to opozice omlátila o hlavu, navíc dopředu není jasné, co mají nakoupit. Respirátory? Spacáky? Stany? Motorové pily?
Na druhou stranu je těch 10000 roušek, co se nakoupilo ještě za Emmerové, skutečně výsměch. Asi jako těch 30 milionů, co chce Prymula expedovat občanům, což je samozřejmě hloupost. Zaprvé to není možné zajistit prakticky a za druhé by na měsíční opatření potřebovali pro občany minimálně půl miliardy roušek (každý nechť si to přepočítá sám, životnost kvalitní ústenky je kolem třech hodin, papírové méně).

MojeTikka

Příspěvek#1760 » ned 22. bře 2020, 12:38

Ja jsem si vzdycky myslel, ze Kocourkov ma nejakou sebranku statem placenych lidi, kteri vyhodnocuji potencialni nebezpeci. Tim nemyslim BIS a jejich kazdorocni zpravu o nebezpecnosti Putina, ale proste nejake odborniky, kteri anallizou zjisti, ze treba muze nastat problem s infekci podobne, jako to odhadlo nemalo lidi, kteri dnes maji alespon respiratory. Zrovna toto je vec, ktera je nakladove smesna a muze se na skladech valet desitky let.

gogan

Příspěvek#1761 » ned 22. bře 2020, 12:39

"životnost kvalitní ústenky je kolem třech hodin, papírové méně" - ví někdo jak je to s ústenkami operatérů? Operace přece klidně trvají 4+ hod. a na sále jim to přece nikdo měnit nemůže.

Blacky

Příspěvek#1762 » ned 22. bře 2020, 12:47

Kdyz si ji proslinta, tak vymeni. V pohode mu ji sestra vymeni, da mu napit, otre oblicej.

Dragunov

Příspěvek#1763 » ned 22. bře 2020, 12:55

Proč by jim to nikdo nemohl měnit? Jde o to že ta ustenka je tam primarne jako ochrana pacienta ne ochrana toho lékaře.

gogan

Příspěvek#1764 » ned 22. bře 2020, 13:02

No právě, proto se mě manipulace s potenciálně septickým materiálem nezdála.

MojeTikka

Příspěvek#1765 » ned 22. bře 2020, 13:50

Neblazni, vis kolik ruzneho septickeho matrose behem operace muzes na sale mit? Vymena hadriku na xichte je malickost.

jezekif

Příspěvek#1766 » ned 22. bře 2020, 13:52

Na operačním sále je to oproti pohybu v potenciálně nakažlivým prostředí pohoda. Tam má rouška zajistit, aby bakterie (kterých každý v sobě máme požehnaně) vydechované operatérem a dalším přítomným personálem nenapadaly do rány pacienta a nezačali tam dělat neplechu. Takže stačí, když operatér poodstoupí / otočí se a může se měnit. Zkuste si ale vyměnit masku v objektu zaplynovaným blbým CSkem! Nebo si ji jen blbě sundat (bez očisty) už mimo a zavléct si stopy látky někam k citlivým sliznicím (oči /nos).

Blacky

Příspěvek#1767 » ned 22. bře 2020, 16:14

Noooo to muze byt mnamka.

greenhorn

Příspěvek#1768 » pon 23. bře 2020, 17:56

jezekif: používání o-chlorbenz-malonodinitrilu je již dávno minulostí. ;)

jezekif

Příspěvek#1769 » pon 23. bře 2020, 19:29

Je celkem buřt jakou látku k cvičnému získání podobné zkušenosti použiješ, pokud ti tedy nestačí zkušenost sdílená (jako stačila mě).

Blacky

Příspěvek#1770 » úte 24. bře 2020, 07:27

"skutečný" .) dotaz.

Včera mi přivezli 10t uhlí, mám to na rok, tepla teplé vody (pokud bude voda). Ale kotel mám automat a bez elektriky nebude nic. Nemyslím, že nebude elektrika, ale i pro jiné účely by se mi hodila nějaká malá el. centrála. Máte nějaké typy, zkušenosti? Co by bylo kompaktní spolehlivý? Výkon nevím tak do kilowaty? Benzím? nafta? Ruční, el. startování? Automatický start nepotřeba. dík

Zpět na