Pocit, kdyz vyjimecne nenosite



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#61 » pát 23. říj 2020, 14:26

Kdyby ta informace skutecne k necemu podstatna byla, bylo by to na technicaku. Takze s eckovym zbrojakem jde nosit.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#62 » pát 23. říj 2020, 14:33

OK, technicky i v obci můžeš jet 130 km/hod.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#63 » pát 23. říj 2020, 14:42

Videl jsi snad nekdy nekoho na zavodech resit, jestli mas povoleni na sportovni cinnost nebo jen ochranu?



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#64 » pát 23. říj 2020, 14:52

Lynx: jo, mas povolenie tu zbran nosit a mas ZP sk. E, takze ju mozes nosit. Z pohladu zakona je rozdiel ten, ze toto povolenie ti policia odejme, akonahle pominie uvedeny dovod, co sa s dovodom na nosenie nemoze stat.
Nevsimol som si ale, v jakej sa to rozobera teme, tu je to fakt OT a dalej k tomu nic nepisem. A ked bude mat niekto dalsie dotazy, tak najskor treba pozret do zakona.
A este teda spomeniem, ze interne smernice na okresnych riaditelstvach mozu byt rozne a napriklad povolenie nosit nemusia udelit bez dovodu na ochranu z,z,m. Rovnako, jak nevydavaju povolenie na dovod zberatelstva a zaroven ochranu.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#65 » pát 23. říj 2020, 15:09

ondrush píše:Lynx: jo, mas povolenie tu zbran nosit a mas ZP sk. E, takze ju mozes nosit.

Už asi potřetí píšu, že jde o situaci, kdy máš povolení k nošení pro sportovní činnost, ne pro ochranu ŽZM.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#66 » pát 23. říj 2020, 15:10

Honzajan píše:Videl jsi snad nekdy nekoho na zavodech resit, jestli mas povoleni na sportovni cinnost nebo jen ochranu?

Proč by to měl někdo řešit? Sk. E opravňuje k nošení a střelbě na střelnici. V čem má být problém?



Belmondak
Příspěvky: 11

Příspěvek#67 » pát 23. říj 2020, 16:53

Na nákupku je vlastnit držet a nosit ale na PZ je důvod vydání zbrojního oprávnění kat B.
Jinak všem děkuji za názory.



morepower
Příspěvky: 143

Příspěvek#68 » pát 23. říj 2020, 17:45

Belmondak→
Když jsem dostal svůj první PZ, tak mě to taky zarazilo, co to jako znamená...? Protože mě nejdřív napadlo, jestli to není jenom pro sportovní činnost (i když to bylo nazváno jako "kategorie: B" a ne jako "skupina B", což by bylo jasně vztaženo k ZP).
Na přímou otázku řekli, že je tím myšleno, že je to zbraň kategorie B a to je ten důvod vydání zbrojního oprávnění.



Belmondak
Příspěvky: 11

Příspěvek#69 » pát 23. říj 2020, 19:10

Jo,to mě zmátlo,dik

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 230

Příspěvek#70 » ned 10. led 2021, 11:04

Vzhledem k tomu, že toto je novější debata o nošení, zeptám se zde:
Nosíte i druhý zásobník? (a aby to zapadalo do původní myšlenky: jak se případně cítíte, když ne?) Já totiž nenosím a nikdy mě to ani nenapadlo, ale spousta přátel nosí, klidně i dva. Navíc v rozličných kurzech se taky preferují zásobníky navíc (i když tam i z důvodu úspory času).

Můj názor je, že i blbých 6 nábojů do G43 by mělo stačit - i jeden dva náboje proti značné přesile přeci vyděsí ostatní útočníky. A argumentuji třeba nedávným případem střelby v USA, kdy ten mladý týpek "hlídkoval" v místě protestů a dav ho chtěl doslova lynčovat - ten vystřelil snad jen 3-5 krát a to měl dlouhou AR-15ku. Stal se incident, on pak prostě ustupoval a jen dva další opravdu nevyrovnaní jedinci se ho (po dlouhém váhání) pokusili nějak napadnout (útok skejtem a falešné vzdávání se).

Jasně, je lepší mít a nepotřebovat, takže nechci nikoho přesvědčovat, ať nenosí extra zásobník, ale už takhle mám plné kapsy. Jak to vnímáte vy?



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#71 » ned 10. led 2021, 11:10

Ve Falco tašce ano (je tam na to místo, tak proč ne), jinak většinou ne, pocity stejné. Důležité je pro mě pohodlí, takže se rozhoduju podle něj.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#72 » ned 10. led 2021, 11:16

No s AR-15 v ruce a mrtvolama kolem opravdu dojde k vyděšení ostatních útočníků. S G43 v ruce už bych si nebyl tak jistý. Nosím G43 7+1 a k tomu hned vedle (appendix) s FAB botkou 10 ran.

Takto konkrétně pro mě se zásobníkem je nošení dokonce pohodlnější a více skryté, než bez něj. Lépe se to rozloží na těle, vyplní prostor pod opaskem vedle pistole a i přechod pod košilí je pozvolnější.

Druhý zásobník se ale nenosí jen kvůli kapacitě, ale kvůli závadám nebo uživatelským chybám. No a jak bych se bez něj cítil? Že když už nosím pistoli, když už tahám skoro kilo navíc + všechny ty problémy s tím spojené, tak s ní chci být schopen vyřešit různé situace (a nejenom že se na mě někdo sápe) .. a taky že bez zásobníku jsem rovnou mohl nosit revolver. Proto chci přejít na Hellcat + kolimátor. Když už to člověk tahá, tak ať má co největší možnosti. To je už na jinou diskusi, ale zpětně to dává odpověď na nošení zásobníku.



JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#73 » ned 10. led 2021, 13:45

Rozhodně nosím i druhý zásobník na opasku. Jak už bylo řečeno, ne tolik kvůli kapacitě, ale selhání, závadám, chybám...
Dokonce většinou nosím i třetí zásobník jen tak v kapse.
Celkem tak mám 3x15 + 1 = 46 nábojů.
Nosím s sebou v kapse ale například i turniket.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#74 » ned 10. led 2021, 14:47

Nosím i náhradní zásobník. Hlavně kvůli poruše/nehodě.

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 230

Příspěvek#75 » ned 10. led 2021, 15:52

JakubDotPy: To teda celkem koukám - máš můj obdiv - jsi připraven. To ale už není do džínů, ani snad kapsáčů - to už chce snad nějaký battlebelt (pokud připočtu ještě obligatorní nůž, peněženku, doklady, klíče, nedej bože navíc cigára, propisku, pepřák), ne?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů