Přežití a soběstačnost při rozvratu společnosti



brezvi
Příspěvky: 17

Příspěvek#376 » pát 14. led 2011, 10:21

Zdravím pánové,
přelouskal jsem víceméně celé vlákno a chci přesídlit své evakuační zavazadlo do nějakého duralového kufru typu: http://www.b2bpartner.cz/productdetails ... mno=124015

Lepší by byl batoh, ale někaj mě nenapadá žádná forma ohni vzdorněho batohu.
Proto bch se chtěl zeptat, jestli nemáte někdo typ na kufr. Chtěl bych, aby byl i vodotěsný.
Cena tak okolo tisíce...internet mám projetej, jde mi o konkrétní typ nejlépe s osobní zkušeností.

Díky



Venet
Příspěvky: 7

Příspěvek#377 » pát 14. led 2011, 10:23

Kralik, v pripade bez nabojovej situacie, ja osobne by som asi z tych BP zbrani doporucoval kresadlovku. V konecnom dosledku si prach vies vyrobit, pazurik alebo nejaky kus sutra na iskrenie najdes vzdy, ale vyrobit si zapalky do perkusky, tak to by bol problem. A kresadlovka, funguje tiez dobre. Inline podla mna nebude az taka dobra, prave kvoli vacsej zlozitosti mechanizmu.



brezvi
Příspěvky: 17

Příspěvek#378 » pát 14. led 2011, 10:37

Venet: Já z křesadlovky střílím a největší problém vidím v udržení suchécho prachu na pánvičce.
Ještě jsem neviděl zámek, který by lícoval tak, že by mezi pánvičkou a ocílkou nebyla mezírka, která dává vlhkosti zelenou. Jinak na 100m bych strefil běžícího chlapa(tradičníma mířidlama) ;)

Uživatelský avatar
muzzleloader
Příspěvky: 127

Příspěvek#379 » pát 14. led 2011, 12:37

Kresacky jsou krasny,ale urcite ne moc vhodny z duvodu co psal brezvi.Nechapu v cem vidis vetsi slozitost mechanismu u inlajnu.Je to jen jednoduchy zaver a spoustak stary jako zbrane vubec.Plastova pazba je na veky narozdil od dreva.Valcove strely a na ne uspusobeny rychly vyvrt je pro lov urcite vyhoda.S optikou se da strilet uspesne i na 150+m,repliky nemaji vetsinou sinu pro montaz.



Venet
Příspěvky: 7

Příspěvek#380 » pát 14. led 2011, 16:23

Montaz je najmensi problem, videl som aj take zhovadilosti ako na starej perkuske nahodenu montaz a optiku, replika tiez nema problem strielat na 150+, a co sa tyka zaveru, predstav si so zakladnym naradim (napr. u kovaca) vyrobit kohut + nejake pero, a vyrobit inline zaver. Nehovorim ze to nejde, ja len ze to je jednoduchsie.
Proste som bral situaciu, kedy je problem vyrobit naboj a stare uz niesu (alebo moooc drahe) a ked niesu naboje nebudu ani zapalky pre perkus. V tom momente bude mat kresadlovka cenu zlata a cim jednoduchsia tym lepsia. A vtedy nejake netesnosti panvicky neriesis.
A drevena pazba je tiez na veky ;)

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#381 » pát 14. led 2011, 23:53

Nevim, co tu furt resite. Prvni, co moje tlupa Taboritu udela, je ze vybereme nejaky vojensky sklad a budeme mit streliva na 20 let dopredu. Samozrejme ho ruzne poschovavame, aby nam ho loupezivy najezd Prazanu vsechno nevybral. No a pak nebude problem zivit se drancovanim a pustosenim sirokeho okoli. Ze se tak uzivit da, dokazal uz bratr Zizka pred zhruba 600 lety, a to mel jenom cepy a palcaty. :-)

Uživatelský avatar
bobr
moderátor
Příspěvky: 567
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#382 » sob 15. led 2011, 13:45

takže téma jsme vtipnou vložkou lehce odlehčili a teď se zase vrátíme k technikám přežití ;)



GloryToSunTsu
Příspěvky: 2

Příspěvek#383 » pát 4. bře 2011, 19:56

Pánové, toto téma řeším už několik let.
Ne, nebojte se, nečekám katastrofu, ale prostě mě to zajímá a píšu o tom ,,zábavné" knížky ve stylu Kulhánka :mrgreen:

Kdyby se někdo nudil, pošlu mu jednu na ukázku (je to hlavně oddechová zábava).

A teď více k tématu:
Co se stane při rozvratu společnosti záleží na počtu přeživších.

Modelová situace A)
Virus vyhladí 80-99% lidstva.
Aktuální situace:
+ je celkem bezpečno, řádí jen menší bandy zlodějů žen pro trh s otroky
+ je dost jídla, prostředků a příležitostí
(To je téma i první knihy + aby to bylo napínavější, jednalo se o zmutovaný virus vztekliny, takže ne všichni přeživší jsou zcela normální. Myslím, že i přes klišé zuřivých zombies to není tak špatné.)

Modelová situace B)
Postupný rozklad společnosti (například dojde ropa).
Aktuální situace:
Vládě se tak-nějak daří udržovat pořádek, bezpečnostní situaci lze přirovnat k divokému západu.

Modelová situace C)
Neštěstí nechodí samo, může dojít k nešťastné kombinaci dvou katastrof.
Výsledkem bude rychlé zhroucení systému
Toto je NEJHORŠÍ možný scénář.
Logickým krokem by bylo umělé vyhlazení cca 60% lidstva, což by zajistilo dostatek potravin a poskytlo čas na restrukturalizaci společnosti. Na světě je cca 7 miliard lidí, zabitím 6 miliard je možné získat čas a bezpečí pro ostatní a světovou populaci by to POPULAČNĚ vrátilo POUZE o sto let zpět k roku 1900. Tj. je na výběr, jestli nechat po světě řádit bandy vyhladovělých lidí, ztratit kontrolu a nechat společnost se celkově zhroutit --- nebo očkovat své lidi a vhodným virem vyhladit dostatečný počet sousedů, aby bylo dost zdrojů. Ostatně se nejedná o nic převratného. Velké země mají podobné krizové plány dávno připravené a ospravedlňují tím existenci laboratoří pro vývoj biologických zbraní. I mě připadá vyhlazení cca 5-6 miliard lidí lepší, než peklo zhrouceného světa.

Ale dobrá, představme si následující situaci:
- pomocí nějakých zbraní se povedlo zničit poslední velké ropné plošiny
- masivní únik ropy do moře vyvolal změny klimatu a roky neúrody

To vyvolalo dramatické změny, kdy většina lidí přežila a není jí čím krmit.
(Téma mé poslední knihy, ale musím na ní ještě dost zapracovat.)

Zde jsou nějaké moje poznámky pro zrovna dopsanou knížku:
------------------
Vytvoří se tři charakteristické skupiny lidí (jejich atributy se prolínají).
První skupinou budou lidé z venkova a další, schopní si jídlo zajistit vlastní prací.
Druhou skupinou budou vojáci, schopní si jídlo zajistit bojem.
Třetí skupinou bude městská lůza, neschopná si zajistit jídlo.

Výše uvedené skupiny se budou prolínat.
Vytvoří se tak tři stavy.
1. stav vojenský
2. stav selský
3. lůza

Vojáci potřebují sedláky, sedláci do jisté míry potřebují vojáky a budou mít tendence vytvářet vlastní ozbrojené skupiny. Lůza bude kočovat krajem, snažit se ukrást cokoliv, a nebo získat trochu práce (něco prodat).
Vojáci si budou chtít podrobit sedláky.
Sedláci potřebují techniku na obdělávání polí a nebudou ochotní se moc stěhovat.
Vojáci si budou stavět opevněná sídla, budou se chovat teritoriálně a snažit se kontrolovat území, na kterém budou násilím usazovat porobené sedláky.
Lůza se bude snažit být maximálně efektivní a využívat zbývajících příležitostí.

Stručná charakteristika vojáků:
- základ tvoří zbytky původní armády, vazby z armády přetrvají, dobře vyzbrojení
- pomocná verbež bude mít nižší cenu než náboje
- těžké zbraně

Stručná charakteristika lůzy:
- schopní drobných oprav
- guerillová taktika
- nomádi
- improvizované zbraně a drobné ruční zbraně

Stručná charakteristika sedláků:
- život vázaný k půdě
- nemožnost obdělávání větších územních celků k vůli obraně
- opevněné statky
- najímání dalších skupin, především pak vojáků, vůči kterým pak budou bezbranní

Význam bude mít i to, jak dlouho vydrží potraviny lidem ve městech a kdy se vydají drancovat úrodu a jak dlouho se podaří vládě udržet pořádek, jestli se povede nastartovat obnovu a především, jestli se povede vytvořit nějaké organizované celky.

Hodnoty (platidla) v postapokalyptické době
- jídlo
- střelné zbraně
- benzín
- lékařská pomoc (doktoři)
- chemici/chemie/suroviny pro výrobu výbušnin

malou/nízkou cenu budou mít
- hezké ženy
- některá technika
- suroviny navázané na stavbu bunkrů, léky, udržení produkce(hnojiva) a výrobu zbraní (ocelová kulatina třidy 15 230 a třídy 13)

minimální cenu bude mít
- zlato alespoň z počátku (jeho cena vzroste až mnohem později)
- lidský život
- otroci (otrok krmený otroky pracuje a nestojí nic)

Zbraně
- provizorně opancéřovaná auta
- jednoduché kuše (luky v omezené míře k vůli náročnosti výcviku)
- trebuchety a katapulty
- fud canony (na zápalné láhve)
- zápalné láhve plněné olejem
- metače zapálených pneumatik
- praky
- plamenomety a zápalné láhve
- improvizované ruční zbraně
- improvizované výbušniny
- v omezení míře i otravné látky

Armáda resp. polovojenské jednotky budou mít střelné zbraně.
Ostatní budou mít většinově výše uvedené náhrady.

Klasický útok lůzy začne pokusem zapálit protivníka, například rozjeté nákladní vozidlo plné kamení a pneumatik narazí do nepřátelské budovy, kde vzplane. Nebo se budovu pokusí zničit opevněný bagr.

Opakuji, že tento scénář je planý, JEN pokud by úbytek obyvatel byl příliš nízký a nastal by hlad.

Mosty jsou ničeny, izolace od ostatních je nejlepší způsob přežití.

Cesty nejsou bezpečné, přepad hrozí na každém rohu.
Klády navršené nad cestou, které se skutálí po svahu dolů.
Miny, improvizované výbušniny, zamaskované díry v silnici.
To jsou způsoby jak získat maso zajatců, ženy na prodej, možná nějaké zbraně, léky, a nebo jiné zásoby.

PS: Jsem teď v časovém presu, gramatiku a stylistiku opravím později, pokud mi moderátor post nesmaže :twisted:
PS No.2: Byla by sranda, kdyby se našel někdo, kdo by tento celý můj post citoval :twisted:



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#384 » pát 4. bře 2011, 21:34

Nevidím důvod něco mazat a té poznámce o citování jsem nerozuměl. Knížku bych si rád přečetl a určitě nejen já.

Edit: Bohužel gramatiku si neopravíš - máme to tady tak nastavené, že to musíš stihnout v limitu do 30minut po odeslání příspěvku. Pokud to bude nutné tak se mi ozvi a dáme to do pořádku.



PaF
Příspěvky: 878

Příspěvek#385 » pát 4. bře 2011, 21:44

No, myslim, ze uz to nekdo napsal R. Merle - Malevil :D

Uživatelský avatar
hauktor
Příspěvky: 217

Příspěvek#386 » pát 4. bře 2011, 22:12

jjj,tak trochu jo..ale tady glorytosuntsu zmínil mnohem víc . mnohem víc..



GloryToSunTsu
Příspěvky: 2

Příspěvek#387 » pát 4. bře 2011, 22:28

Malevil jsem četl, ale Merle mi nepřipadal příliš objektivní.

Původně tady ---> zde <--- byl text asi o 50 řádcích :twisted: s návodem, ale po tom co mi MRAK(dík) poslal odkaz, jsem to zase smazal :twisted: chytlo mě to, takže napíšu příručku děcka ;) :lol: :twisted: :lol:



maso
Příspěvky: 1

Příspěvek#388 » ned 9. říj 2011, 20:02

Posílám odkaz na jednu zajímavou stránku. Kolik jídla člověk vlastně vůbec potřebuje...
http://www.videomlejnek.cz/clanky-ucitele-mlejnka/stare-casy/89-o-jidle-nasich-praotcu

Uživatelský avatar
TREW
Příspěvky: 170

Příspěvek#389 » pon 10. říj 2011, 10:20

Odkaz na zajímavý film, běžel v sobotu 8. 10. 2011 na HBO 2.
http://www.ulozto.cz/10125229/cesta-200 ... medium=all



gambler
Příspěvky: 3

Příspěvek#390 » ned 1. led 2012, 20:53

zdravím, chtěl bych se zeptat, jak tedy vybavit svůj malý domácí kryt? Mám na mysli například generátor elktřiny,solární panel, autobaterie, prostě vše s čím by se dalo přežít například 1 měsíc po jaderném výbuchu, zásoby vody, jídla, běžných potřeb, Jak si vyrábět svoji elektřinu pro svoji potřebu, například vysílačka, rádio, světlo při dlouhodobém výpadku el. Energie. Jak zabezpečit svůj kryt.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti